Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 084
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 099
Първо се почва с 3, при задълбочаване кашлица, хрема и тн. 4 и като отшуми 6.
Аз така процедирам.
3 е хубаво още при първото дращене на гърлото да се даде. Дори и превантивн може да се дава в това време Simple Smile

Ами, малкия в момента има лека хрема. Сутринта дадох 3т от номер 3. Така ли да продължавам? Сутрин, обед и вечер по 3т от номер 3 ?

Да, добре звучи. Ако се засили включи и 4.


 Re от Ре  можеш и заедно да ги даваш. 3 от 3 сутринта, 3 от 4 на обед и 3 от 8 вечер.
Като от 4 дори и по повече можеш да даваш. Мен ме спасиха от задълбочаване с кашлица.

# 931
  • Мнения: 49
От 3 дена давам номер 3 сутрин и вечер, малкия е на 4г., кашля и има сополи. Мога ли да давам сутрин и вечер по 2 хапчета, и с кой номер да продължа, 4 или 6. Сополите му бяха гъсти, но от солите станаха бистри. А за засилване на имунитет кой номер давате.

# 932
  • Мнения: 1 998

....
 Re от Ре  можеш и заедно да ги даваш. 3 от 3 сутринта, 3 от 4 на обед и 3 от 8 вечер.
Като от 4 дори и по повече можеш да даваш. Мен ме спасиха от задълбочаване с кашлица.

Благодаря Hug А да попитам - сутрин при духане сополките са зелени,после само белезникави.Дали да сменя 4 със 6  newsm78 или така да си ги давам?

# 933
  • Варна
  • Мнения: 170
Благодарение на мила съфорумка се сдобих със сканираната книга -"Солите на Д-р Шуслер"
Да попитам дали някой има сканирана книгата- "Шуслерови соли за деца"  Praynig
Много искам да я прочета!
Пишете ми ЛС мисля, че и тази книга я имам сканирана Simple Smile

# 934
  • Мнения: 0
Момичета, отдавна следя темата и все се чудя, нужно ли е да се дават толкоз пари за тези соли, които даже не са натурално получени, като може да се набавят само чрез правилната храна???
Ето какво представляват самите соли по номера:
1. Калциев флуорид
2. Калциев фосфат
3. Железен фосфат
4. Калиев хлорид
5. Калиев фосфат
6. Калиев сулфат
7. Магнезиев фосфат
8. Натриев хлорид
9. Натриев фосфат
10. Натриев сулфат
11. Силициев двуокис
12. Калциев сулфат

Храни, от които можете да си набавите Шуслевори соли: сирене, прясно мляко, яйца, патешко месо, риба, кафяв ориз, гъби, спанак, зелен фасул, чесън, ябълки, банани, копър, целина, сусам, ядки.

Та не е ли по-добре да промените храните които консумирате, вместо да гълтате хапове... Какъв е ефекта, временно подобрение, след известно време пак ще се нуждаете от въпросните съставки ... и пак ще купувате шишенца със соли. Това не е ли порочен кръг??? А ми прави впечатлениеи колко бурно са рекламирани, поне в предаването на Гала, над 10 пъти съм засичала да ги обсъждат....направо промиват мъзъците на хората, едва ли не ако не ги пият са загубени...

# 935
  • Мнения: 1 111
Това имам копирано за настинките:
При първите симптоми на настинка помага сол номер 3, ако температурата е под 38 градуса. Отново комбинацията е с номер 5, калиев фосфат. Правят се разтвори в две чаши от по две соли (№5 и №3), а в другата - №7 и №8, и се пият на глътки. В началната степен на възпалението те ободряват, облекчават отока на лигавицата, червенината по кожата и гърлото, температурата пада.
Ако са минали 3-4 дни от първите симптоми, температурата спада, но от носа започват да се отделят бели секрети като белтък от яйце с мляко. Тогава се дава шуслерова сол №4 калиев хлорид. При тази втора степен на възпалението тя се дава три пъти дневно по 2 таблетки за 3 дни. След това се оставя поддържаща доза по 2 таблетки дневно поне 10 дни, докато детето е на морето. Промени ли се хремата от млечнобяла в жълтозелена, подобна на гной, тогава се спира сол №4 и се започва с №6. Тя отговаря за трета степен на инфекцията, помага по-лесно да се издухва секрета от носа. Може да се комбинира с разтвори за впръскване в носа, които съдържат морска вода. Ако детето понася, може да смръква направо от шепата вода от морето, но това биха успели само по-големите. Може и сами да си направите капки за нос - в 10% разтвор с натриев хлорид се пускат 2 таблетки сол №8. Много добре се дренира секрецията от носа.
Ако детето получи разстройство пак може да се приложи тази комбинация - №3, №8 против обезводняване, №9 против повръщане. Солите с номера 3,4 и 8 се дават при диария, и №9 при по-силно гадене.
Също и това:
 Помага отварата от лайка. Проблемът е, че малко от родителите знаят как да я приготвят. Ето точните стъпки. Кипват се 50 мл вода, в която се слага 1 супена лъжица лайка. Сместа веднага се маха от котлона, захлупва се и се оставя да изстине. След това се прецежда в шише през цедка и марля. Така получения разтвор се съхранява на тъмно. И от него се капят в носа по няколко капки, 5-6 пъти на ден. При моите малки пациенти това дава много добри резултати. Добре е също да разпознаваме различните видове хреми и да знаем как да се справим с тях. При бистър като сълза секрет са необходими соли №3 и №8. При мътен, млечнобял секрет соли №3, №4 и №8 се приемат само вечер. При гъст, зеленикав секрет солите са №3, №6 и №8 отново с прием само вечер. От всички соли се приемат 3 пъти на ден по 3 таблетки, а от сол №8 се правят капки, като в 50 мл физиологичен разтвор се слагат 5 таблетки и от течността се капва 3-4 пъти по 4 капки във всяка ноздра до подобрение.

# 936
  • Мнения: 1 998
......... Промени ли се хремата от млечнобяла в жълтозелена, подобна на гной, тогава се спира сол №4 и се започва с №6. ........

Благодаря  Hug Това отговаря на моя въпрос  Peace

# 937
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте.
Имама въпрос:дъщеря ми е с леко течащо носле/не постоянно/ от снощи.
Когато легне,започва леко носово дишане,на моменти с прохъркване но не постоянно.
Утре ще посетим педиатъра за да съм по -спокойна,но мога ли да включа ШС -3 за да туширам проблема?
При почистване на нослето има съвсем малки белезникави секрети;т.е не е задръстен.
В каква дозировка и по колко давате в такъв случай;четох,че може и да се стриват и смесват с ФР и да се впръсква в нослето/по колко пъти /?

Започнах терапия с Инфлуцид ,удачно ли е да комбинирам двете?
Не съм давала досега от тези таблетки и затова въпросите ми са повече...

# 938
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Интересна тема

# 939
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте.
Имама въпрос:дъщеря ми е с леко течащо носле/не постоянно/ от снощи.
Когато легне,започва леко носово дишане,на моменти с прохъркване но не постоянно.
Утре ще посетим педиатъра за да съм по -спокойна,но мога ли да включа ШС -3 за да туширам проблема?
При почистване на нослето има съвсем малки белезникави секрети;т.е не е задръстен.
В каква дозировка и по колко давате в такъв случай;четох,че може и да се стриват и смесват с ФР и да се впръсква в нослето/по колко пъти /?

Започнах терапия с Инфлуцид ,удачно ли е да комбинирам двете?
Не съм давала досега от тези таблетки и затова въпросите ми са повече...
Можеш спокойно да даваш 3-ка. Аз при такива започващи симптоми започвам ударно през 15 мин по таблетка, до отшумяване на проблема. За нослето обаче не е много удачно да се капят, освен ако не ти ги направят в аптеката или не си купиш готови капки / в Германия имат/, защото таблетките не са пречистени от лактоза.  Peace

# 940
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Роска,  bouquet
Започнах вече с тях от днес.
А не е ли много бройката така,предполагам има значение възраста/дъщеря ми е почти на 4г/.
За сега започнах по 1таблетка през 2 часа.. Rolling Eyes
8-10 за деня удачна формула ли е ?

# 941
  • Варна
  • Мнения: 170
Роска,  bouquet
Започнах вече с тях от днес.
А не е ли много бройката така,предполагам има значение възраста/дъщеря ми е почти на 4г/.
За сега започнах по 1таблетка през 2 часа.. Rolling Eyes
8-10 за деня удачна формула ли е ?
Продължавай така, а ако започне хремата да става по-гъста може да си включиш и номер 4

# 942
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря  Hug

# 943
  • Мнения: 49
Здравейте, някой давал ли е от солите на бебе на 8 мес., малката е със сополи и се чудя дали да не и давам по една таблетка на ден. Баткото постоянно носи вируси от градината, на него си му давам инфлуцид и сол 3. Дайте някакъв съвет, какво да я правя вече втори път е хремава.

# 944
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте, някой давал ли е от солите на бебе на 8 мес., малката е със сополи и се чудя дали да не и давам по една таблетка на ден. Баткото постоянно носи вируси от градината, на него си му давам инфлуцид и сол 3. Дайте някакъв съвет, какво да я правя вече втори път е хремава.
Дават се от нулева възраст. Ако не иска да ги хруска и ги разтвори в малко водичка.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт