До кога шишето с мляко?

  • 1 357
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
Моля споделете до кога сте давали и/или смятате да давате шишето с мляко на децата си?Моят син е на 10м. и задължително е лягането и ставането с шишето.Ако не го получи ще опищи всичко.Отделно си хапва храната от детската кухня, и попарка като втора закуска и нещо за гризкане.Та по-скоро питам как си храните вие децата?

# 1
  • Мнения: 221
Не разбрах въпросът ти е докога шише, докога мляко или какво количество храна? На твое място бих давала докато иска. Алекс е на 6 м. и ще му давам Аптамил на вечеря до 10 м. ( казвам вечеря, защото от седмица въведохме и кисело мляко в менюто), по принцип ще му давам Аптамил до 1 г. , иначе в проявява особен интерес към шишето ... основно се храним с лъжичка, вече давам сокче от чаша и само млякото и водата с шише. Детето само ще си покаже до кога и колко Wink Освен това млякото с шише или без шише е много полезно Simple Smile

# 2
  • sofia
  • Мнения: 562
давала съм млякото с шише до 13-14 месечна възраст!после започнах да и давам млякото с чашка с накрайник!месец по-късно махнах и шишето с водичката!
първа стъпка към махането на биберона е махането на шишето с биберон и замяната му с чашка с накрайник а в последствие и без накрайник, именно заради това побързах да махна шишето с биберона на тази възраст! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 489
Мляко пиеше сутрин и вечер,преди лягане до едната годинка.Спря да го търси изведнъжи сега яде мляко със всяко ядене,но не в шише,а с лъжица.

# 4
  • София
  • Мнения: 888
Мляко от шише давах до деветия месец. Сега пие от обикновена чаша. Не използвам накрайници. Понякога й го давам със сламка. А самото мляко мисля да  давам до годинката като вечеря.

# 5
  • Мнения: 3 491
До 1г. може би, но повече май не е хубаво. Макар че при моето голямото бутилката с мляко се проточи  чак до около година и половина заради това оврещяване. Накрая тропнахме с крак, изтърпяхме 3 дена врещене, и дотам беше бутилката. Гледай поне да не заспива с мляко в устата, че прави кариеси. Педиатърът ми го гарантираше, и в моя случай поне се оказа прав. Sad

# 6
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Пиенето на мляко от шише при нас се проточи до към третата годинка Sad-само сутрин и вечер,просто беше задължително Mr. GreenНо взехме да го удряме на размисъл,че е вече много голям,че е срамота ,в яслата само бебетата пият мляко така ,а той нали им е бати Hug....и той демонстративно си изхвърли шишето в кофата за боклук!При всяко дете е много индивидуално Thinking

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
na 1 g. i 2 m. v momenta zadaljitelno sutrin si izpiva po shishe mliako .
Vecher ako e truden sas zaspivaneto pak me spasiava shisheto.I az ne znam do koga shte prodaljava taka Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз шише не давам, но кърмя - то същата работа.Като вас-  задължително на лягане и ставане.Смятам да го правя, докато детето иска.А теб какво те притеснява в това, че иска да пие мляко?Все още това трябва да е основната част от менюто му.

# 9
  • Мнения: 46 436
Нямам намерение да го махам скоро, пие сутрин и вечер.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Синът ми заспиваше с мляко до година и половина,а след това и до ден днешен пак с шише,но със сок,защото отказва мляко.
Относно това до кога ще го прави-до когато сам реши да спре.Никой не е трагнал на училище с шише и памперс smile3503

# 11
  • Мнения: 2 000
На Митко не съм му давала шише с мляко, но до 1 година си заспиваше сучейки и като се събуждаше пак го кърмех. Като го отбих му давах около 1 седмица мляко в шише вечер, но после той спря да го търси и така го спрях.
Мисля си, че щом твоят син иска мляко няма лошо да му даваш, а и е само на 10 месеца. Той сам ще си покаже кога да спрете.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 522
и моите все още пият от шише с биберон - не мисля да го махам скоро и млякото и шишето. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 5 577
И ние още цуким вечер - на почти 14 месеца сме.

# 14
  • Мнения: 2 910
До 1г. си пиеше млякото-адаптирано от шише,след което го замених с кисело мляко и тъй като киселото мляко отказваше да го пие,започнах да го давам с лъжичка и до ден днешен е така.Него го давам като вечерно хранене,а сутрин яде попара.

Общи условия

Активация на акаунт