Едно бързо питане за яслата и конюнктивита

  • 3 172
  • 32
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Не е за здравния форум...
Едно дете в яслената група има конюнктивит, ме предупредиха. Днес Мая стана със суперслепналли клепачи, едвам ги измихме. Пръсках кърма в очите, така я оправих от същото приключение на морето за няколко дена (дето се вика, поне мат'рял си имам собствен). След следобедния сън очите бяха наред, но за всеки случай пак сложих кърма в очетата. Ще я следя и утре как е, но ако продъжава, трябва ли да я държа вкъщи, докато мине? Не знам и затова ви питам.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Бу, ти си знаеш, ама ако е конюнктивит, недей с кърма. Нали тя била перфектната среда за размножаване на бактерии и прочия животни. Защо не сложиш капки-ще се оправи детето за нула време и няма да се чудиш дали да я пускаш на ясла или не.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Бу, ти си знаеш, ама ако е конюнктивит, недей с кърма. Нали тя била перфектната среда за размножаване на бактерии и прочия животни.
Напротив, антибактериална и лечебна е. Педиатърката ми първа от всички дава съвет за пръскане с кърма (ако не се повлияе, тогава капки, но при Мая явно работи).

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бу, ти си знаеш, ама ако е конюнктивит, недей с кърма...

 #Crazy Чак сега ме шашна Бу...заклевам се  Shocked

Капките за очи за какво мислиш са измислени? Ако ставаше с кърма, щяха да я бутилират и продават като цяр с/у очни проблеми.
Иначе Виви добре те е посъветвала  Peace
В понеделник сутрин отцепи долното клепаче и виж дали й е зачервено на Мая, ако не е - пускай я на градина. Ако е - недей! Лекувай още и предимно качествено.

П.П: Я попитай Педито си, къде е учила и завършила?!

 И от сега да си кажа. Не се заяждам с никого  Flutter.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
...но всъщност питам да я пускам ли на ясла, ако не е напълно минало до понеделник? Не искам нито да се задържи по-дълго (или да се влоши), нито да зарази другите деца  в яслата, ако се предава толкова лесно. Просто не знам как се постъпва в този случай - как се практикува, спира ли се детето от ясла, или не?


Шани, заради теб - ще я питам обезателно къде е учила. Но е факт, че и от други лекари съм го чувала това. Само моля те, да не насочваме темата към това с какво лекувам детето, питанката ми е друга.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При явно изразен конюнктивит - да. Спира се. Даже ти обясних и как да разбереш дали имате и дали й е минал...

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
При явно изразен конюнктивит - да.
Кой е явен и кой е таен? Т.е. различни видове ли има? Кое да е зачервено, самият клепач отвътре ли? Или окото? Защото от сутринта са й зачервени очите, предполагам, че има връзка.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кое да е зачервено, самият клепач отвътре ли? Или окото? Защото от сутринта са й зачервени очите,..

да - самия клепач, като може и склерата да е мътна.
Капвай и днес (до довечера) и утре Офталмосептонекс по 3-4 пъти на ден и мисля си, че в понеделник Мая ще е чисто нова.  Peace

При 2-те ми деца конюнктивита минава за различно време.
Щерката го кара 2 дни и половина.
Сина ми го кара понякога и 1 седмица.

Ти най-добре си знаеш на Мая за колко време й минава.

Последна редакция: сб, 05 ное 2005, 17:35 от Шани

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Мерси, Шани.
На морето й мина за 3-4 дена напълно, дано този път още по-бързо, че нямам време да си седя у дома.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Бу, не че искам да ти измествам темата, но .... Иво като беше с родилно-домовските стафилококи имаше секрет от очичките. След неуспешните опити да на нашата педиатърка да го лекува отидохме на детски офталмолог. Та мнението на офталмоложката беше, че кърмата изобщо няма място в детските очи (щото и аз в отчаянието си бях поналяла малко, де.... Embarassed).

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Виви, не мога да споря с офталмоложка от разстоянието на времето, пък и не ми е това специалността. Само казвам какво казва моята педиатърка, какво съм чувала от други лекари и какво правя аз. Пак казвам, че става дума за лека форма, вероятно при сериозен проблем сама по себе си кърмата няма да помогне.

http://parenting.ivillage.com/baby/bhealth/0,,3x20,00.html

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Само да кажа, че миналата година с кърма излекувахме ечемик на окото на баща ми, за който лекар беше казал, че не може да се оправи по друг начин, освен оперативно! Така че е напълно възможно кърмата да действа добре и при лека форма на конюктивит!

# 12
  • Мнения: 1 220
Само да кажа, че миналата година с кърма излекувахме ечемик на окото на баща ми, за който лекар беше казал, че не може да се оправи по друг начин, освен оперативно! Така че е напълно възможно кърмата да действа добре и при лека форма на конюктивит!

По еози случай и аз да кажа, че приятелката ми с ечемик и кърма си докара такава инфекция, че събра очното отделение!!!
Освен това има няколко вида конюктивид и е добре да се види от очен лекар, за да реши какви капки да се слагат!

# 13
  • Мнения: 2 534
Бърши и очите с преварена вода или черен чай .
Може да капеш и Офталмосептонекс колкото искаш и когато се сетиш , той е най - безвредния от всички капки .
До понеделник ще е чисто нова и я пускай , ако няма секрет .

# 14
  • Мнения: 2 032
Не съм лекар, та само от опит да кажа. Калина като беше малка, имаше конюктивит, здравната посетителка каза да капвам кърма: капах, капах, ама нямаше ефект, даже се влоши и бяха едни залепнали клепачите, грозна гледка; замъкнах я на лекар: той каза, че не може да се излекува без антибиотични капки (или мехлем).
При нас с конюктивит не дават да ходи детето за детска градина (забравих за колко дена).

Общи условия

Активация на акаунт