Косопад след раждане

  • 20 454
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Ужас пак ме налегна зверски косопад. След първото раждане бях много зле, надявах се този път да ми се размине, но ме започна. Не става въпрос за по-силен косопад, а за обилно падане на коса. При всяко решене ръката ми се пълни с коса, а при къпане направо запушвам ваната. Ако продължи месец ще оплешивея. Споделете дали някой е ползвал Мерц или Ревиталид или нещо друго за вътрешно приемане което да е ефикасно.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 346
Мерц не ми помогна Confused

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз съм със жесток косопад и в момента  ползвам едни ампули на Vichy - една кутия с 12 ампули струва 45 кинта, слагат се по 3 ампули на седмица и курса на лечение е две месеца. За по- добър ефект трябвало два пъти в годината да се  направи. Аз съм още на първата седмица и после ще споделя...ако не забравя  ooooh!

# 3
  • Мнения: 7 186
Малко Офф ама колко време след раждането започва тоя косопад? newsm78
Или след кърменето? Кога? Thinking

# 4
  • Мнения: 8 505
Малко Офф ама колко време след раждането започва тоя косопад? newsm78
Или след кърменето? Кога? Thinking

При мен започна около седмица-две след като спрях да кърмя.
Оправих се с маски с бадемово и други масла.Само това.Отмина за по-малко от 2 месеца.

# 5
  • Мнения: 6 155
Малко Офф ама колко време след раждането започва тоя косопад? newsm78
Или след кърменето? Кога? Thinking

При мен започна няколко месеца след раждането /някъде около 5 Thinking/ и продължи почти година. И преди,по време и след косопада кърмех, така че това май няма значение newsm78

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
При мен май вече започва.Свалям доста повече коса в сравнение с бременноста,когато падаха 10тина след къпане.Минал е само месец от раждането newsm78

# 7
Здравей!
Казвам се Анелия и имам същия проблем като твоя. Като цяло според мен това е някакъв париод, в който хормоните трябва да си отидят на място и тогава всичко ще се нормализира.
Но може ли да стоим и да гледаме как оплешивяваме?
Аз съм доволна от шампуана Фитовал много е ефикасен, но приемай и нещо вътрешно за по-добър ефект.
Аз реших, че ми капи косата защото е дълга. Отидох  при моята фризьорка и й казах: постригвай ме късо, иначе ще оплешивея.
Тя ми се усмихна и каза: Колкото и да те пострижа, косата пак ще капе тя или капи или не! Не се притеснявай това е временнен период.
И въпреки това ще отида да се пострижа, поне да не я опъвам при ресането.
Пожелавам ти успех! Peace

# 8
  • Мнения: 903
ох, моята още не е почнала, но аз тръпна в очакване. Четох, че по време на бременността косата почти не падала и след раждането изпадвала освен нормално, която пада и тази, която не е паднала през бременността. Както някои казаха всичко е хормони. Всичко се нормализирало от самосебеси, но е много неприятно. Аз се подстригах да не товаря излишно и ще видим....

# 9
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
и при мен до скоро беше "шок и ужас".падаха ми кичури и със страх влизах в банята, но за 20 дни Мерц и шампоан Фитовал ефекта е чудесен.Това ти препоръчвам....знам какво ти е ,така че пробвай това и няма да съжаляваш.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
При мен започна косопада на 4-тия месец,кърмех си и продължи около месец и половина.Имам чувството че останах с половината си коса,но сега си имам нова бебешка косичка Wink.Пих Ревиталид,маска с плацента,ампули с плацента и изплакване с коприва след къпане.Незнам кое ми е помогнало,затова давам цялата терапия

# 11
  • София
  • Мнения: 748
на мен още не е започнала да ми пада косата и добре,защото и без това не ми е гъста.има ли шанс да ми се размине или е задължителен момент след раждането?

# 12
  • Мнения: 1 999
И аз имах косопад месец след раждането. Мазах се само с няколко ампули с плацента след къпане и след известно време спря да капе. Дано и при теб бързо отмине този период!

# 13
  • Мнения: 781
Моя косопад започна преди месец-т.е. на 2 месец след раждането. Майак ми ми забърка някаква рецепта с ракия и след 2 намазвания има ефект. Не ползвам никакви други мазила.

# 14
  • Мнения: 464
И моят започна към 2 м след раждането, но сега на 5ия е поносимо- както преди. Пада си по малко при къпане и ресане! newsm10 Не съм използвала никакви специални продукти за коса. МИсля си, че е нормално, след като през цялата бременност само ти е растяла коса без да пада- поне при мен беше така!!

Общи условия

Активация на акаунт