kak

  • 1 131
  • 4
  •   1
Отговори
На 38 съм- лекарите не ми дават надежда да имам деца- мъжът с когото съжителствам на семейни начала има дете от предишния си лрак и не иска да осиновява, но аз искам да имам едно слънчице , което да осмисля всеки мой ден от оставащия ми живот- подскажете ми пътечката- от София съм.При адвокат или в кой детски дом да попитам , какъв е реда?Дали изобщо институциите ще ме одобрят при тези условия?Чувала съм че може да осиновява и самотна майка?

# 1
  • София
  • Мнения: 533
Теди, единстеното място, където трябва да отидеш, е Отдел "Закрила на детето" към Дирекция "Социално подпомагане" в района, където се водиш по постоянен адрес. Там ще обяснят процедурата и документите, които трябва да подготвиш. Ще те поеме социален работник, който ще извърши кандидат-осиновително проучване в рамките на 3 месеца, от момента в който подадеш молба за осиновяване. Проучването се състои от минимум три срещи със социален работник, поне едната от които ще бъде в дома, където живееш. Няма проблем, че не си омъжена - и неомъжени жени могат да бъдат осиновители. Проблем обаче може да има спрямо мъжа, с който съжителстваш на семейни начала. При проучването ще те питат много лични неща - включително дали живееш с някого, какви са ви отношенията и т.н. Ако кажеш истината - т.е че партньорът и не желае да осиновява, ще те попитат как смяташ да отглеждаш това дете при условие, че то нне е желано от приятеля ти. Помисли по този въпрос...

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23729.0

Виж тука има описан реда за кандидатстване.

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Направи всичко Теди- неоставай сама,без детенце!То осмисля живота ти! newsm10

# 4
  • Мнения: 863
Направи всичко Теди- неоставай сама,без детенце!То осмисля живота ти! newsm10
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт