Мушмули?

  • 3 485
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Търсих инфо з амушмулите, но не открих.........
а сезона им наближава, пъск знам, че май мат доста витамин С newsm78 newsm78
ама мога ли да давам newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 7 106
Можеш, ама ги давай на себе си Simple Smile. Мушмулите запичат, така че няма да е добра идея да ги даваш в началото на захранването. А и си е бая играчка да ги обелиш, да изчистиш семките (или пък костилките newsm78), направо си е мисия невъзможна.

# 2
  • Мнения: 303
Не си усложнявай излишно живота...Дай някой "нормален" плод Wink
Някой желаещ да прави фреш от мушмули Laughing Party Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе те за да се ядат не трябва ли да са леееко загнили newsm78Или само така ми изглеждат ThinkingАз не ги ям, та и на Ники не бих ги дала Sick

# 4
  • Мнения: 1 896
Само да отбележа, че мушмулите съдържат много пектин и заради него заслужават внимание, освен дето са деликатес. Не че непременно ще се юрна още отсега да ги давам, ама просто да ги реабилитирам поне частично, понеже са ми любими.   chef

# 5
  • Варна
  • Мнения: 632
Аз не разбрах последно- могат или не могат да се дават мушмули?И  ако могат от каква възраст? Някой ще даде ли инфо?

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Най-добре изчакай да навърши годинка. Мушмулите са от мъхестите плодове като прасковите и мисля че може да се алергизира детето ако се дадат по-рано.

# 7
  • Мнения: 1 896
Не знам, те са роднини на дюлите. Аз дюля вече съм давала, така че нищо не ми пречи да пробвам с малко мушмула, ако намеря хубави. То моето дете вече е голямо. След като пробваме ще съобщя евентуално как са се приели.
Иначе, Жени, нищо никъде не намерих писано за това дали могат или не могат да се дават.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 632
Иначе, Жени, нищо никъде не намерих писано за това дали могат или не могат да се дават.

Благодаря за отговорите. Heart Eyes
Басилиск,аз също не открих нищо по въпроса и точно за това се надявах някой да даде повече инфо тук. Инъче аз и дюли не съм давала още, но ти ме окуражи  Wink и вероятно ще ги опитаме скоро.

# 9
  • Мнения: 1 896
Само да знаеш, че запичат дюлите. Аз ги дадох на пюре през един дрискав период от зъбоникненето. Сложих захар, но пак беше кисело, така че накрая смесих с ябълка и Жоро изяде половината. Не беше някакъв страхотен успех. Иначе на другия ден вече не дрискаше.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 632
Да зная,че запичат,както и мушмулите. А обработваш ли ги преди да ги дадеш или направо сурови? Може да се смесят с банан- ще се получи хем сладко,хем яко запичащо  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 896
Дюлята я сварих на пара - иначе много груба ми се вижда. Ако не ги изяде Али, можеш останалите да ги направиш за вас със захар, червено вино и подправки ммм

# 12
  • Варна
  • Мнения: 632
Дюлята я сварих на пара - иначе много груба ми се вижда. Ако не ги изяде Али, можеш останалите да ги направиш за вас със захар, червено вино и подправки ммм
То всичко много хубаво,ама това вино ще трябва да поизчака или мъжо сам ще си пиива, пък аз само ще замезя с дюлите. Laughing

# 13
  • Мнения: 1 896
Е, той алкохолът се изпарява при приготвянето, плюс това е малко, но ние май яко разводнихме темата за мушмулите.
Моля за извинение.

# 14
  • Мнения: 1 896
Дадох една мушмула. Ядохме я с лъжичка, изяде и нямаше проблем, не се запече. Сега мога да дам и повече, ама няма вече, щото ги изядох.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт