бронхопневмония

  • 2 156
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Дъщеря ми от месец е на ясла. Преди седмица имаше гнойна ангина. Изписаха антибиотик. Уж мина и да я пускам на ясла. Ходи 4 дни и после пак болна - направихме снимка - вдустранна бронхопневмония. ooooh! Сега е с друг антибиотик.

Питам се как се познава, че пневмонията е излекувана? Пак ли трябва да правим рентгенова снимка? Или само защото изглежда здрава? С кръвни изследвания ще се види ли (левкоцити имам предвид)?

И педиатрите не са ли задължени да пускат антибиограма преди да изпишат антибиотик при такива случаи?

Последна редакция: пн, 07 ное 2005, 16:18 от angelica

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не са задължени да правят такава антибиограма. Още повече, че става въпрос за 2-3 дни докато излязат резултатите и в повечето време не може да се чака толкова.
 Дъщеря ми миналата година беше с бронхопневмония и й направиха един път снимка, втори път за да се установи дали е излекувана напълно не са правили(само я преслушваха). Казаха, че е много малка за да я снимат през седмица, а пък била и много бяла(имало значение).
 За кръвни изследвания-незнам дали ще покаже нещо.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Като бяхме в болницата през юни с диагноза "бронхопневмония" на Мони й правиха 2 снимки - една преди да влезем и една контролна. Но мисля, че не е задължително да се прави повторна снимка - ако всички показатели на останалите изследвания на Анджи са ОК, няма Т или някакви други симптоми и лекарите не чуват нищо на слушалка, може би няма да се наложи да правите!

# 3
  • София
  • Мнения: 488
Дъщеря ми има 3  бронхоплевмонии и само на рентгенова снимка са й ги доказвали.  А при последната за има няма 12 часа я направи от едностранна в двустранна и то в болница.. Винаги сме  я лекували в болница и то преди всичко заради изследванията и все пак заради лекарския контрол.  От престойте ми там научих,, че вирусните плевнонии много бързо обръщат в бактериални и че не винаги се чуват на слушалка.
А ние и при 3-те не сме имали Т......

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Може да се наложи 2-ри, даже 3-ти антибиотик да пие дечко. След това, съвета ми е поне 20 дни да не я даваш на ясла, за да укрепне.
Аз бих се подписала, че искам контролна снимка. За да съм по-спокойна.
Кръвните показатели се нормализират до 2-а месеца след заболяването. Дъщеря ми е карала вирусна пневмония. тя пък имаше Т и то висока, но не кашляше хич. Не се и опитваше даже... Confused Чак на 3-я месец от началото на болестта се понормализираха резултатите й. Говоря за утайката.

# 5
Здравейте Simple Smile
луда ставам като чуя кашлица точно по тази причина  с бронхопневмониите, и ние сме с 3, но до сега не са ни правили повторно снимка. По принцип за по сигурно е да я има, но всепак това облъчване, незнам.....най добре лекаря да прецени. Успех и бързо оздравяване

# 6
  • Мнения: 544
Бяхме на лекар днес. Уж била добре вече. Снимка няма да правим - лекарката не смята за необходимо и аз не настоявам (все пак облъчване, а детето изглежда добре)...Кръвни изследвания ще и` пусне след 1месец.

От следващия понеделник можело да е на ясла. И сега се чудя - да я пускам ли? Или да изчакам още, и още колко? Анджи ходи от 1месец на ясла, 2сед. ще стане в къщи ...дали няма да отвикне, че почна да ми казва "Аз няма ходи яси". newsm78 А и с гледането в къщи е сложно...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони не ходи около месец на ясла след като излязохме от болницата. Независимо че при нея се оказа, че не е имала пневмония, не исках да рискувам. По-добре не бързай да пускаш Анджи, дори и да забрави за яслата, после ще си припомни.

# 8
  • Мнения: 1 983
малко се отклонявам от темата, но да питам :
лекувате малчовците от пневмония вкъщи ли?
защото Вики беше на 5 месеца, когато изкара една и ни вкараха в болница

# 9
  • Мнения: 544
лекувате малчовците от пневмония вкъщи ли?

Да. Педиатърката (GP) каза, че състоянието на детето не налагало хоспитализация, но ако настоявам ще ми даде талон за болница - не настоях. Не знам, в болница е под постоянно наблюдение и правят изследвания, но от друга страна - в къщи е по-спокойно детето, храна и др. - са по-добри, няма досег с други болни, нито с болнични инфекции..

Ох, chockolina Мони не беше ли сменила няколко антибиотика, преди да влезете в болница? При нас един гаден грипен вирус май докара всичко.. И аз го хванах, но се боря на крак.
Няма как да остана цял месец в къщи с Анджи. Sad Ужасно съм объркана. ooooh!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, пи 1 антибиотик 5 дни, два дни след като спря приема му, отново беше с 40 градуса Т, започна втори антибиотик, на петия ден от приема му - пак вдигна 40 градуса, тогава направихме рентгенова снимка, вкараха я в болницата с диагноза "бронхопневмония в дясно", там започнаха лечение с пеницилин, педиатърът, при който ходим сега, каза, че няма пневмония и й смени антибиотика с друг, който да лекува отит, а след изписването пи още един.  ooooh! Направо ужас - за 1 месец - 2 рентгенови снимки и 5 антибиотика!!!  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт