Ползвали ли сте Стийммоп?

  • 4 428
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 033
Моля за мнения, че само се изкушавам от рекламата, ама като си помисля, че това е поредната такава и не смея да го купя без да имам мнения от вече закупили Стийммоп!

# 1
  • София
  • Мнения: 500
да ползваме

# 2
  • Мнения: 29
Ние имаме...
Раздвоен съм в мнението си...Днес например с него минах теракота......
Мисля, 4е има подобни прибори на други фирми.....купи си от тях, не от ТопЩИп...
Този на Топшоп е опасен...няма мека връзка на кабела, кабела е твърд.
Рекламирах един прибор ве4е. Смениха го, ама и този е гола вода.
Ина4е парата 4исти по- лесно.....

# 3
  • Мнения: 3 033
llllllllllll, много ценен съвет! Hug

# 4
  • Мнения: 112
Аз имам от по-стария вариант без пръчка за миене. Само парочистачката. Честно казано не мога да му намеря приложение. Това действие с освежаването ми звучи пълна глупост. Само си мокри мебелите и после трябва да се забърсват. То не е ли все тая тогава.. А за пердета и дрехи съвсем не виждам как ще се почистят  Laughing.

# 5
  • Мнения: 4 916
Писала съм в друга тема - свекърва ми има. Невероятен боклук. С парцал и препарат става по-бързо, по-лесно и по-чисто.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Peace

# 7
  • Мнения: 82
..........................................................................
 Това действие с освежаването ми звучи пълна глупост. Само си мокри мебелите и после трябва да се забърсват. То не е ли все тая тогава.. А за пердета и дрехи съвсем не виждам как ще се почистят  Laughing.
Peace
Моят е предпоследния модел. Тромав ми е. Ако не сложа дебелата, микрофибърна подложка остава мокри следи. Абсолютно не се сещам как ще отстрани петна от килима.

# 8
  • Мнения: 860
Ползвах на приятели, за да реша дали и да взема за нася с малко дете добре звучи рекламата.....мокри, не чисти...както са казали боклук за 300 лв.

# 9
  • Мнения: 1 296
Писала съм в друга тема - свекърва ми има. Невероятен боклук. С парцал и препарат става по-бързо, по-лесно и по-чисто.

Подкрепям, сега така ще стои забутан някъде по килерите. Тази събота исках да изчистя щорите с парочистачката. Пишман станах, че се хванах с това ooooh!Накрая си взех парцалче и препарат и си ги изчистих на ръка.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 114

И аз го взех от приятелка за проба, добре че не се набутах с този боклук...

# 11
  • Мнения: 1 312
Ползвах.
Два дни.
Върнах я и си взех парите обратно.
Само мокри и маже, нищо не почиства.
Стирка за двеста и кусур лева.

# 12
  • Мнения: 55
Хм, на мен пък ми го похвалиха newsm78 Ама като ви чета няма да си взема, нямам излишни пари за килера Wink

# 13
  • Мнения: 4 569
Ползвах назаем.Прави мокро,не събира по-големите боклуци по пода,гледаш му водата да не свърши.Сложно,глупаво и безполезно.
По-добре прахосмукачка и/или парцал с дръжка-по-евтино и по-ефектно.

# 14
  • Мнения: 59
Имам парочистачка на Керхер. Към нея има специални приставки за под, за фуги и микрофиб.кърпи.
Петната наистина не премахва. Но след като мина с нея диваните, матраци, штори и пода ми се струва че апартамента ми мирише на чисто и свежо. Идеята на парочистачка е по скоро дизенфекция, парата която излиза е около 140 градуса, която убива всички възможни микроорганизми като акари например. Според мен е подходящо когато има малко дете в къщи, да не се използват силни вредни препарати.

# 15
  • Мнения: 15 379
Не съм ползвала. Няма и да ползвам, защото никога няма да си купя Wink.
Ползвам стирка и гъба, и всичко блести от чистота.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 044
Ползвам да WinkЗа килимите не го заменям с нищо друго,чисти ги перфектно,а като имам гости които не са се събули Mr. Greenпосле минавам целият апартамент  с него.За всекидневно чистене обаче не го ползвам

# 17
  • Мнения: 267
http://www.test.de/themen/haus-garten/test/Dampfreiniger-Keiner- … -1523412-1523263/

Мили съфорумки,
има много теми по въпроса за уредите , почистващи с пара.
Бих искала тук да споделя моето скромно мнение.

Парочистачката е една полезна , но не непременно необходима вещ.
Твърдя го от собствен опит(СО)  и въз основа на прочетеното в студии, публикувани от независими организации като Stiftung Warentest (StW) и някои други немски източници.По-горе съм дала линк, където може да се изтегли текста в пдф. формат от (StW) .
Парочистачката чисти добре, но:
1.Заема място - основен минус за по-малките жилища.(СО)
2.Струва доста пари, които могат да бъдат инвестирани в нещо по-полезно.(СО)
3.Неудобна е за ползуване , а също така  е малко или много натоварваща за ставите (това  зависи от модела и приставките).(СО)
4.при неправилна употреба, може да повредите доста неща( ламинат,паркет, дърво, килими, по-чувствителни повърхности...)(СО)+(StW)
5.Струва пари и като я употребявате -харчи доста ток,а против налепите от варовик по казанчето трябва да се използуват специалните продукти на съответната фирма, които не са никак евтини.(СО)+(StW)
6.Няма нищо в дома, което да не може да се почисти с моп, гъба, четка и подходящ препарат...(СО)+(StW)
За тези, които не искат химии в къщи, бих споменала, че сода бикарбонат и топла вода е отлично средство , заместващо обезмаслители и прочие.За отстраняване на варовик -оцет или лимонов сок добавени към обикновеното веро са супер еко.За дезинфекция е чудесен и чистият спирт.
7.Не убива микроби и бактерии, както се твърди в рекламите.(StW)
8.Не всички модели са достатъчно безопасни. (StW)
9.С времето четките на приставките се развалят и трябва да се купуват нови,а те също са доста скъпи.(СО)
10.При чистене на килими- мръсотията се набива в тях.(СО)+(StW)
11.При чистене на фуги - фугите се повреждат с времето и започват да се ронят(СО), в тях се набива мръсотия+(StW)
12.Варовик не се премахва с парата, необходимо е преди това да се третира с някаква киселина, а парата просто усилва деийствието на киселината.(СО)
13.По прозорците, остават (въпреки рекламата) следи .Пак няма да се разминете с полирането с микрофибърна кърпа.(СО)+(StW)
14.Не е препоръчително да се почистват матраци с нея, защото парата не убива акарите и микробите.Напротив - влагата след почистване с пара способствува за развъждане на микроби и акари.(StW)
15.Не се спестява време.(СО)

Аз имам парочистачка и я ползувам около 2-3 пъти в годината.При пролетното и есенното почистване и ако правя някой ремонт.
Скоро се беше нещо  закучила, та се замислих дали да си купувам нова.
Оказа се, че се е събрал варовик по дюзите, та се набутах двайсетина евро за почистващи ампули.
Прочетох това-онова из нета и попаднах на гореспоменатата студия, която окончателно затвърди моите лични впечатления.Ако вече наистина ми се развали, няма да си купувам само парочистачка.
Бих проучила варианта парочистачка + всмукваща функция.При тях обаче става въпрос за цени над 600-700 евро, та дано  да не ми се наложи скоро.
За тези , които вече имат подобен уред и са много доволни - надявам се да не съм ви ядосала. Laughing
Ползувайте си ги със здраве.
Целта на горното ми писание е по-скоро да помогне на тези, които ще трябва да си ограничат домакинския бюджет заради подобна покупка, а също така и на майките , които желаят да чистят без химии, заради децата.
Ако все пак  се решите да чистите с пара, то имайте в предвид , че моповете са по-нефункционален  вариант , отколкото парочистачките с различни приставки и по-широк спектър на приложение.

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 444
Ползвам китайската имитация на червеният Стийм моп /закупена от Метро за 100 лв./. Подарък ми е. Не знам - аз имам около 50 кв. м плочки в дома си, две бани и бих казала, че ми е по-удобна от парцала. Не е чудодейна, но пък измива акото от мухите на прозорците от раз /е, не си правя илюзии - после подсушавам  Rolling Eyes/. Не съм я пробвала на дивана, не мисля и да го правя; килими в къщи нямам; стаите са ми с естествен паркет и за нищо на света няма да мина с тази машина по скъпоценната ми настилка  Laughing. За паркета ползвам специален препарат /продават се навсякъде/. В крайна сметка - всеки си решава сам, но 240 лв. са много пари за нещо сделано в Китай  Crazy.

# 19
  • Мнения: 43
Нови мнения по темата?
Навила съм се за покупка на китайски вариант в метро и кауфланд напоследък има разни промоции.Мисля си че прахосмукачката е задължително да се ползва преди парочистачката, но въпроса ми е не е ли много мокро след ползване и дали през зимата няма да мухлясат килимитдиваните newsm78е и

# 20
  • Мнения: 206
Стийм  мопа  е абсолютен  боклук. Ползвах  на най-добрата  ми  приятелка. Не  събира  боклуците , а  само  със " силата  на парата " ги  избутва по ъглите откъдето се чудя после как  да ги извадя.
Нямам  много площ в нас  с  гранитогрес , повечето  е  с паркет, а  влагата  е абсолютен  враг  на  дървото. Ако  имаш  ламинат  - още  по-зле ще  нацъфти по фугите  за   нула  време  от горещата  вода.
Откакто ползвам  Swiffer  се   родих - за  паркета -  кърпи с пчелен  восък,  за  праха по пода - сухи,  за теракота -мокри  с  препарат и жесток аромат/ цялата  къща  ухае/

Стийм мопа  го  върнах на приятелката , определено за паркет - не става

# 21
  • Мнения: 1 115
абе защо така се лъжат хората, естествено е че трябва да се пусне прахосмукачка преди това, ако миете с парцал да не би преди това да не прахосмучете ooooh!
аз имам червения стиим моп ( писала съм  някъде в по-стара тема), доволна съм, мия плочки и ламинат с него; обяснявала съм че между стария(бял ) и по-новия(червен) има разлика, червения не пуска толкова вода, освен това може да си купите друга по-качествена подложка, защото тези с които се продава наистина се омокрят  по-лесно; ламината блести; обаче аз лично спрах да го ползвам върху килимите, защото са ми вълнени и започнаха да пускат много мъхчета, като спрях вече не пускат; иначе аз не го ползвам за дивани, пердета и т.н. ; за пода само съм много доволна Peace

# 22
  • Мнения: 8
Най-добре е да се използва такава парочистачка, която е комбинирана с прахосмукачка.
Тогава парата която се пуска за разграждане на мръсните петна по пода се засмуква отново от прахосмукачката и пода остава на 95% сух.  Peace Това важи и за почистване на мека мебел, матраци и всякакви мебели...
Такъв тип е един италиански модел .Тази парочистачка-прахосмукачка също е с воден филтър както Рейнбоу-то.

Линк:
http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%931615181/% … ti-lecoaspira-700

# 23
  • Мнения: 212
Не съм ползвала точно Стийм моп, но друга парочистачка. Мъжът ми много ми се смя, като я купувах, но аз бях убедена, че трябва да попълня тази своя "техничкеска липса", която се оказа абсолютно безполезна - няма как да събере механичните боклучета, не суши, а ефектът в/у прозорците е все едно, че си ги замазал с парцал с вода. В рекламата по ТВ видях, че се ползва и за "освежаване" на завеси, което е пълна глупост - освежаване се постига само с прането им. И за почистване на фугите в банята е безполезна - ако се е събрало нещо в тях парата го избутва настрани по плочките и пак трябва да се отстранява с парцал или гъба. За килимите и меките мебели ползвам перяща и сушаща прахосмукачка, а парочистачката вобще не може да постигне този ефект.

# 24
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Имам черения Моп купен телешоп преди две години.Ползвам го през ден.Първо минавам навсякъде с прахосмукачката и после с мопа.Мопа го ползвам за почистване на плочки,ламинат и за ОСВЕЖАВАНЕ на килимите.Доволна съм.Наскоро си взех и останалите приставки-ползвам ги за почистване на банята.
Това е мое мнение-аз съм доволна от мопа,но пак зависи ти за каква цел го искаш?

# 25
  • Мнения: 1 477
Имам зеления Стийммоп,доволна съм.Предпочитам да чистя с него отколкото с кофа и парцал.

# 26
  • Мнения: 4
Ползвам вариянт на стйимоп на сапфир и съм доволна естествено че ми е по приятно с него отколкото с кофата и стирката.А преди това пускам прахосмукачката и после с него. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт