Защо не ми върви захранването?

  • 652
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Емма е на кърма от третия ден на белия свят. В началото не ми беше много ясно, но постепенно нещата се уталожиха и тя с епревърна в едно изключително кърмено бебе. Каквото е и до ден днешен. Лошото е, че на мен ми стана толкова удобно и лесно да я кърмя, че просто ме хващат нервите като започна да приготвям пюрета. Тя неще да ги яде, на мен не ми стига въображението какво още да добавя. Сокчета изобсхто отказва, а от тези моркови имам чувството, че ще стане жълта. КОга да въвеждам глутена (да не говорим, че не знам и какво представлява), кога да й дам месо. Изобщо как да ви кажа- много по лесно си е кърменето. Сега седя, чудя се, чета всякакви книги и статии и продължавам нищо да не разбирам. С една дума чувствамс е като пате в кълчища.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А имаш ли принципни възражения срещу замразяването на пюрета? Ако нямаш,идейка за улеснение на живота и за да не хвърляш храна напразно - взимаш си по равни количества от различни зеленчуци - морков,тиквичка,грах,зелен фасул,тиква,карфиол,броколи и каквото още ти роди въображението.Вариш поотделно на пара,пасираш и слагаш във формички за лед да изстинат.Мушкаш във фризера и като замръзнат,пресипваш всеки вид в отделно пликче.Така можеш да правиш страшно разнообразни комбинации от зеленчуци и вадиш само по 2-3 кубчета, че да не те е яд като не изяжда голямо количество Grinning
Друга идейка - като готвиш за вас,вариш нещата без сол и отделяш малко за нея,а после довършваш манджата и си подправяш по ваш вкус - моята маймуна много бързо отказа да яде пюрета и това беше единствения начин да я излъжа да хапва Grinning

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Хм..моят синковец стачкуваше срещу прекалено течните каши. В момента, в който давах по-гъсти се отприщи. Дали пък не е в това причината newsm78 Фингър фууд пробвала ли си?
И на мен определено ми е по-лесно кърменето, то затова и пюрета яде само в яслата.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз ще си реша проблема с купени пюрета. Засега Хип и Семпер съм купила. Върнах се на работа и нито имам време, нито въображение да ги правя. Мисля да избутаме захранването покрай кърменето/не обратно Joy/ и като навърши година да започнем с кухня.Слава богу живея между частната на хер бебе и държавната на Тича, така, че няма проблем да пробваме. Засега беба яде всички пюрета/3 вида на Хип, които съм и дала Laughing/ и мисля, че са вкусни. И аз ги пробвах-стават. Знам, че е по-евтино да ги правя, но не знам дали ще ги докарам, въпреки че май добре готвя Laughing. а за глутена-има го в овеса,ечемика, ръж, пшеница/за тях се сещам/. Ето нещо,което съм копирала:
Суров плод – 6ти месец
Плодови сокове – 7ми месец
Зелени подправки - 7/8 месец.
раст. олио (зехтин), сок, зелен фасул - 8 м;
Царевица – 8/9ти месец
жълтък - 9 м;
бобови растения ( леща, фасул, грах) - 9 месец
глутен (пшеница, овес, ечемик, ръж, жито) - 10 месец;
сирене, извара - 10 месец;
месо - пилешко, заешко, пуешко – (може и 6ти м.), 8ми месец
телешко, агнешко -  след 10 месец;

прясно мляко, масло, сметана, кисело мляко – след 12 месец;
броколи, брюкселско зеле, карфиол, патладжан - 12 м
захар и сол - след годинката
цитруси - след годинката
домати - след годинката
цяло яйце – след годинката
Горски плодове - след годинката.
Свинско месо - след годинката.
Целина - след годинката.
Къпини, малини, боровинки - след годинката.

Мъхести плодове - след 1,5 г
Риба, ракообразни - след втората годинка.
Шоколад - след втората годинка.
Ядки - 2-3 годинка; фъстъци - след 3 годинка.
Гъби - след третата годинка.
Ягоди – след третата годинка.

Според мен има някои странни нища-напр. пюре картоф с царевица на Семпер за след 4 месеца,но явно има и презастраховане...

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Има доста теми и статии по въпроса, в някои сайтове има речници, където си търсиш конкретната храна и то ти пише кога можеш да я въведеш, ако си с притеснения и опасения, прибавяш примерно 1 или 2 месеца и пр.
За началото си мисля, че като въведеш примерно картоф, морков, ориз и грах или зелен боб или тиквичка, можеш да бъркаш всякакви комбинации.
Аз засега не произвеждам пюрета в големи количества и не консервирам, нещо идеята ми се губи, щото така или иначе повечето неща като минат едно варене, им се губят половината полезни съставки, а като ги и замразя....
Готвенето на малко количество не е така трудно и трудоемко, просто използваш малък съд и отнема много по-малко време, а после всичко смесваш в една замечателна смес, като добавиш кърма или мляко с вода, добър апетит.
Трябва да си призная, че аз правя варенето на МВ (не съм открила досега статия, която да ме убеди във вредността на МВ) и приготвянето на пюрето ми отнема около 8 минути с готвенето.  Peace
Късмет и бъркай на воля.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 83
Sallys,
много добре те разбирам, при нас положението е сщото що се отнася до пюретата. но аз реших да пробвам руското педагогическо захранване, и то май много ни се отдава. севда не ще и да види пюрета и каши, но ако е нещо от нашите чинии си го излапв и отваря уста за още. Освен това почна да плаче ако не и дам от това което ям, лошото е че не винаги е здравословно, напр. вече се наложи да и давам мекици и щрудел с ябълки – иначе нямаше да миряса. Но, аз не се притеснявам и смятам за напред така да я караме, а и звучи много по-естествено и логично...

# 6
  • Мнения: 1 215
Много ви благодаря момичета. Аз вс епак успявам да я накарам да яде нещо от време на време, но ако някой ме види от страни, ще се обади на психиатрията да ме приберат. то не е танцуване, то не е пеене, а на мен както последното ми се отдава...... Аз нямам хребарки, защото сутрин пея под душа Mr. Green Просто незнам дали ще дойде този слънчев момент, когато тя ще си поиска да яде.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 194
И на мен не ми върви особено. Кърменето определено е по-лесно, и не само това... Али е вече на 9 месеца, уж яде пюрета, каши, плодове, НО.. с много зор, винаги си иска да суче. Пюрета пробвах и готови, сега правя домашни. Плодови сокове тотално ми отказа, от време на време успявам да й пробутам пасиран плод.Така че се кърмим и между основните хранения.  Иска само да суче, дори и нашите манджи не я впечаляват особено. Чак започнах да се притеснявам, то наближава годинка, ще има да се кърмим.. сигурно ще проходи, проговори и ще вика: мамо дай цица  Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 215
ох, поне се успокоявам че не сме само ние

# 9
  • Мнения: 3 926
Чак започнах да се притеснявам, то наближава годинка, ще има да се кърмим.. сигурно ще проходи, проговори и ще вика: мамо дай цица  Embarassed
Джулс, виждам, че си новак Hug ама в този форум повечето смятаме, че ще кърмим поне до две годинки, а всичко отгоре е бонус. Така че забрави да ползваш тези Embarassed емотикони Wink Едно време и до 7 годишни са ги кърмили децата и рядко са страдали от язва и разни стомашни болести... ама ако си чест гост тук ще свикнеш и с ходещо и с приказващо кърмаче Mr. Green
Аз също напоследък се замислям за руското педагогическо newsm78 ама ще започна с оризова каша и картоф, а след това май май ще я подкараме на каквото има в чинията Wink

# 10
  • Мнения: 264
Честно казано и аз като повечето от вас удрям на камък с това захранване. Дребка взе да отказва всички пюрета, каши и тем подобни. Иначе предпочита, например кантара, който дъвче сега докато пиша Mr. Green Това в рамките на шегата. Факт е, че май моето детенце си плаче за педагогическо захранване - готова е всичко от нашите чинии да налапа, включително кисели зелени домати, боб и т.н. Яде му се човешка храна на човечето, но мама я е страх ooooh! И сигурно ме е страх, поради това, че съм прочела много информация тук, за разните му там неща като глутен, кис.мляко и други, които в ранна възраст за вредители. А може би трябва да се вслушам в инстинктите на момето бебе... newsm78

# 11
  • Мнения: 3 550
Sallys, карай го по-спокойно! Нали знаеш, бебоците свикват с нашата храна между 6. и 9. месец. Твоето може още да не е готово. Ти като го захрани ,показваше ли интерес към храната? Гледаше ли ви в устите, проследяваше ли всяка хапка? Ако не се интересува, аз бих изчакала. Яж пред него, да знае за какво иде реч. Аз също се тръшках, че моето жабче не вдява, ама в един момент прояви интерес и започнахме. Как наддава? Пробва ли във всяко пюре или каша да добавяш кърма, за да му е по-познат и близък вкусът?

# 12
  • Мнения: 1 215
Не само че ме гледаше в устата, но се и опитваше да ми яде от чинията. Затова даже започнах, иначе мислех да изчакам още една- две седмици. В началото беше такъв ентусиазъм за тая храна, а сегаааааа Thinking Thinking просто незнам.

Общи условия

Активация на акаунт