Авокадото било доста гадничко...

  • 5 276
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
В петък ходихме до ХИТ и си купихме авокадо. До сега не съм опитвала и бях много неприятно изненадана от вкуса на този плод. Просто такава гадост няма на света  Sick - някакво като тиква, ама доста мазно и безвкусно... абе само го опитахме и го хвърлихме. Лошото е, че вместо да си вземем 1-2 плода за да ги опитаме ние си взехме 4 броя  Mr. Green И сега си седят на масата едни зеленички, гаднички... само като ги видя и ми се гади  Sick
Та да ви питам - има ли някаква рецепта за авокадо - нещо за овкусяване на този плод, щото иначе не се яде... Четох някъде, че се слагало малко лимон, но ми се струва, че и това няма да неутрализира мазната консистенция...  Confused

# 1
  • Мнения: 5 500
Ааааааа не е гадно Naughty
Аз го обожавам, прати ми го по пощата Wink
Аз си го мажа на филийка с масло, на Цецо го пасирах с банан, може да се сложи и в салата с домати, краставици и зелена салата Laughing

# 2
  • Мнения: 4 212
Ммм, много оби4ам авокадо, даже го ям с лъжицата директно. Има доста витаминки в него. Моя позната го смева с майонеза, ма то става много мазно така, предпо4итам го натюр.  Grinning

# 3
  • Мнения: 235
Можеш да го сложиш в салата от домати ( можеш да добавиш и 1-2  скилидки счукан чесън) или марули/спанак.

Става много хубаво с майонеза и риба тон или скариди. 

Прекрасно се овкусява с лимонов сок, зехтин, сол и черен пипер.

# 4
  • Мнения: 2 700
Във Франция го ядат като предястие и на мен много ми хареса. Разрязва се на 2 и в дупките се пълни със сос от майонеза, чорчица, лимонов сок и черн пипер. Яде се с лъжичка.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Точно в петък и аз купих за първи път авокадо! Беше и за последен,много гадно SickОтиде в кофата,повече не искам и да си помислям за такъв плод.Ще ти дам една рецепта, за мен е ужасна, но.....виж я:
пилешка супа с авокадо
Необходими продукти:

400 г сварено или печено пилешко месо, нарязано на кубчета
800 мл пилешки бульон или 1.5 кубчета Maggi пилешки бульон
20 г масло
1 гл лук, нарязан на ситно
1 бр. голям картоф, нарязан на кубчета
1 бр. настърган на едро морков
300 г царевица от консерва или замразена
1 бр. обелено и нарязано на кубчета авокадо
4 с.л. заквасена сметана
черен пипер
сол

Начин на приготвяне:
1. В тиган се разтопява маслото и в него се задушава лукът и морковът за 2-3 мин. Прибавят се картофът и бульонът и се вари, докато омекне картофът.
2. Прибавя се царевицата, месото, черният пипер и се слага за 10 мин на огъня. Супата се разпределя в купички и се сервира с нарязаното на кубчета авокадо и сметаната.

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз го ям в салата,но ако не ти харесва можеш да приготвиш на детенце пюре от авокадо и ябълка/круша/банан. моята маймунка много го обича-само трябва да го намачкаш и смесиш с другия плод. авокадото е много полезно, тъй като е богато на мазнини, но от онези хубавите  Grinning

# 7
  • Мнения: 1 753
Ами то си е до вкус явно...  Rolling Eyes
Не мога да си го представя този плод (нали е плод?  newsm78) с майонеза...  Sick Просто ще стане още по-мазно.

Най-много да направя нещо на бебка от него. Тя и без това е ящна и хапва всякакви буламачи  Laughing Ама пък ми е жал....  Laughing

# 8
  • Мнения: 235
Ами то си е до вкус явно...  Rolling Eyes
Не мога да си го представя този плод (нали е плод?  newsm78) с майонеза...  Sick

Ето, тук ти е грешката! Simple Smile Авокадото си е зеленчук.  Wink  chef

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
да, и аз мисля, че авокадото трябва да се приеме като зеленчук. първия път като си купих бях убедена, че е плод и останах много разочарована от вкуса му. обаче си спретнах салатка с домати и черен пипер и много ми хареса.
голямо значение имат очакванията и нагласата...

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Eeee то и маслините са плод и чудесно си пасват с майонеза. Не мога да си представя маслини с банан примерно... Sick

# 11
  • Мнения: 2 241
Ако очакваш да има вкус на плод, можеш да се отвратиш първоначално, наистина Simple Smile

За мен има маслен вкус и много ми върви със скаридки и (евентуално) лек майонезен сос Simple Smile

# 12
  • Мнения: 750
Определено, ако го ядеш така, си е гадничко.

Затова пък ето ти вариант да употребиш тези зелените, дето ти стоят на масата!  Wink



Авокадо със скариди

2 плода авокадо - плодове трябва да са леко омекнали на пипане, но не много меки и в никакъв случай съвсем твърди.
150 гр. скариди
1 кофичка лека майонеза
0.5 кофичка кисело мляко (може и цедено)
3-4 сиклидки чесън
3-4 кисели краставички
0.5 ябълка
1 лимон
копър

Обелваш като картоф и разполовяваш едното авокадо и вадиш костилката.
Другото авокадо обелваш и нарязваш на малки кубченца. Нарязваш и киселите краставички и ябълката на ситно. Добовяш скаридите, пресования чесън, копъра, майонезата и киселото мляко, сока от лимона. Добавяш сол на вкус.

Поднасяш така: слагаш едно марулево листо, върху него половинка авокадо, леко покапано със сок от лимон. Отгоре слагаш 2-3 супени лъжици от сместа. Декорираш със стръкче магданоз или копър.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Прекрасно се овкусява с лимонов сок, зехтин, сол и черен пипер.
Мъжо прибавя и натрошено сирене.

# 14
  • Мнения: 2 123
обожавам го!!!  chef
Бях споделяла някъде рецептата си за сос гуакамоле, който сервирам към всякакви месни ястия.
2 лимона /сокът/
1 глава малък лук
1 малък домат
1 авокадо
1 с.л. зехтин
сол и черен пипер на вкус
1-3 капки чили
всички продукти се пасират едновременно

Авокадото много рядко се консумира неовкусено и не бих казала, че е плод...
Много си отива със зелена салата.

Общи условия

Активация на акаунт