Трикове за ядене на зелен4уково пюре

  • 602
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Борбата е безмилостно жестока...  Simple Smile
Опитвам се да не го насилвам, но ако зависеше от него нямаше да го яде въобще. Давам АМ Ам - ядеше по около 150, но сега много се муси. Кажете как да си спестим мъките - и той и аз? И по какво коли4ество хапват вашите бебоци обикновено?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Защо не пробваш с домашно приготвено?
Ради яде между 2-3 лъжици и 200 мл. Второто се случи само веднъж.. Обикновено около 80-100 от биберон и около 50 мл с лъжицата.
Или 1 седмица не му давай пюре и после пробвай пак, може да му е писнало  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Пробвай да разнообразиш пюретата-други съставки, други марки, домашни Grinning
Аз навремето като се бях запънала да давам едни картофи + нещо си (давах само домашни). Всеки ден-картоф+различен зеленчук, но тъпо и упорито-картоф. Естествено, на Иво така му беше втръснало, че не искаше да види зеленчуково пюре. После ми дойде на ум, че мога да сменя картофът с ориз, примерно.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
Можеш да пробваш да ги правиш по-гъсти или по-редки. Моят син в началото като ги правех по-редички се мусеше, веднъж стана по-гъсто и си го хапна с голям кеф, даже още искаше. Grinning

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Вариантите са следните:
1.Пробваш различни марки пюрета, различни зеленчуци.На нас много ни харесват ранните моркови на Хип.Аз ги смесвам с приготвен от мен ориз или картоф и така едно бурканче отива за три пъти, а бебка хапва с апетит. Иначе не успявам да я излъжа да хапне картоф, даже и като му слагам адаптирано мляко.Много тачим и комбинациите с тиква.
2.Слагаш  адаптирано мляко в пюрето
3.Слагаш малко плод или плодово пюре към зеленчуковото-каквото обича бебчо.
4.Пробваш с домашно приготвени.
Ако нищо не помогне,карай няколко дни на кърма или адаптирано мляко и пробвай пак!
Успех! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 066
Аз слагах 50:50 плод и зеленчук (как ти звучи спанак с манго?  Mr. Green). Постепенно намалих плода и сега (от няколко дни) изяжда 150-160 грама само зеленчуково пюре. Давам само купени, не готвя. По същата схема давах и месните пюрета, но вече ги яде "чисти". Можеш да пробваш и с пюретата на АМ-АМ - имат доста странни комбинации на плодове+зеленчуци.

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз слагах 50:50 плод и зеленчук (как ти звучи спанак с манго?  Mr. Green). Постепенно намалих плода и сега (от няколко дни) изяжда 150-160 грама само зеленчуково пюре. Давам само купени, не готвя. По същата схема давах и месните пюрета, но вече ги яде "чисти". Можеш да пробваш и с пюретата на АМ-АМ - имат доста странни комбинации на плодове+зеленчуци.

Аз бих те посъветвала абсолютно същото Peace И Вики прояде така зел. пюрета Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз слагам адаптирано мляко в пюрето, когато не съм го направила много вкусно. Определено има ефект!

Общи условия

Активация на акаунт