Какво брашно използвате за месене?

  • 1 943
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Питам, защото преди време моя съседка каза, че не ползвала тип 500 за месене. Спомена друг тип, ама не го помня? Та въпроса ми е с кой тип брашно най-успешни стават месените изделия?

# 1
  • Мнения: 4 176
Аз ползвам тип 500. Колкото по-малък номера на брашното, толкова по-ситно е мляно.
Напоследък като меся слагам по равни части тип 500 и 1150. Фирмата не ме интерсува. Каквото има в магазина.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Ползвам тип 500 на "Мелко" - Сливен. През доста брашна минах и въпреки, че съм лаик в месенето, разликата се вижда.
Майка ми си взима на някаква софийска фирма, в пакети по 2 кг. и каза, че било добро.

# 3
  • Мнения: 4 176

Майка ми си взима на някаква софийска фирма, в пакети по 2 кг. и каза, че било добро.
Софмел е фирмата май. Супер е.

# 4
  • Мнения: 972
Последния път купих чувал брашно от мелницата в Асеновград и бях мноооого доволна. Беше бяло тип 500.

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Доволна съм от тип 500. Понякога майка ми взема от мелрницата - също е добро. Но като цяло пакетирано тип 500 - най-често от Била или от веригата СВА купувам.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нс Софмел брашното наистина е страхотно!!!!!! Но започна да се намира доста трудно,явно хората го предпочитат.Последният път го търсих и на борсата, но и там нямаше.

# 7
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Ползвам тип 500 на "Мелко" - Сливен. През доста брашна минах и въпреки, че съм лаик в месенето, разликата се вижда.
Майка ми си взима на някаква софийска фирма, в пакети по 2 кг. и каза, че било добро.
И ние от това сме най-доволни. Един път взех погрешка на "Мелко" Варна, разликата със Сливенското беше огромна.

# 8
  • Мнения: 2 000
Аз последните години само тип 400 ползвам. На сливенска фирма е, но не сещам как се казваше.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Цитат
Софмел е фирмата май. Супер е.
Цитат

Точно.  newsm10. Тази вечер обаче ми каза, че последната партида не било хубаво. По нейните думи - черно.

# 10
  • Мнения: 1 259
И аз използвам тип 500 Мелко.

Общи условия

Активация на акаунт