Злоядо кърмаче

  • 594
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Искам да ви попитам някой попадал ли е на такова чудо като моето бебе?
Това е дете, което освен, че не иска да яде пюрета и каши, не иска и да суче. Дете, което кара на фотосинтеза (почти). Направо се побърквам с нея. Винаги сме имали някакъв проблем с храненето й, като изключим горе долу 2 седмици, като започнахме захранването, защото тогава ядеше със завиден апетит, както твърдата храна, така и сучеше добре.
Сигурно ще искате да узнаете дали се храним на поискване - ами не, храним се на подаване от ментъй като ако зависи от нея, тя никога няма да си поиска и евентуален отказ от Андреа. Вече пробвах какво ли не - сменяне на пози, кърмене на тъмно, на по-често, на по-големи интервали - просто нищо не помага. Никога не е хранена с шише, така че няма как да се отбие в тяхна полза. Да е заради твърдата храна, ами тя и нея не я иска, пък и преди захранването беше същата работа. Вече ми свърши изобретателността, както и търпението.
Моля ви за съвет, ако някой е имал подобен проблем. Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Не пишеш откога сте така,но според мен това се дължи на зъбоникненето.В този период е нормално апетита да намали,дори относно кърмата,да не говорим за твърдата храна.Успех:)

# 2
  • Мнения: 3 550
А как наддава и расте на височина? Педиатърката има ли някакви забележки?

# 3
  • Мнения: 3 926
Те май винаги са били така. Просто Андреа си е злоядичка... обаче е супер жизнена, живичка, палавка и закачлива Heart Eyes И е голяма сладурка Hug
Обаче успокойте Бубенцето, че страшно няма Praynig айде поне някой да каже, че вече е на двайсет и ... години и е бил супер злояд... абе успокойте я Grinning Praynig

# 4
  • Мнения: 1 878
Нашето бате е така, но на периоди - ту яде ту фотосинтезира Laughingииииииии вече е на пет Hug - голям умник и филоософ и не мога да изляза на глава с него като не иска значи не иска и точка. За пример в градината се запънал на един рожденник, че не му ще шоколадовата бонбона (дете да не обича шоколад - да това е моето)  обаче госпожата убедителна и той го хапнал иииииииии повърнал - та вече и те му уважават страните прищявки в яденето.

Знам че има хранителни добавки - нещо като витамини за усилване на апетита, но ние не сме прибягвали за сега. Има и храни които стимулират и ако някой ги знае да не си трае. Sunglasses

Между другото май с това хранене на предлагане съвсем ще си загубите апетита - поне при нас така действа. newsm78

# 5
  • Мнения: 3 550
Обаче успокойте Бубенцето, че страшно няма Praynig айде поне някой да каже, че вече е на двайсет и ... години и е бил супер злояд... абе успокойте я Grinning Praynig
Веднага давам едно рамо на другарчето! АЗ бях супер злояда. Т.е. била съм на нейната възраст. Направо са ме водели измършавяла, под най-долната граница на всякакви таблици, норми и т.н. Анемична, с хлътнали бузки, две кибритени клечици са били краката ми. Само две уши и един нос стрърчат. И пъргавелка, лазеща като за световно, която не знае спирачки. Как да наддавам? Влизали сме в болница, за да ме изследват. Четох си картона, констатациите на педиатърката: "Бебето продължава да отказва храна. Още е живо."
Вече съм на трийсет и ..... години и имам мъжка рожба, която засега не прилича на мене в това отношение.
Но не вярвам такъв сценарий много да зарадва Бубенце.

Бубенце, а ти нали разказваше, че малката има интерес към храната във вашите чинии. Аз, ако съм много притеснена, бих давала. Е, ще готвя безсолно и безвкусно, ама ако това ще ти позволи да си отдъхнеш от тоя проблем, преживява се. А нощем яде ли? По едно време и Жабчето не ядеше особено през деня, защото беше зает да оглежда, но явно си е наваксвал нощем. Ако наддава добре, няма защо да се притесняваш.

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Бубебце, все едно описваш мойта щерка - същата е. И при нас храненето не е на поискване (тя до сега си е поисквала 3 пъти за повече от 6 месеца), винаги аз предлагам и в повечето случаи тя отказва. Сучем по 3-4 минути със зор, а понякога прави по 6 часови паузи между храненията. Усъвършенствала съм кърмене по време на разходка из апартамента. Освен това докато се пробвам да кърмя на каката и таткото им е забранено да мърдат и говорят, защото дребната веднага иска да разбере какво става и край. Със захранването сме много зле - за заместване на хранене изобщо и не мечтая, радвам се като изяде повече по 5-6 кафени лъжички (шише изобщо не приема) бананова каша, със зеленчуковото пюре сме стигали и до 12 - 2 пъти. Добре си хапва единствено като спи и за това нощно време се кърмим на 3 часа, а през деня я чакам да заспи и 5 мин. след това я слагам на гърдата (в последно време обаче и този номер не винаги работи - буди се и започва да се сърди и разбира се не иска да яде). В резултат на нощните хранения, сутрешният ни памперс е тежичък, но следващите 3 (само толкова сменям през деня) са си по-скоро леки, особено като ги сравнявам с на кака й на времето. В същото време е много весело и усмихнато дете, че и бузки си имаме. За моя голяма изненада сме в нормите - на 6 месеца беше 7.00кг., 68см. Е, честно казано не знам как наддава и расте, като според мен почти не яде. След всяка консултация се заричам, че повече няма да се ядосвам, ама не могаааааа, нали ми е дете...
Сега се пробвам да въведа някакъв режим:
5:30 - 6:00 - кърмене (докато спи)
9:00 - 9:30 - кърмене в почти заспало състояние
12:30 - кърмене, ако поиска
13:30 - зеленчуково пюре, колкото успея да и пробутам (за да я залъжа и давам в ръцете играчки)
15:00 - кърмене докато спи
17:00 - каша (обикновено 5-6 лъжички, като кака й я забавлява, докато аз действам с лъжицата, когато забрави да си стиска устата)
19:30 - 20:00 - кърмене (тук яде по желание и добре)
11:30 - 12:00 - кърмене
2:30 - 3:00 - кърмене

Съмнявам се да съм ти била полезна, но поне вече знаеш, че не сте единствен случай.

# 7
  • Мнения: 3 926
Виж сега... вземи спретни една торта, пък може и да поиска беба да яде. Сигурно ти е подготвила таен подарък за
 newsm59 ЧЕСТИТ ДА ТИ Е РОЖДЕННИЯТ ДЕН!!! ДА СИ ЗДРАВА И ОБИЧАНА МАМА И СЪПРУГА И УСИЛВАНЕ НА АПЕТИТЕ НА СЛЪНЧИЦЕТО!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 264
Отзад напред: Първо благодаря на Assinka за пожеланията! Дано се сбъднат!!! Praynig
Sneji тези нашите дъщери да не ги е раждала една майка???
Как може дотолкова да съвпадат нещата?! Само дето ние сме по-финни от вас и затова проблема ни е по-голям - ние на 6 месеца бяхме 6370 - 67 см, а сега сме 6780. Срам ме е да ви кажа, че е родена 3750 Embarassed, но това е положението. И аз като Sneji храня, разхождайки се, най-вече на тъмно и т.н., както си го описала. Ако съм я излъгала да суче, всеки който припари до стаята се изнася по терлички. Откакто я захраних се събужда доста по-рядко през нощта, а даже отначало, в периода в който се хранеше добре, беше спряла да се буди. Това на мен ми костваше ставане за да се цедя, но бях мнго доволна, а и тогава наддаде 300 грама за седмица. Мога само да си мечтая това да се случи отново Wink
Сега като се замисля и Анди суче почти винаги за приспиванепридружено с носене, песничка, друсане и т.н. или заспала. Когато не се буди през нощта, аз я вдигам.
Steisi питаше за наддаването  и педиатърката - наддаде 2 месеца по 250 грама, естествено педиатърката вдигна патърдия и даже успя да ме разплаче за дни напред:oops:
По повод зъбоникненето - ние имаме 2 зъба, точно когато изби първият започна да се храни добре, след което пак отказа. Показа се и вторият, но апетита й продължава да го няма. Но всъщност тя никога не е била от ящните, и колкото и да се опитвах да създам връзка с гърдата и сукането - претърпях пълен провал Sad Единственото, което си докарах е засмукването на палчетата, заради махнатата биба. Ами това е!
Ако някой има други идеи да казва...

А една приятелка подхвърли, защо не я заведа при хомеопат да й изпише нещо за апетит?! Какво ще кажете по въпроса?

# 9
  • Мнения: 3 926
А една приятелка подхвърли, защо не я заведа при хомеопат да й изпише нещо за апетит?! Какво ще кажете по въпроса?
Ей на това му казвам добра идея Grinning Пусни търсачка и намери телефоните на хомеопатичното дружество в България. Това, за да ти препоръчат добър хомеопат, ако някоя мама тук няма такъв под ръка Wink

Общи условия

Активация на акаунт