Бременни проблеми в 8 месец

  • 2 284
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте мами с опит ,
При последния ми предлед гинеколожката ми каза че  Fruchtwasser  ( което е околоплдната течност , нали ???) ни е малко . сега сам в 31 седмиза бебето е 1, 600 .
Какво означа това че е малко. питах трябва ли да правя нещо , тя каза не, но когато говорих с гинеколожките в БГ казаха че има опасност от преждевременно раждане .
Освен това ми се появи дископатията и не мога да стапя на крака си - има ли лек за това.

Ако някоя мама има опит моля Ви пишете ми
Поздрави и Целувки за всички

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Хмм аз като родих, една бремелинка имах в стоята с такъв проблем, оставиха я не знам колко време под наблюдение, като и вливаха нещо през система, за да опитат да увеличат водите или поне да подобрят състоянието бебето. Не знам как се казва това, тя тогава каза, че ще го "aufpäppeln". Ако нещо те притеснява, защо не се натресеш направо в гинекологичното и кажещ, че си имала болки, Beschwerden  и т.н - това или вечер или през Wochenende, тъкмо имаш основание, след като твоята FÄ не е на работа.

# 2
  • Мнения: 1 194
Мисля, че ако става въпрос за патологично намаляване на водите гинеколожката нямаше да те пусне да си ходиш без поне да ти е назначила нов преглед. Може би е било "коментар на глас" за това , което си е мислела... Аз нямам опит с води, но имам с подобни разсъждения на глас по време на преглед. Бях си изкарала акъла, а проблем нямаше в крайна сметка. Просто като ме преглеждаше гинеколога си бърбореше, "вътрешен отвор затворен (на шийката), външен отворен и ли нещо подобно. " И аз прибирайки се в къщи легнах на легло убедена , че имам разкритие. И два дни пълен шах. И на работа не отидох, обадих се и излъгах , че имам болничен. Ужас. Докато най-накрая му се обадих и той каза, че в 7 месец външния отвор на шийката бил обикновено отворен, но не било страшно ако вътрешния е затворен и тн...."
Та много нерви за нищо.
Обади и се и попитай конкретно какво те притеснява, кажи какво си чула за намалени води и тн
Успех , дано всичко е наред

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И аз си мисля, че лекарката нямаше да те пусне така, ако имаше сериозен проблем. Даже се учудвам, че въобще ти го е споменала. При нас поне спестяват подобни детайли. Чувала съм, че в последните месеци околоплодната течност намалява и затова движенията на бебето стават все по-осезаеми. Разбира се има определени норми, но не ги знам. Може би е добре да попиташ във форума бъдещи и настоящи майки.
Ако много се притесняваш бих те посъветвала да потърсиш мнението на друг лекар. Звънни в някоя частна клиника и попитай колко ще ти струва прегледа. Ако цената ти се стори достъпна отиди, за да се успокоиш.
Желая ти късмет и леко бременеене, колкото е останало Wink

# 4
Az mislia da vzeme6 da se obadi6 na lekarkata i da ia pita6kakvo e imala v predvid i si iziasni polojenieto.Ot tuka6nite imat dosta raznoglasia ,pone ot moi opit.Az biah  za zadarjane ot 32 sedmitzia v bolnitza ,ta na kakvo li ne se nagledah.To se smeniavaha i vsiaka s drugata ne be6e naiasno i VARHA BE6E "OBERärztin" kato mi kazva gledaiki na videozona ,4e bebeto e 2 100 ,a to4no predi6nite mi izsledvania so4eha ,4e e 3200 i kato i kazah ,tazi izvadi edin tehen /LEKARSKI/ kalendar i po4na da smiata i mi kaza ,4e e taka .... Shocked Shocked..E,TOGAVA VE4E NIAMAH DUMI..
Posle kato rodih pak KO6MAR,PRAVIAT MI PREGLED I ZAPO4VAT DA govorita ,4e ne6to si "ne otkrivat" ,ot tam vikat t.nar. SPEZIALIST,koito idva i im kazva "abe ostavete jenata na mira,toku 6to e rodila i sled 1-2 dena i napravete pregled ,za6toto sega vsi4ko e ohluzeno i ne se vijda...",ot koeto az o6te pove4e i PO4VAM DA REVA I SE TRA6KAM ,,A TO SI NIAMALO PROBLEM

# 5
  • Мнения: 254
Ne se pritesniavai, stom ne sa ti kazali da ostanesh v bolnica niama strashno. Az  imah sashtia sluchaj, na edin ot pregledite s 4D videozon, doktora vse povtariashe"Mnogo malko okoloplodni vodi", posle dojde i drug doktor i zapochna i toj "Mnogo malko okoloplodni vodi".  Okaza se che okoloplodnite vodi sa v normata no v 30 sedmica veche sa mnogo malko za da se napravi hubava snimka na 4D videozona. Wtoria lekar bil doshal pak ne za da potwardi che sa mi malko vodite ,a za da pomogne na parvia za snimkata i videofimcheto. TAka che spokojno, ako imashe neshto niamashe sega da si si v kashti.

# 6
  • Мнения: 4 212
ам мисля 4е бебето ти отговаря на седмиците си, освен това ако искаш да наваксаш околоплодни води, пий много те4ности, вода по 2 литра на ден, ако можеш. Може да не ти се вярва, но е така. Освен това е хубаво да влезеш 1 седмица в болница и малко физиологи4ен разтвор да ти влеят. Поне тук така правят. За дископатията, докато не родиш не можеш да по4неш някакво ле4ение, също зависи и в каква степен е. Пиши как си когато можеш. Желая ти вси4ко да се оправи   bouquet

# 7
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
и аз имах много малко околоплодна те4ност и затова се опитаха да предизвикат раждането и ме оперираха, но разликатае 4е бях пресро4ила термина с 3 дни.
6том са те пуснали да се прибере6, са преценили , 4е няма риск.
Пожелавам ти леко бременеене  preggo

# 8
  • Мнения: 112
 Pepelashka , винаги първа ми се притича на помощ. newsm51 . Ох трудно се става майка и това е preggo . Ще видим какво ще каже на следващия преглед моята гинеколожка. Но сега повече ме мъчи този крьст , като пингвин се движа Weary,но стига сам се оплаквала . Благодаря на всички ,   Two Hearts
 Целувки

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Абе за кръста не можеш ли пита акушерката ти да ти даде едно Kreuzbeinmassageoel на мен поне малко ми облекчаваше болежките.

# 10
  • Мнения: 7 430

При мен също съществуваше такъв проблем, но както Тея ти е писала - казаха ми да пия много течности...и не знам, но повече проблеми съм нямала Naughty...като отидох в болницата да раждам ми казаха, че околоплодните ми води са малко и преди да родя ми вкараха физиологичен разтвор.

Надявам се и при теб да е така Peace....по цял ден се наливах с много вода, пр мляко, сок...и може и това да е помогнало

Късмет и хайде не остана Wink....не се притеснявай - с теб сме Hug

# 11
  • Мнения: 4 399
И аз да се присъединя към всички които са ти казали да пиеш много течности. Точно тия дни четох колко е важно да се пие много вода по време на бременост за да се подържа нормално количеството на околоплодните води. И също се обади на лекарката си и я попитай може ли да е опасно това намаление което е видяла при тебе. Дано не се стига до преждевременно раждане, но пак наскоро ми казаха, че за бебета с тегло над 1 кг няма опасност при преждевременно раждане.

Общи условия

Активация на акаунт