За съдържанието на месо в месните пюрета

  • 988
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте мами и бебчовци!
Знае ли някой колко гр. трябва да е месото в месното пюре? Естествено, предполагам, че зависи от месеците на бебето. Питам, защото доста се озадачих ... До сега купувах пюрета на Hipp от 125гр., в които месното съдържание е 14гр., а вчера купих голямо пюре пак от марката и в 220гр. месото е 17,5гр. Странно ми се видя за бебета след 8м. грамажа да се увеличи само с 3гр.  Rolling Eyes Как мислите вие?

# 1
  • Мнения: 8 505
По спомени пюретата на Гребер за след 7.месец бяха с 8% месо (на 190г бурканче).Имаше и такива с по 16%-водеха се с двойна порция месо 9пак за след 7.месец).

# 2
  • София
  • Мнения: 6 242
Тъй като правя на малкия пюретата в къщи зададох същия въпрос на нашата педиатърка - каза ми да слагам 30-40 гр месо в зеленчуковото пюре. И мен ме озадачи като видях в пюрето на Хипп само 12 гр. newsm78

# 3
  • Мнения: 4 915
Ами търговците си гледат интересите.

Бебето над 6 месеца има нужда от около 30 грама месо. Ако е с нисък хемоглобин*, препоръките са да не се разчита само на готовите месни пюрета заради ниското съдържание на месо.



*таблица за стойностите на хемоглобина при деца

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Тъй като правя на малкия пюретата в къщи зададох същия въпрос на нашата педиатърка - каза ми да слагам 30-40 гр месо в зеленчуковото пюре. И мен ме озадачи като видях в пюрето на Хипп само 12 гр. newsm78
Започнах да давам на моята месо. Обаче и аз съм в затруднение колко да слагам.
Ваня, искам да те попитам 30-40 гр месо на какво количество слагаш?
Интересува ме процентно или съотношението месо-зеленчук какво да бъде. Аз готвя продуктите отделно и ги замразявам във формички за лед. В момента хапваме по 10 кубчета зеленчук. Започнах да замествам кубчетата зеленчук с кубчета месо. Днес дадох 3 месо и 7 зеленчук. Не е ли много ?!?!? Излиза че около 30% в моето пюре е месо! Замислих се дали не е добре да са 2месо 8 зеленчук. Ще вземе да се натрови дребната от месо  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 6 242
Значи на мен педиатърката ми каза 30-40 гр. на една цяла порция, заместваща кърменето (т.е. на 170) - значи 130 гр. зеленчук и 40 месо. Но аз слагам 1 малко кубче от 10 гр. (мисля, че 40 гр. е много, пък и хемоглобинът му е 133).

# 6
  • Мнения: 140
Хемоглубинът на дъшеря ми е малко нисък.Нейната лекарка каза да слагам в пюретата по малко лук или чесън вместо да увеличавам грамажа на месото.Защото месото в големи количества не е чак толкова полезно.А вие  замразявате месото сварено?И после как го размразявате в микровълнова или на котлона?До сега не съм замразявала,всеки път го приготвям преди ядене и понякога ми е сложно...



# 7
  • София
  • Мнения: 6 242
Значи аз купувам месо, сварявам го, меля си го и го замразявам в кубчета за лед.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Аз тогава явно прекалявам с месото. Ние нямаме заместено хранене. Давам и около 120 гр пюре и после си пие млекце. Усетих се вчера, че 3 кубчета са много, но късно  Laughing Госпожицата ги изпапа, не протестира Wink
Следващата седмица ще въвеждам и телешко месо, в книжката пише червеното месо било по-богато на желязо. Когато увелича количеството пюре ще добавя още едно кубче. Май така е по-правилно, от колкото да давам цялата доза сега  newsm78

За приготвянето на месото, вариш във вода или на пара, после пасираш и замразяваш в кубчета за лед. Аз лично предпочитам месото да е на кайма, преди да го сваря. Първо телешкото се вари по-бързо така и второ след като се пасира месото смеската е по-гладка.

Общи условия

Активация на акаунт