Нормално ли е да ака по 5-6 пъти на ден?

  • 576
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
...дете на почти 2 години да ака по 5-6 пъти на ден?Така е от раждането,изпражненията му са нормални,но дупето му вече е на мехури и рани и  в чудо се виждам.Само до обед понякога ака по 4 пъти,ако пътуваме обаче стиска.Ще попитам педиатъра му,но чак другия месец,защото в момента отсъства,затова исках да се допитам до вас първо.

Последна редакция: сб, 12 ное 2005, 17:02 от Godzilla

# 1
  • Мнения: 2 596
Моето също ака често, той и затова не може да напълнее, само хаби храната.

# 2
  • Мнения: 1 708
Моя син също ака често.Яде непрекъснато и е слабушко.Просто имат много добър метаболизъм. newsm78

# 3
  • Мнения: 13
Най-добре се консултирай с лекар.Едва ли е толкова голям проблем, но не е лошо да си "каже тежката дума специалиста". Имам една приятелка която е със същия "проблем" Wink. Нейното момченце е "униклно" в това отношение, но явно  "мъжете" са по-........! Simple Smile Моята госпожица едва по един път на ден, а понякога и през ден!!! baby_neutral  bouquet

# 4
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ами  и  моят  син  си  ака по  3 - 4 пъти  на  ден smile3550 то  си  е  едно  разхищение  на  памперси  , иначе  си  хапва  доста  добре  ама  ништо  не  може  да  качи

# 5
  • Мнения: 356
Моят син също ака 4-5 пъти дневно. Факт е обаче, че и си хапва добре. Аз също смятам, че това е добър метаболизъм.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Една майка от квартала наскоро сподели, че временон спряла момчето си от ясла (почти на 2 год), защото се лекуват, тъй като много акал... Rolling Eyes

Не я разпитах подробно, но щом се лекуват, явно не е нормално...

# 7
  • Мнения: 430
Мисля, че е голямо детенцето, за да ака толкова много. Дъщеря ми е на 2.3г и само веднъж на ден ме "дарява", но е така от повече от 8-9 месеца. А и си изяжда всичко. По-притеснително е, че му е разранено дупето. Сигурно го боли. Ето това е нещо, за което бих се тревожила. Аз ползвам от време на време прополисов вазелин (на Маги и се изприщва дупарата от някои храни. Боровинки например.) За една нощ се изчиства обрива.
А като се върне доктора ви, може да дадете ако за микробиология, за всеки случай и да се спокойна.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Миииииии  newsm78, чак пък 5-6 пъти?! Види ми се ненормално!
Непременно се консултирай с лекар. Да не би да му избива зъбче?

Иначе и аз имам посеркьовци. Сина ака 2-3 пъти на 24 часа. Щерката рядко по 2 пъти сега ( на 8г. е), но когато беше по-малка и тя действаше по 2-3 пъти на 24 часа.

Общи условия

Активация на акаунт