Тромбофлебит

  • 3 189
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Моля, кажете ми какво представлява тромбофлебита и какви са симптомите му? Възможно ли е няколко дни след раждане от отекли крака (най-вече левия) да се направи заключение за наличие на тромбофлебит? Как се лекува това нещо и дали застрашава живота, ако не се потърси лекарска помощ навреме?

# 1
  • Мнения: 397
Не мога да ти кажа точно за тромбофлебита, но и на мен след раждането, дори още в родилното ми отекоха краката - единия повече, но не си спомням кой точно. За две-три седмици ми мина. Така и не разбрах от какво. Гинеколога ми пусна кръвна картина, но ми каза, че всичко е в границите.

# 2
  • ново
  • Мнения: 5 882
Със сигурност ти трябва лекар Naughty Една кръвна картина би трябвало да изясни дали има или няма тромбофлебит. Лекува се с лекарства. Според мен едно посещение при лекар няма да ти е излишно.

Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 755
....Възможно ли е няколко дни след раждане от отекли крака (най-вече левия) да се направи заключение за наличие на тромбофлебит? ...
Ако имаш съмнение, че това може да е тромбофлебит, обърни се към съдов хирург.
Аз мисля, че в твоя случай, няма такова нещо. Аз също в края на бремеността имах отоци по краката ( при перфектни резултати от изследванията на кръв и урина ), но 1 седмица след раждането, изчезнаха напълно.

# 4
  • София
  • Мнения: 84
Това е доста сериозно заболяване. Аз година след раждането направих - флеботромбоза което е същото като тромбофлебита но на вътрешна централна вена. Установява се при изследване с доплер от съдов хирург. Доста е опасно и трябва крака да се обездвижи, правят се едни инжекции след което си на лекарства около година като постоянно ти се правят изследвания на кръвта за да проверят как се съсирва. Родилките са предразположени към това заболяване затова шега не бива, защото не дай си Боже ако тромба се откъсне от местото където е по кръвоносната система може да стигне навсякъде. Симптомите ми бяха леко подут крак който не можех да опъна в шпиц примерно. Кожата на крака става опъната и леко по-червена от на другия крак. Ако ти трябва повече инфо пиши на лични.

Общи условия

Активация на акаунт