Помощ! Еклери....

  • 1 766
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 142
Мили мами, които сте правили еклери и са ви станали. Решила съм да направя еклери. Намерих рецепта тук във форума, направих половин доза, но не се получи. Въпреки това съм решила да направя еклери, така че помагайте със съвети. Моля!

# 1
  • Мнения: 202
Точно темата, която пуснах за брашното, беше заради неуспешните ми еклери преди време. Направих еклери по рецепта от форума и не станаха. Дойде съседката ми и каза, че брашното ми било куча марка-какво ли значеше това, но явно не е било добро. Бях го купила от МЕТРО. Освен това ми спомена, че в рецептата олиото било много. Трябвало да го намаля. Понеже повода за еклерите беше спешен-тя ми ги направи, а аз само ги напълних. Пълних ги със солена и сладка плънка.

# 2
  • Мнения: 2 142
Оххх, докато чаках някой да ми даде съвет ГИ НАПРАВИИИИХ  newsm44
Аз съм си такава, докато не стане, не се отказвам. Пусто сърце не трае! Станаха чудни! Но от втори опит...

# 3
  • Мнения: 533
Това е рецептата на свекърва ми. Еклерите и наистина са много хубави, но аз никога не съм опитвала сама да ги направя. Трудничко ми се вижда  Embarassed

Продукти:
1 ч.ч. вода
1/2 ч.ч. олио
1 щипка сол
4 яйца
1 ч.ч. брашно
Водата, олиото и слота се слагат да заврат. Слага се брашното и се бърка (с дървена лъжица). След около 20 сек. се маха от котлона. Бъркането продължава още 3-4 мин. докато стане гъста смес. След като сместта поизстине се слагат едно по едно 4те яйца и продължава да се бърка. В намазана с масло тави4ка се слага от сместта като се загребва с чаена лъжичка. Пекат се в силна фурна. След като порозовеят фурната се изключва, но еклерите не се вадят. Остават във фурната докато се охлади като периоди4но се отваря и затваря вратата на фурната (ей, в това бил чалъма да станат хубави еклерите).

Кремът се приготвя от:
1/2 кг прясно мляко
1 и 1/2 ч.ч.  захар
5 супени л. брашно
масло
ванилия
(тя прави крема без яйца, че така били по-трайни еклерите, ама защо ли като веднага ги изяждаме!)

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И аз направих веднъж по рецепта от форума ,но не се получи нищо Sad.Правила съм ги няколко пъти и стават много вкусни така:

Еклери

за тестото:
1ч.ч вода
1к.ч. олио
1ч.ч.брашно
4 яйца
1/2ч.л. сол

 Вода завира и в нея слагам олиото и солта. В отделна тенджера слагам брашното и постепенно прибавям водата докато се получи еднородна смес. Бъркам с дървена шпатула още няколко минути (на котлона). След като сместа се охлади един по един добавям жълтъците при непрекъснато бъркане, до получаване на хомогенна смес. С малка лъжица сипвам в тава (покрита с намаслена хартия) и пека за около 20-25мин. Отначало фурната е на 200градуса, а после намалявам на 170-180. Като изстинат пълня еклерите с крем или шоколад

# 5
  • София
  • Мнения: 378
И аз ги правя като Teopr, и затова ще кажа само ,че ги пълня с крем "Оле"-става много вкусно и е бързо Grinning

# 6
  • Мнения: 2 142
Момичета не мога да не се похваля, като за първи път станаха чудесни. Като се прибере мъжа ми ще ги снимам.

# 7
  • Мнения: 202
браво michel !

# 8
  • Мнения: 2 142
Да точно така. Накрая прочетох, че яйцата се добавят към вече поохладеното тесто, така и станаха!

# 9
  • Мнения: 373
И аз направих веднъж по рецепта от форума ,но не се получи нищо Sad.Правила съм ги няколко пъти и стават много вкусни така:

Еклери

за тестото:
1ч.ч вода
1к.ч. олио
1ч.ч.брашно
4 яйца
1/2ч.л. сол

 Вода завира и в нея слагам олиото и солта. В отделна тенджера слагам брашното и постепенно прибавям водата докато се получи еднородна смес. Бъркам с дървена шпатула още няколко минути (на котлона). След като сместа се охлади един по един добавям жълтъците при непрекъснато бъркане, до получаване на хомогенна смес. С малка лъжица сипвам в тава (покрита с намаслена хартия) и пека за около 20-25мин. Отначало фурната е на 200градуса, а после намалявам на 170-180. Като изстинат пълня еклерите с крем или шоколад

Скоро правих солени еклери по почти същата рецепта- разликата е , че са с масло- около 80 гр вместо олио. Сложих и 100-на гр настърган кашкавал, още толкоз синьо сирене и стафиди...а и щипка индийско орехче. Станаха фантазия!!! Много са гот за коктейл!

# 10
  • Мнения: 2 142
DolceVita, непременно ще ги пробвам следващия път! Ммммного вкусно звучи!

# 11
  • Мнения: 303
А с какво се пълнят солените еклери?

# 12
  • Мнения: 202
Аз ги пълних с руска салата, пилешка салата, снежанка. Всичките салати купих от Метро и ги напълних. Станаха супер. Гостите ми изядоха солените, а сладките еклери ми останаха.

# 13
  • Мнения: 373
А с какво се пълнят солените еклери?

Ами могат да се напълнят с изцедено кис мляко + орехи, чесън , маслини , подправки, но ако в тестото има само кашкавал
Или пък майонеза, намачкана риба..., знам ли , разни измишльотини. Моите не ги пълних, защото имаха доста неща в тестото , то става по тежко, в смисъл не се получава вътре шуплесто, за да могат да се пълнят!

# 14
В събота правих еклери по следната рецепта

100гр масло
300 мл пр.мляко
130 гр брашно
щипка сол
4 яйца
няколко капки ванилия


Маслото и млякото се слагат в тиган и се разстапят на слаб огън, докато се разтопи маслото. Сместта леко се оставя да заври. Добавя се брашното като сместта е оттеглена от котлона и се бърка, докато започне да се отлепя от стените на тигана. Оставя се да се поохлади и се добавят добре разбитите предварително яйца. После се гребе с лъжичка и се изспива или върху намаслена тава или върху оризова хартия (готварска) и се пекат на 180 градуса около 25-30 минути.

За пълнеж използвам готова сметана. Бут в еклерчетата, а отгоре ги поливам с 300гр шоколад (разстопен) смесен със 142 мл (толкова е кутийката тук) сметана.

Това е началото на процедурата - има я стъпка по стъпка.
А това края

Общи условия

Активация на акаунт