Яде на 2 часа!?!

  • 611
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 148
Здравейте на всички! Дъщеря ми е почти на 4,5 мес. , кърмя я, само от време на време пие сокчета и яде 1 плодово пюре на Хип на 2-3 дни. Обаче от доста време си е създала режим да яде на два часа 8-10-12 и т.н. Все си мислех, че с времето ще ги разреди, но не би! Само вечер прави една по-голяма пауза от 4 часа и после се почва - през нощта в 2 - 4 ....  #Crazy Кърма имам (не е бол, ама си има), но взех да си мисля, че може би не я засища и затова е гладна толкова начесто. Иначе с кг си е добре, не е криза на растежа, не знам и аз защо е така. Чудя се да почвам ли да давам зеленчукови пюрета може би сега храната и идва малко newsm78? Абе не знам - ако има някой сблъскал се с нещо подобно моля да сподели!

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
ДА, аз съм се сблъсквала.Категорично ти казвам, че не е от недохранване - просто така си е създало режим детето, така му харесва.Когато аз захраних на 6 месеца, сукането на 2 часа си остана, вкл. и през нощта.Не помня кога нещата започнаха да се променят ThinkingАко много ти тежи можеш да подпомогнеш леко процеса на разреждане на кърменията, постепенно, без да стресираш детето.Но моето лично мнение е, че и от само себе си ще стане.Скоро Wink

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моята маймуна и досега си яде начесто Grinning
Просто си зависи от бебето - някои деца предпочитат да хапват начесто в по-малки количества,други - да се натъпчат като прасенце и 4 часа да не се сетят за папане. Няма причина да смяташ,че кърмата не я засища, щом пишка и ака нормално и се развива добре - просто такъв тип си е бебето Grinning

# 3
  • Мнения: 35 951
и моята дзверица яде така, дори ми е по-удобно, защото не се "препълвам"
когато се наложи да спазвам режима 3-3.5 по някаква причина, в този ден ставам на буци и камъни!
за това предпочитам да "млещи" по-често, отколкото да боря мастити и други чудеса Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моя сладур вече има заместени 2 хранения и продължава да си суче на 2 часа. Няма за какво да се притесняваш. Аз захраних в 5-я месец, но и преди това беше на 2 часа кърменето  Wink.

# 5
  • Мнения: 4 915
Цитат
Когато аз захраних на 6 месеца, сукането на 2 часа си остана, вкл. и през нощта.Не помня кога нещата започнаха да се променят

Същата работа е и при нас.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Какво да кажа аз,когато Ели като я взема от ясла и иска да суче през най-малко 30мин.Ако седна на стол или където и да е,тя идва до мен и да ми вдига блузата,придружен с "даааааааййййй".Ама това наистина е склонна да го прави на всеки половин час,освен,ако не се е заиграла.И какъв зор виждам,докато се приберем от яслата.По пътя започва да ми бърка под якето и блузата.А нощното хранене си е задължително.Понякога имам чувството,че цяла вечер ми виси по гърдите,рядко се случва да суче 2-3 пъти на вечер.Абе голяма страст ни е  сученето WinkТа още е рано да се отчайваш Wink

Последна редакция: вт, 08 ное 2005, 13:42 от svetlana79

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
И мойта е така! Sad По едно време си беше създала пауза от 3 часа, ама з кратко!Сега си папа на 2 и денем , и нощем! Не мисля,че е гладна, пълни си папмерсите , пък е и пухкава!Още не съм захранила, амо на кърма е!

# 8
  • Мнения: 3 550
Моето хлапе преди да го захраня си беше изработило такъв режим. Сега може да направи някоя по-дълга 3-часова пауза, но рядко. Обикновено не отказва мамината кльопачка.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 148
Благодаря много за отговорите! Поне се успокоих, че не сме само ние Laughing! Абе да са ни живи и здрави - ще си ги храним!

# 10
  • Мнения: 264
А пък на мен как ми се иска да хапва по-често и да иска да суче Sad Ама не! Не иска и това си е. Поне да си ядеше другите манджи, но пак не...  #Cussing outИмам чувството, че моето дете фотосинтезира. Направо ви завиждам за ядящите дечица Rolling Eyes

# 11
При нас нещата бяха почти същите, само че моят бебо искаше да яде дори и по често от през 2 часа. Но аз усещах че нещо не му е наред- повръщаше често и по много. И така до преди няколко дни. И аз реших да го науча да яде през 3 часа. Занимавах го все на ръце или в количката или в паяка, докато мине третият час, и след втория наложен по- голям интервал, бебчо сам започна да търси да яде през три часа. Освен това вечерта като го кърмих в 9ч. и той заспа се събуди да яде в 4.30ч и след това яде чак в 8ч сутринта. Това може да не стане при всички бебета, но при моето мина номера Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679

Така си е - всяко дете си е индивидуално, няма общи правила.Ники е сукал като прасе и през половин час, но не е повръщал никога от кърма.А от твърдатат храна, особено когато започнах да му давам не съвсем пасирано - случваше се поне веднъж седмично да върне.
С нощното хранене същата работа - всички ми казваха - чакай, той сам ще се отучи Simple SmileКакво отучване - на годинка сучеше по 10 пъти нощем TiredИ накрая го отучих аз WinkСега всички сме доволни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт