Епикондилит (тенис лакет)

  • 5 538
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 700
Някой страдал ли е и как се е лекувал?

Преди около месец ми се появи болка от външната страна на лактите, по-силно изразена отдясно. Пусках кръвни изследвания - всичко ми е ОК. Ходих на невролог (предстои ми ЕМГ) и по вскяка вероятност ще се окаже въпросния епикондилит. Вероятно съм го провокирала от вдигане на тежко (куфари), но работя на компютър от почти 20 години. Като чета в нета се получавало от работата с мишката. От вчера пия Аркоксия и Милгама, но като прочетох противопоказнията ми се зави свят и бих искала да намеря някакви алтернативни варианти. Препоръчват почивка, но не мога - от една страна имам като всяка жена достатъчно ежедневни задължения, а от друга в службата ежедневно работа на компютър. Моля за препоръки Praynig

# 1
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
При теб състоянието е латерален епиконделит или по-популярно наречно като тенис - лакът.Състоянието най-често се предизвиква от прекалена употреба на мускулите и сухожилията на предмишницата,което води до болка и възпаление около лакетната става.За намаляване на болката и възпалението се използват различни противовъзпалителни средства.Може да се използват и кортизонови инжекции - като ако няма ефект до втората инжекция - поставянето на трета или четвърта такава едва ли би имала ефект.Състоянието често се наблюдава при спортисти.Други причини за заболяването са хронични,повтарящи се напрежения и травми предизвикващи малки разкъсвания в сухожилните влакна.Много вероятно е да си го предизвикала от вдигане на тежко щом си извършвала такава дейност - с куфарите.Не е възможно според мен от една работа с мишка да се е получило.Аз работя на компютър от 7 годишен,декем вече 20 години и не съм имал такива проблеми.Е едно време нямаше мишки,но преди 10-тина и повече години си имаше мишки за компютри.Е компютрите са ми хоби.Може да приложиш ултразвукова терапия,кортизонов крем,парафинова апликация.Ако не се наблюдава ефект от противовъзпалителните медикаменти и изброените алтернативи се слагат кортизонови инжекции.
Дано съм успял да ти помогна макар и малко!Бързо решаване на проблема.

# 2
  • Мнения: 2 700
Мерси за бързия отговор. Какъв кортизонов крем препоръчваш? Каква е тази парафинова апликация? А за ултразвусковата терапия -къде?

# 3
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Мерси за бързия отговор. Какъв кортизонов крем препоръчваш? Каква е тази парафинова апликация? А за ултразвусковата терапия -къде?
Кортизон инжекции  - ползват се и други препарати но най-добре след консултация с ортопед.Парафиновата апликация и ултразвуковата терапия се извършва в отделения по физиотерапия и рехабилитация.Всяка болница има физиотерапия и много клиники имат кабинети по физиотерапия.

Общи условия

Активация на акаунт