Бомбички от кайма

  • 1 353
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 489
Сега се сетих една рецепта и реших да е споделя с вас.Много е лесна.Това са бомбички от кайма:
1 кг.кама,нарязани на ситно гъби, кисели краставички ,лук,2 яйца,черен пипер,кимен,сол(на вкус)и една филя хляб,накисната предварително във вода.Отделно се сваряват 6 яйца.Каймата се омесва и около всяко яйце се залепва кайма,така че да стане като бомбичка.Печат се във фурната.

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Благодаря, че сподели с нас тази вкусна рецепта!
Много обичам такива лесни за изпълнение нещица!
  bouquet

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Супер, утре ще ги направя тези бомбички! А някаква идея за сосче?  Thinking

# 3
  • Мнения: 5 140
Може гъбено сосче напр. на Маги нали в каймата има гъби.
Интересна е рецептата,утре ще я спретна и аз.

# 4
  • Мнения: 1 489
Сосче правя и то е много лесно.Значи една кофичка кисело мляко,1/2майонеза,1сварен и пасиран картоф,копър,сол и чесън.
Става като сос на дюнер.

# 5
  • Мнения: 5 140
gloria04,а вместо яйцето,може ли да се сложи сварен картоф,евентуално? newsm78

# 6
  • Мнения: 6 472
Правя нещо подобно, но вместо сварено яйце по средата на кифтето има сварен карфиол Laughing
Определено мисля да пробвам и варианта с яйцето  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 489
gloria04,а вместо яйцето,може ли да се сложи сварен картоф,евентуално? newsm78
[/quote
Защо не!!!!!!ЕТо и още един вариант.

# 8
  • Мнения: 202
А, колко е дебела плънката около яйцето и в каква "поза" е яйцето ,когато се пече бочбичката - право или легнало. Рискувам да стана смешна, но искам да съм точна в приготвянето.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
А, колко е дебела плънката около яйцето

Ами разделяш каймата на 6 части, по една за всяко яйце.

# 10
  • Мнения: 5 183
Може да се наредят в тава и около тях да се изсипе доматено пюре, лук и т.н. за 4ервено сос4е, например. Аз така бих ги направила.

# 11
  • Мнения: 25 568
Това става супер меню за детски рожден ден, но ако се направи така:
Въпросните бомбички се оформят като таралежи - с муцунка от 1/2 маслина, за очички също парченца от маслина, а бодличките се правят от фиде(набожда се в каймата, преди да се опече). За гарнитура се прави картофено пюре, което се изсипва в голяма продълговата чиния върху няколко листа маруля, оформя се също като таралеж, като бодлите са от клечки за зъби, с които са забити малки изпържени кюфтенца(на големина колкото топчетата за супа). С тях се покрива целия гръб на таралежа, муцунката и очите- пак с маслини.
Сервира се така - в средата на масата - големият картофен таралеж - майка, а около него - малките таралежи от кайма, също поставени в чинии върху листа от маруля.
Децата много се радват (и не само те!).  chef

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Това е много интересно! А фидето яде ли се?  Thinking

# 13
  • Мнения: 25 568
Не, маха се! И това прави таралежите още по-интересни - да ги пощиш и да им махаш бодлите! Joy
Но, ако желаеш, може и да го изядеш! Wink

Общи условия

Активация на акаунт