Купувате ли дрехи втора употреба?

  • 51 955
  • 198
  •   1
Отговори

Анкета

Купувате ли дрехи втора употреба?

Опции:

  • Бургас
  • Мнения: 439
Здравейте.Фактът,че напоследък много от моите приятелки пазаруват в тези магазини / запалиха и мен/, ме провокира да ви попитам какво мислите за тях?Смятах,че се продават "боклуци".Обаче се убедих в качеството на тези дрехи , а и маркови при това на смешни цени.Принудих се да прибягвам все по-често към тях ,защото се намират много лесно големички размери,а и при изпирането на дрехите от редовните магазини /пускат боя или се разнищват/състоянието им става по-лошо от тези-от втората.От друга страна чувам и доста негативни мнения как старите дрехи пренасяли негативна енергия и трябвало да се изперат в девет води и прикадят с тамян .В противен случай можели да доведат до болести.Взех да се страхувам,а купувам и за децата.Вие какво мислите?

# 1
# 2
  • Мнения: 2 011
Хич не ми пука кой е носил тези дрехи ... Купувам понякога , но още по-рядко  ми се случва да купя за децата !

# 3
  • Мнения: 945
как старите дрехи пренасяли негативна енергия и трябвало да се изперат в девет води и прикадят с тамян .В противен случай можели да доведат до болести

Това с тамяна ме разсмя искренно bishop
Наистина ли вярвате в тези дивотии newsm78
Переш в пералнята и си готова.

По темата - да, понякога купувам, има страхотни попадения Peace

# 4
  • Мнения: 1 092
не купувам, но това с тамяна е смешно

# 5
  • Мнения: 1 086
Случвало ми се е да купувам, но не точно от магазини за втора употреба. При нас редовно се организират базари, на които майки продават дрешки или играчки от децата си. Така съм пазарувала и не се притеснявам от негативна енергия. Всичко е в главите ни.  Wink

# 6
  • Мнения: 5 370
Имам страхотни попадения от такива магазини, макар че не бях пазарувала от години.

Два блузчици, каквито отдааавна търся като модел, тип "жилетка" , не мога да го обясня.
И едни страхотни панталони, като дънки, в петролен цвят.

# 7
  • Мнения: 1 446
Да, купувам, но обикновено такива, които са закачени и са на цените на тези, които не са втора употреба (но и не са толкова качествени де). Даже днес обмислям да отида до един магазин, за да си потърся коктейлна рокля. Иначе не съм стъпвала от година. Имам невероятни попадения, каквито за жалост не мога да купя от редовен магазин Simple Smile

Иначе само ги пера и не ми дреме. Аз не вярвам в дивотии.

# 8
  • Мнения: 4 120
Вече има магазини втора употреба, в които има нови дрехи, от разпродажби. Говоря за магазини, които внасят от Англия, какъвто е пловдивския FREA, примерно.
 Купувам, да.
Тъй като през месец се пускат такива теми и повечето отричат покупката на такива дрехи искам да попитам дрешките от продавалника и например от ebay защо не се водят втора употреба?

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Вече има магазини втора употреба, в които има нови дрехи, от разпродажби. Говоря за магазини, които внасят от Англия, какъвто е пловдивския FREA, примерно.
 Купувам, да.
Тъй като през месец се пускат такива теми и повечето отричат покупката на такива дрехи искам да попитам дрешките от продавалника и например от ebay защо не се водят втора употреба?

Сигурно щото ти ги носят до вм къщи с куриер  Mr. Green - по-тежко звучи, някак.
Аз също имам страхотни попадения. купувам най-вече за малката защото не мога да и наваксам на дънки и якета.

# 10
  • Мнения: 666
Купувам и за мен и за малката,но рядко.Имам наблюдения,че дрехите които и купувам от 2-рата са по хубави и качествени от тези които и купувам чисто нови...всичките ни дрехи втора ръка са маркови и на без пари Crazy Изпирам ги и айдееее Peace

# 11
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Силно казано,че ме отвращават,но не купувам,никога не съм купувала и се надявам да не ми се налага да купувам.

# 12
  • Мнения: 5 577
Със и без значение с какви средства разполагам, голям кеф ми е да купя нещо детско /говорим абсолютно ново/ за 0.50 лв.  Mr. Green
Ако ви покажа каква риза съм купила на дъщеря ми за 0,50 ст, по-хубава дреха не съм виждала.
Претендирам, че имам страхотен поглед за материи и качество /майка ми имаше бизнес с дрехи и от нея различавам безпогрешно памук, полиестер, полар, лен, ликра, а дори и дали дрехата е Турска или Бг/. Различавам и дали е обличана или не.  
Имам и време и нерви да обикалям и ровя, рядко, но съм попадала на находки.

Изобщо не го правя от нужда, или от финансова гледна точка. Изобщо нямам притеснения, и не ми влияе на самочувствието.
Аз и чувал да сложа на себе си пак изглеждам по-добре от по-голямата част от марковите ми връстнички.  Mr. Green
Децата ми също.

# 13
  • Мнения: 12 648
Да, купувам. Доста по-качествени са. А цените в България са ненормални.  Не искам да давам безумни пари за неща от по-онзигодшната колеция на  средна класа магазин.  Да не говорим, след като видях 5 мацки, облечени в едни и същи якета на Манго.

# 14
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Манго не е много далеч/различно от втората употреба...

Общи условия

Активация на акаунт