Изказвания на госпожите в детската градина

  • 788
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 332
Вчера след като взех Йоана от градината, отивайки към къщи тя ми казва: "Мамо, госпожата каза на децата, които кашлят, да отиват в болницата. Но аз не кашлям, аз няма да ходя". Аз:  Shocked. Хубаво де, защо ги разправят тези неща на децата, защо ги стресират така? Ако кашлят, работа на сестрата е да не ги допусне в градината. А пък още докато я обличах и станах свидетел на следния разговор: говори госпожата на една жена, майка не едно от момченцата, че той с едно друго момченце много се биели и плискали с вода. Милата жена, много се притесни, а коментара на госпожата: "Ами така е, те се опитват отсега да се налагат, и колкото по-големи стават, толкова по-трудно е".  #Crazy Абе, да му се невиди, аз дори не съм учила психология, както тази бакалавърка по детска педагогика - е какво, все едно е престъпление да се опитват да се налагат?!? Ами нали целия живот е борба за надмощие, това си е съвсем нормално... Какво искат изобщо от децата - да ги пречупят, да няма никакви конфликти между тях? Нали затова са там - като стане конфликт, което е неизбежно, да се опитат да го разрешат по такъв начин, че да няма засегнати и унижени деца...
Надявам се не само аз мисля така. Вие сте.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
аз съм майка на едно от онези деца, които се опитват да се налагат. почти всеки ден разговарям с учителките в детската градина точно за това. не искам те (или който и да било друг) да позволят на габриела да се налага и да нарушава създадените правила.

нормално е децата да се опитват да се налагат, нормално е част от децата да успяват да се наложат, но е недопустимо да се нрушават правила, с които се съобразяват всички, само за да се угоди на едно дете.

не става дума за пречупване на детето, за възпитаване в конформизъм, а за научаване, че светът не се върти само и единствено около него и за да има сигурност, то трябва да се научи да спазва някои правила.

# 2
  • Мнения: X
аз съм майка на едно от онези деца, които се опитват да се налагат. почти всеки ден разговарям с учителките в детската градина точно за това. не искам те (или който и да било друг) да позволят на габриела да се налага и да нарушава създадените правила.

нормално е децата да се опитват да се налагат, нормално е част от децата да успяват да се наложат, но е недопустимо да се нрушават правила, с които се съобразяват всички, само за да се угоди на едно дете.

не става дума за пречупване на детето, за възпитаване в конформизъм, а за научаване, че светът не се върти само и единствено около него и за да има сигурност, то трябва да се научи да спазва някои правила.

Много добре казано - правилата са за всички и всички се съобразяват с тях. Така, че дори да е трудно за детето то се научава на нещо, което е в негова полза.

# 3
  • Мнения: 2 332
нормално е децата да се опитват да се налагат, нормално е част от децата да успяват да се наложат, но е недопустимо да се нрушават правила, с които се съобразяват всички, само за да се угоди на едно дете.
не става дума за пречупване на детето, за възпитаване в конформизъм, а за научаване, че светът не се върти само и единствено около него и за да има сигурност, то трябва да се научи да спазва някои правила.
Разбирам какво имаш предвид и съм съгласна с теб. И не това имах предвид като започнах горната тема - просто госпожата го каза така, сякаш е нещо ненормално, това е което много ме издразни. И най-вече изказването "Те отсега се опитват да се налагат"... Другото - за болницата, вярвам ще се съгласиш, че не е допустимо така да се заплашват и стресират децата. Или не?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Мнението ми съвпада с това на Янита.

Не виждам нищо стресиращо в изречението за болницата, поне така както ти си го написала. Ако бях на твоето място нямаше да се  Shocked, по-скоро бих казала ' да, така е! В болницата работят лекари а когато човек се разболее трябва да отиде на лекар за да му помогне да оздравее'. Всъщност това моята дъщеря си го знае, не се страхува/т.е. страхува се в разумни граници/ нито от лекари, нито от болници, нито от лекарства защото аз не съм я плашила никога с тях и ги приема за нещо нормално, каквото всъщност са.

В нашата група също има много палави момчета. Преди време на едната госпожа и се беше наложило да обяснява надълго и широко за инвалидност, неподвижност, колички и т.н. Сиси беше много впечатлена. А повода - едно момче събаря друго на земята, стъпва на гърба му и започва да скача отгоре му!!! От меките и щадящи обяснения ефекта е нулев, това се повтаря с дни като мелетата стават по многобройни. И жената ги събира в кръг около нея и почва да говори за гръбначни стълбове и т.н. Как да им въздейства по друг начин преди да се е случил наистина инцидент като има право само да говори? И да поиска съдействието и на родителите/които също в много случаи имат нужда от 'разтърсване' /.
 Ако дъщеря ми у дома прави нещо застрашавайки здравето си/или нечие друго/ ще пробвам с думи веднъж и после ще си я ошамаря както си знам. Crossing Arms

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 11:35 от Flash*

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 714
В една от шуменските ДГ, считана за елитарна  newsm78, госпожите заплашват децата, че ако не слушат, ще ги отпишат и ще ги пратят в квартално детско заведение.
Аз никога няма да запиша детето си на такова място и се чудя на родителите, които заради едното самочувствие лишават децата си от нормално детство и ги подлагат на тормоз

# 6
  • Мнения: 1 113
...А пък още докато я обличах и станах свидетел на следния разговор: говори госпожата на една жена, майка не едно от момченцата, че той с едно друго момченце много се биели и плискали с вода. Милата жена, много се притесни, а коментара на госпожата: "Ами така е, те се опитват отсега да се налагат, и колкото по-големи стават, толкова по-трудно е". #Crazy Абе, да му се невиди, аз дори не съм учила психология, както тази бакалавърка по детска педагогика - е какво, все едно е престъпление да се опитват да се налагат?!? Ами нали целия живот е борба за надмощие, това си е съвсем нормално... Какво искат изобщо от децата - да ги пречупят, да няма никакви конфликти между тях? Нали затова са там - като стане конфликт, което е неизбежно, да се опитат да го разрешат по такъв начин, че да няма засегнати и унижени деца...
Ами ако майката го беше взела целият измокрен, кой щеше да се притесни тогава? Госпожата затова е там, да налага контрол и ако е необходимо да сигнализира на родителите за нещо нередно, дори в поведението на децата. И според мен те нямат право да се сърдят.
Когато дъщеря ми тръгна на градина попитах моя приятелка също детски учител за нашите госпожи. Тя ми каза: "Това са най-строгите в нашата градина, но ако искаш детето ти да знае, запиши я при тях."
Като си знам стоката (моята е много палава) я записах точно там. И сега... о, чудо, станала е друг човек - знае кое бива и кое не, а в същото време обожава госпожите си. 
А освен това - 100 % подкрепям мнението на Flash*

Общи условия

Активация на акаунт