Кажете ми нещо повече за млечницата

  • 1 630
  • 10
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Мили момичета кажете ми за тази млечница!Значи ще започна с това , че скоро четох тук за нея.Онзи ден видях , че синът ми има нещо в устата.И като сверих с това какво пише за млечницата реших , че е това.Нали това са някакви налепи по вътрешната страна на бузите , по езика , и даже има малко и по устните?Кажете опасно ли е ?Трябва ли да я мажа с нещо?И от какво се е получила? Rolling Eyes Ще се радвам да ме успокоите , защото все ме човърка нещо.

# 1
  • Мнения: 3 379
Изглежда като афтички - поне така гледах на бебето на една позната, при нас слава богу не се е появявала. Ще го боли бебето като суче и няма д аиска да яде. Получава се от млякото, което остава в устната кухина и не се отмива - в началото бебето няма слюнка да го "отмие" и млякото "застоява"там и се замърсява, а от там се получават и въпросните ранички.

Не знам добре ли обясних, ама...

Най-добре се консултирай с лекар, перди да мажеш с каквото и да е. Иначе съм чула, че с Дактарин мажат. Но трябва да ти го изпише лекар, не самолекувай бебка.

# 2
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Да, така изглежда - налепи по езика, венците. Нашето ДжиПи му предписа Дактарин, с който мазах десетина дни, но не видях някакъв особен ефект. Сега пак си има обложен език (вече трети месец кажи речи), но засега не ми се е сторило да го боли и да не иска да суче заради това. Дано не се стига до там.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Млечницата изглежда като гъст каймак върху вътрепността на устичката, бузките и небцето - като потъркате с пръст, не се маха. Не бъркайте с езика, бял от мляко веднага след кърмене. ГОворете с доктор, ако е ясно, че е млечница. Тя обикновено изчезва към 3-4 месеца, като започне да се плючни бебето от първите зъби.

# 4
  • Мнения: 1 517
Моята беба имаше нещо такова първите месеци (бял налеп по езика), но после само си мина. Дори не съм давала винаги водичка след кърмене. Лекарят беше казал да й мажа езика с едно лекарство против гъбички, което по принцип й слагахме на дупето (?!), но естествено не го послушахме.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 210
Ив4о имаше на няколко пъти- заради задържането на кисела среда в устата (от повръщането). След всяко хранене давай по няколко капки води4ка или 4ай. За мен Дактарин орал гел се оказа "4удодейно" лекарство- само след 2-3 намазвания се махнаха налепите. Намазва се малко в/у 4иста марля и след хранене обтриваш отвътре усти4ката, небцето и бузките на бебето. Редовно проверявай устата на бебето, защото това са гъби4ки, а те са упорити- ако ги хванеш в на4алото "колонията" не се разраства и не е страшно. Лошо е , ако станат много-тогава можеш да имаш проблем с храненето, но пак се оправя с мазане с гел4ето. УСПЕХ!

# 6
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: boo
Млечницата изглежда като гъст каймак върху вътрепността на устичката, бузките и небцето - като потъркате с пръст, не се маха. Не бъркайте с езика, бял от мляко веднага след кърмене. ГОворете с доктор, ако е ясно, че е млечница. Тя обикновено изчезва към 3-4 месеца, като започне да се плючни бебето от първите зъби.


Искаш да кажеш, че само ще се махне?  People Angel  Руми има същото явно, видях го вчера и много се притесних. Седи вече два дена, така че не е само след кърмене. Ще говоря с лекарката, ама това дето го пишеш ме успокоява Simple Smile

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Eто повече тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8019

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Налепът от млечницата е доста характерен и гъст,а и обикновено е болезнен за бебето,може и лигавиците да са зачервени.Само че не трябва да се бърка с белия цвят на венците и доста бледия цвят от вътрешната страна на бузките горе високо - те са си нормални и не са налеп.Така че ако има съмнения,най-добре е консултация с лекар и той да изпише противогъбично лекарство - най-често Дактарин орал гел,но има бебета,при които гъбичките са резистентни към него,а се повлияват добре от обикновения течен Нистатин - и макар че не е сериозна инфекция и може да се купят гелчетата и без рецепта,все пак най-добре лекар да си види бебето.

# 9
  • Мнения: 1 704
Цитат на: boo
Тя обикновено изчезва към 3-4 месеца, като започне да се плючни бебето от първите зъби.


 Thinking  сори за ОФФ-а, ама трябва ли да ме притеснява, че мойто ВЕЧЕ си се плюнчи..  Confused

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Не. Ама имай едно наум, че това е до 7-9 месец нон-стоп теч Wink

Общи условия

Активация на акаунт