С какво занимавате или се занимават децата ви?

  • 1 156
  • 17
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
В смисъл ,че на Алекс вече й писна да играе с играчки,писна й аз да я занимавам с разни неща.
Сутрин като се събудят децата ви с какво си играят или занимават,докато дойде време за сън?
Сега имаме само една следобедна разходка,и сутрин е ад. Не й се стои вътре,не й се играе.

# 1
  • Мнения: 5 577
Сутрин ходим в кухнята, събаряме каквото има по масата, пипаме телефона.

Пълзим на килима...но сме малки, и все още се лъжем явно.

Заспива към 11 без протест.  Party

Купете някаква нова играчка?

Или то е момиченце - не си ли играе с домакинските съдове?

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Сутрин ходим в кухнята, събаряме каквото има по масата, пипаме телефона.

Пълзим на килима...но сме малки, и все още се лъжем явно.

Заспива към 11 без протест.  Party

Купете някаква нова играчка?

Или то е момиченце - не си ли играе с домакинските съдове?

Нова играчка й купих вчера,една с виженце за теглене,едно пате. Интерес-никакъв.
Играе с тенджерите,но за 10 мин. максимум.

# 3
  • Мнения: 410
АМи на нас любими са ни едно кубче с дуки с различни фигурки, който трябва да намеи коя в коя дупка влиза ( от около годинката )Един Цирк на чико, с червен ключ отключи червена врата и т.н ( това от около вашата възраст). Рисуваме, по-точно ние, а той казва какво да рисуваме, или отгатва нарисуваното. С Пастели, та да не цапа! Редиме кубчета, от преди годинката, Има разни играчки дървени елементи да се подреждат, т.н. Освен тези лгически, играе и с камионо, коли, конструктори - стройме разни работи, напр. мост и колите минават под него. Купих пластмасови животни и с тях също играе. Четем книжки, разглеждаме , обясняваме,
Абе Борис пу,, пу се занимава.
А сутрин защо не излизате? Към 11.30 е добре за разходки.

Нова играчка й купих вчера,една с виженце за теглене,едно пате. Интерес-никакъв.
Играе с тенджерите,но за 10 мин. максимум.
Тези за теглене и на нас едва сега са ни по-интересни. Трудно им е да разберат, че теглят ли, трябва и те да вървят напред, а играчката си идва сама.

# 4
  • Мнения: 46 477
Играчките нещо не й задържат вниманието, предпочита лъжици, кутии, такива работи  Laughing последно хит е влизането и излизането от разни неща, кошарата за игра- през ципа, една къща от надуваем плат и ....... коша, в който слагам дрехите за простиране  Embarassed добавям и една люлка, закачена в тавана, на средата на стаята  Crazy

# 5
  • Мнения: 1 581
По същата причина нашата разходка я сложихме сутрин. Излизаме, ходим много, играем навън, прибираме се на обяд, уморен, яде, спи и следобяд е доста спокоен.
Най-новата игра: рисуване с химикали и тебешири. Аз му рисувам кола или камион, а той й дорисува джантите, прозорци, врати и фарове  Grinning  Разбира се, при вас може да рисувате друго... според интереса. "рисува" е силно казано де, да не се обърка някой  Laughing става въпрос за задрскване.
Това означава - рисувам, 3 мин свобода, пак рисувам, 3 мин свобода... С тебеширите и дъската мин са 5, понеже после трие с гъбата  Wink
Другото е строител. Обаче напоследък трябва да измислям нещо по-интересно, за да се занимава - първо да отдели всички големи елементи и да ги нареди, после всички малки и т.н. Или първо червените, после сините и т.н.
Друга игра - правим детска градина от всички плюшени играчки (колкото повече, толкова повече  Grinning), едно по едно ги нахранваме, слагаме ги на гърнето един по един, после им разказваме приказка, после ги возим един по един на мотора. Аз съм само отстрани, хвърлям по едно око и давам указания  Wink
За гаража с колите и камионите, двете пожарни с алармите, мотора с батериите - май такива няма да са ви интересни  Mr. Green
Ако се сетя друго, ще пиша.

# 6
  • Мнения: 1 581
Между другото се сетих, нали има и за бутане същите такива играчки, ние имахме едно хипопотамче със звънче и му мърдаше нещо, но не помня вече, с твърда дръжка за бутане и понеже върви напред и му беше забавно.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Добре, че през седмицата ходи на ясли. Иначе вечер пеем песни, танцува, разглежда книжки и списания, сега последен хит е завиването на кукли с носна кърпичка, има едни дребни играчки подарении и от батко Митко от шоколадови яйца - голям диалог прави с тях Wink.
В събота и неделя същото, но ако времето позволява излиза ме и навън.
Наскоро и взех едно барабанче, ей голямо лумкане пада. Сега учим и стихчето подходящо за думкането, нали го помните? "Внимамие, внимание! Всички мишки на събрание ..." и т.н.т. Joy
Има също и една кола, малко самолетче и една пчеличка с въженце - тях може да си ги бута с часове. Обича и да си подава ме топка.

# 8
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894

А сутрин защо не излизате? Към 11.30 е добре за разходки.

Нова играчка й купих вчера,една с виженце за теглене,едно пате. Интерес-никакъв.
Играе с тенджерите,но за 10 мин. максимум.
Тези за теглене и на нас едва сега са ни по-интересни. Трудно им е да разберат, че теглят ли, трябва и те да вървят напред, а играчката си идва сама.


Ами тя към 11-11;30 часа обядва,а към 12 и 30 ляга. Та затова.

# 9
  • Мнения: 8 505
Сутрин и следобед-навън.Студ-нестуд,важното е да е тиха (за кротка дори не смея да си мечтая).Иначе вкъщи се заиграва с всичко друго,но не и с играчки,затова от известно време спрях да купувам.Единствената такава,с която се забавлява,е дървена къща с дупки и различни по форма кубчета,които се вкарват в съответната дупка.От 6 без проблем напъхва две и после започва да мъчи останалите Mr. Green.Обича да разлиства стари списания,също и да си играе с кутии от обувки (а и всякакви други).Преди няколко дни изкарах стари цветни моливи и я оставих да драска с тях.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 295
30 мин. закусва
30 мин. на гърнето си зяпа "Франклин",а мама си пие кафето
  1 час игра с конструкторите (3 броя различни по вид и форма)
  1 час разходка до кухнята
После следва папане и нанкане.

# 11
  • Мнения: 1 489
Обича много да си играе с детските книжки,прелиства ги, обръща ги ,имитира четене.Но това с купичките и чиниите й е любимото.Купихме й детски сервиз,но не иска с него,а с чиниите.Общо взето  аз не мога да се оплача,че не си играе сама.

# 12
  • Мнения: 1 464
Доколкото си спомням ти казваше че книжки не са и интересни,играчки също newsm78
Ние да ти кажа студ не студ,цяла сутрин сме навън.Ставаме в 8-8.30,закусваме,преобличаме се ,към 10 излизаме.1 час обикалям с количката/пазарувам,зяпам по магазини  или др задачи и така/,после сядаме в някой детски кът,аз пия кафе а тя си играе в пясъка/взимаме си гребла и лопатки/,имаме си 2 приятелчета и излизаме винаги заедно.Ако не ровят в пясъка,има люлки,пързалки,пускаме им топка и я гонят и ритат,събираме листа и цветя,накрая ходим за кухнята и към 12.30-13ч се прибираме уморени .Обядваме и лягаме.Ставаме към 15ч и си играем вкъщи -нямам време сега,ако те интересува някоя игра ще ти обясня:
игра"помагане на мама"-подава ми дрехи,съдове и др неща
игра изкарай всичко от шкафа/и си го вкарай отново/
игра на криеница
игра на гоненица
игра храни куклите и меците
висим по 1 час на прозореца и и разказвам
пускане на предмети в кутия,бутилка,формички и тн
книжки
катерене
тва се сещам,но ще пиша пак Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 4 412
Плюс изброените ние гледаме като препарирани на кампютъра филмчето BabyDolittle - разбрах от форума за него. И си мислех да ви питам, но WinAmp има функция Визуализация - музика плюс цветове се въртят по екрана - от това също се препарирваме. Това са ми спасенията за тежки случаи Simple Smile

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Преди 2 месеца купихме на Алекс един кашаон със 100топки.Ей, направо ги боготворя! В креватчето си се занимава много време с тях.Но вече започват да му омръзват.Иначе играчки не признава.По земята има пластмасови чаши,купички,щипки,картонени кутии,пликове....всевъзможни боклуци.Но с тах изкарва сутрин и вчер по около 1.5ч.

Общи условия

Активация на акаунт