Имуностимулантите - за, против и какви?

  • 78 784
  • 175
  •   1
Отговори

Анкета

Какви имунастимуланти давате?

Опции:

# 45
  • София
  • Мнения: 3 022
Давам клеева тинктура основно, като ходи на ясла и Енгистол.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Няколко години съм давала цитросепт. Много съм доволна. Тази година пробвах с инфлуцид, но резултатите още е рано да се отчитат. Тепърва ще ни връхлитат гриповете. за сега всичко е ок, но ще видим по нататък.

# 47
  • на Земята
  • Мнения: 174
Миналата година давах Цитросепт,доволна съм .Сега давам клеева и есберитокс ,но от време на време си боледува -кашлица ,хрема..

# 48
  • Мнения: 57
клеева тинктура профилактично

# 49
  • Варна
  • Мнения: 37
Гласувах с друго, защото давам Био гая. Харесвам и Мултисаностола, но го пие  само като е болна. Мисля да и купя и Ескимо. Стремя се да избягвам добавки и лекарства. По - малко намеса с химия и разнообразно хранене е моя избор.

# 50
  • България
  • Мнения: 490
Няколко години съм давала цитросепт. Много съм доволна. Тази година пробвах с инфлуцид, но резултатите още е рано да се отчитат. Тепърва ще ни връхлитат гриповете. за сега всичко е ок, но ще видим по нататък.

здравей
кога и как даваш инфлуцид?
аз давам сега опашка след АВ+сребърна вода+ентеросан основен.
днес купих инфлуцид иска ми се да започна профилактично заради грипа в момента и имуностимулиращо.чудя се да ли мога да давам всичко заедно.....

# 51
  • София
  • Мнения: 38 210
На детето давам Ехинацеята на др.Тайс, а аз пия Биозин - ето това е истински имуномодулатор!

# 52
  • Мнения: 389
Сега давам водорасли и коластра по схема,от есента ги започнахме,доволна съм,защото в яслата беше болен през седмица,а сега от септември до нова година 1-2 пъти и то с хрема и малко кашлица(лекуваме се при хомеопат). Миналата година давах клеева тинктура, АД Ликуид фор кидс и не бях доволна. Саностола нашата педиатърка го отрича понеже си е чиста химия, няма как да се съберат толкова ВТ на едно място.
 И само едно малко уточнение ЕНГИСТОЛ не е имуностимулант,а е за лечение на вирусни инфекции,напълно безмислено е да го давате, все едно панадол профилактично.

# 53
  • Мнения: 3 157
Тази година спрях клеевата тинктура и давам цитросепт сир и пробиотици дъвчащи...незнам кое колко работи-в момента е болен,преди месец пак беше:(

# 54
  • Мнения: 2 731

 И само едно малко уточнение ЕНГИСТОЛ не е имуностимулант,а е за лечение на вирусни инфекции,напълно безмислено е да го давате, все едно панадол профилактично.
от къде имаш такова инфо

# 55
  • София
  • Мнения: 1 654
Давам прополис, витамини само ако боледува. През останалото време чай, плодове. Давала съм и Изопринозин по предписание на лекар.

# 56
  • Мнения: 1 127
Давам детско Саменто 1 капсула дневно профилактично, но след 1,5 месеца употреба получи разстройство, спрях и почнах детски Имунобор, след пауза пак смятам да почна Саменто.

# 57
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Давам детско Саменто 1 капсула дневно профилактично, но след 1,5 месеца употреба получи разстройство, спрях и почнах детски Имунобор, след пауза пак смятам да почна Саменто.

Саментото,което е оригинално е на капки и се предлага само от една фирма.Това,което е по аптеките е нещо подобно но не е със същото качество.Аз също давам на детето саменто от октомври и нямам никакви оплаквания.Потърси вносителя от гугъл/да не го пиша аз ,да не излезе реклама/.

# 58
  • Мнения: 263
След като минах през един куп витамини (Мултисаностол, витмаин- нам-какво на доктор-нам-кой, Марсианци, Планетяни и т.н.) по препоръка на 3-ма педиатри давам АД Ликуид фор КИДС - и тримата бяха единодушни - трябва да се приема минимум 6 месеца за да има ефект. Като при наличие на симптоми (грип, настинака и т.н.) увеличавам дозата за 7 дни ( от 10мл на ден я правя 15мл) след това 3 дни почивка и пак минавме на 10 мл на ден.
Да чукна на дърво....най - високта Т която е вдигал е 38.5 (преди това вдигне ли Т, задължително стигаме до 39.9 и АБ- без пропуск) и всички такива ясленски болести(защото все от там си ги влачим) минават много по - леко и за него и за мен. Да, не е спрял да боледува, но е по - рядко и ако боледува, то поне аз не умирам по малко с него. Защото сигурно знаете какво е 5 дни с 39.9 - 40 градуса денонощно !

# 59
  • Мнения: 4 000
Чили, по каква точно схема даваш АД за тези 6 месеца - два пъти на ден по 5 мл ли? И не правиш ли паузи за тези 6 месеца? Аз останах с убежедението, че се дава 20 дни, 20 дни се почива и така отначало.

Общи условия

Активация на акаунт