въпрос за меда

  • 603
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравейте!
Знам, че поне до 1 годинка не трябва да се дава мед на бебетата. Кърмя си бебчетата вече 3 месеца.  Интересува ме дали аз като ям мед може да предизвика някаква алергична реакция на бебетата. До скоро ядях доста мед. Подслаждам си овесените ядки с мед, пия чай с мед, кафето (по-рядко) с мед, когато ми хапва сладко изяждам една лъжица мед... От скоро съм го спряла.
Преди 2-3 дена се обринаха и двамата и педиатърката каза, че е най-вероятно някаква алергична реакция от нещо, което съм яла. В момента съм спряла прясното мляко и други храни, за които ми е известно, че са алергени. Само за меда не съм сигурна.

# 1
  • София
  • Мнения: 551
Да,възможно е.Мен даже ме предупреди лекар и по време на бремеността да не ям мед,защото е много силно алергизиращ.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
По принцип медът съдържа полени от различните растения от които пчелите си събират нектара и въпреки това алергичните реакции към него са изключителна рядкост. В много случаи дори се използва като средство за лечение на алергии именно при пациенти с доказани такива към съответните полени.

Опасното при медът е вероятността да съдържа ботулинови спори, които произвеждат токсин, много опасен за кърмачететата и децата до една година. За това и не бива да им се дава.
При възрастните обаче, както и при по-големите деца бактериите се унищожават още при попадането им в стомаха и нямат възможност да навлязат в кръвта, съответно в кърмата.

Така че меда вероятно не е причината за вашия проблем. Виж за прясното мляко добре си се ориентирала.
Надявам се да се оправят бързо малчуганите.

# 3
  • Мнения: 636
На мен ми забрани лекарят да ям мед/наред с мн други неща/, за да не се алергизира бебчето. Ние се изринахме от друго де, но сега диетат ми включва и меда. Така че го спри или поне консумирай в по-малки количества.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 446
Благодаря ви за отговорите.
  bouquet

# 5
  • Мнения: 819
По принцип медът съдържа полени от различните растения от които пчелите си събират нектара и въпреки това алергичните реакции към него са изключителна рядкост. В много случаи дори се използва като средство за лечение на алергии именно при пациенти с доказани такива към съответните полени.
Аз имам поленова алергия и съответно съм алергична към меда.... Sad  Зависи от какво е направен  де..... От боровия мед, например не ми става лошо, но от цветния..... Sick , имам чувството че умирам.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Аз имам поленова алергия и съответно съм алергична към меда.... Sad  Зависи от какво е направен  де..... От боровия мед, например не ми става лошо, но от цветния..... Sick , имам чувството че умирам.

Прочети това, ако искаш.
http://www.pioneerthinking.com/to_honey.html

Според автора му, две лъжички мед приемани всеки ден в продължение на няколко месеца преди сезона алергиите са шанс за преборване с тях. Условието пак според него е меда да е от региона в който живееш, т.е. да съдържа полените към които си алергична.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
Вилионе, боровия мед, не е мед,  направен е от борови шишарко, казват му мед, заради външния вид. Затова няма действието , което има меда Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 985
Абсолютно е възможно. Имах много неприятна изненада само от една глътка лимонов сок с мед. Аз пия всеки ден по един изцеден лимон с мед. Дадох на малката да си пийне само една глътка и веднага се обрина. Направо ми се изправи косата, как може от такова малко количество да направи реакция. Cry Cry Cry

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Вилионе, и аз имам сенна хрема, активираща се от полен, но към мед - не. Вероятно си по-чувствителна...пробвала ли си наистина да се 'захранваш' с мед по мъничко?

Общи условия

Активация на акаунт