Интимната хигиена момиченца 3-4 год

  • 28 222
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте,
Дъщеричката ми е на 3 г 7м.- спазваме добра хигиена, мием се всяка вечер или само с вода или и с малко интимен шампоан. Ако е при бабите и пропуснат малко миенето, защото те се притесняват да мият там, се събира бял секрет около срамните устни, който прилича на неизбърсан крем Бочко, който почиствам с мокра кърпичка внимателно, но това е рядкост.
Въпреки ежедневното миене като се доближа се усеща типично женския аромат - това нормално ли е? За мен повече от това миене е прекалено, за ходене на гинеколог ми се вижда много рано. Споделете как е при вас.

А между другото как наричате интимните места на децата си. Моя мъж казва "шушулка", от което майка ми изпада в ужас Crazy, но пък не ми дава и по-добро предложение. Дайте идеи важите деца как казват.

Благодаря  Hug

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Има и детски гинеколози, може да я заведеш на такъв.
На мен също ми се струва рано за такава миризма.

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Интимен шампоан за дете на 3 години?  Rolling Eyes Малко рано ми се вижда. Може и от това да се бърка pH-то, знам ли.
Спомням си, че баба ми навремето наричаше онова място 'тонка' - от какъв зор не знам  Joy На моят син е просто пишка.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Въпреки ежедневното миене като се доближа се усеща типично женския аромат - това нормално ли е? За мен повече от това миене е прекалено, за ходене на гинеколог ми се вижда много рано. Споделете как е при вас.

При дъщеря ми усещам този "аромат" от преди 1-2 години. Тя сега е на 6 г., значи е била на около 4-5 г. И аз съм се питала същото и съм се учудвала, че толкова рано се появява, но явно е нормално. Ако има някаква инфекция би трябвало да има течение и някаква неприятна миризма.

# 4
  • Мнения: 84
Зачервява ли се вътре? Заведи я на гинеколог да вземат една намазка.Моето дете има коли бактерия и понякога има зеленикав лепкав секрет и я боли,За измиване ползваме триклобактер и мажем с дактакорт,а след 3 дни пръскам с джинджира.

# 5
  • Мнения: 173
Обикновено няма зачервявания, а и по-скоро не откривам и признаци на инфекциир няма секрети. Честно казано на мен ми се струва да е по-скоро нормално, но не съм много сигурна.
Ниастина не ми се води на гинеколог на тази възраст, много е мъничка, но пък ако се налага......  Sad

# 6
  • Мнения: 1 796
Аз не мога да кажа от опит,но ми се струва рано да се мие с интимен шампоан.А относно названието-при нас много майки казват ''мунка'' и аз като дете така казвах.Чувала съм и ''шунда''.Ние се спряхме на ''мунка'' и така я наричам. Wink

# 7
  • Мнения: 3 481
у нас сме на "шушки" Laughing Моите са на 7 и 2. При голямата това се усеща от година-две, няма други проблеми.
Между другото спри този интимен гел, ще направиш някоя беля с гъбички и тем подобни. Забелязах, че откакто забраних на голямата да се търка със сапун, макар и бебешки, там долу, и бялото, и миризмата намаля. Peace

# 8
  • Мнения: 84
За името -и ние казваме мунка Peace

# 9
# 10
  • Мнения: 173
Хубави теми за имената, аз неможах да ги намеря, благодаря.
КАто начало май ще започна да мия само с чиста вода, да видим какво ще стане .

# 11
  • Мнения: 3 481
Моята баба викаше "шундравела" (ударението е на Е) Joy

# 12
  • Мнения: 72
Най-добре е да я почистваш само с топла вода. Виж какво ще стане. Ако положението продължава да те притеснява, я заведи на лекар, поне да си спокойна ти Simple Smile
Иначе за именованието-като бях малка казвахме само "да измием дупето", като под това се разбираше както самото дупе, така и отпред, не сме изпадали чак в някакви подробности. Laughing

# 13
  • Мнения: 9 814
Спокойно можеш да се консултираш и с педиатъра на детето си.
А относно миризмата....ми тя при някои е по-силна.
Също така се обостря и от недобре попита урина, изпотяване....

# 14
  • Мнения: 206
Спокойно можеш да се консултираш и с педиатъра на детето си.
А относно миризмата....ми тя при някои е по-силна.
Също така се обостря и от недобре попита урина, изпотяване....

Точно! Peace
След пишкане винаги я подсушавай с хартийка, не я мий с интимен гел-твърде рано е, достатъчно е детско сапунче, но без да търкаш навътре!
При моето момиче също се образува такова бяло напластяване, но то е от крема, който все още слагам, понеже спим през нощта с памперс! Преди да я изкъпя го премахвам с памуче с вода и така...Мокрите кърпички не са препоръчителни, използвай ги по-рядко, ти си знаеш де..
Миризата и при нас си я има, нормално е...
А за името-казваме "пилето"!

# 15
  • Мнения: 4 615
Щом ежедневната хигиена е пропусната, когато детето е при бабите е нормално да се събира секрет. Мен ако питаш мий само с водичка. Ползването на бебешки сапун или какъвто и да е бебешки препарат ограничавай до веднъж на няколко дни. За миризмата немога да коментирам. Ако имаш притеснения говори с педиатъра. За гинеколог не е рано да се заведе и новородено дори при наличие на проблем. Успех!

По време на моето детство наричаха детската вагина "мишле". Така казвам и аз понякога.

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
"жабата" така започна лелята на мъжо да им нарича половите органи от самото начало и така си остана (тя ги къпеше 8-9 месеца Simple Smile )

# 17
  • Мнения: 173
Благодаря на всички за отговорите  Hug
Чувала съм и друг път, но се чудя защо не е добре да се ползват мокри кърпички.
Когато ака, например, винаги бърша дупето с мокра кърпа - така не остава нищо и се почиства по-добре. А понякога като сме навън и нямам възможност за по-дълго време да я измия ползвам мокра кърпичка и за отпред.
Но защо не се препоръчва ?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
На дъщеря ми именно белия натрупан секрет почиствам с влажна кърпичка,но не всеки ден.Иначе при ежедневното къпане се мие с бебешки сапун.Когато ака също ползвам влажна кърпа.По принцип химиите в кърпичките едва ли са много полезни за влагалището.И ако случайна ползваш една кърпичка винаги отпред назад към дупето се изтрива.Дъщеря ми е по-малка от твоята и все още миризма няма.Интимен гел не бих ползвала за малко момиченце.Имаше едно време сапуни със смрадлика по аптеките,ако не се лъжа,които са като дезинфектант за интимната хигиена,но при жени.За детето наистина се допитай до педиатъра.

# 19
  • Мнения: 327
Можеш да използваш за подмиване и вода със разтворена в нея сода/за хляб/. Моята майка ме научи, а и от гинеколог ми е препоръчвано.

# 20
  • Мнения: 2 908
Само с вода подмивам-никакви сапуни, било бебешки (не знаеш какво има в тях, нали), никакви интимни такива. И себе си така-интимен душ гел ползвам само 2-3 пъти седмично-след многобройни страдания от бактерии във вагинален секрет си знам урока. При дъщеря ми също усещам вечер една по-остра миризма, която изчезва след измиване, отдавам го на урината през деня. Не съм я водила на гинеколог, тя не се е оплаквала от нищо до сега, след моите перипетии знам, че поне малък дисконфорт трябва да има, ако има инфекция.
Сода не бих сложила във вода,ако не ми е казал гинеколог,че е наред-влагалището е толкова чувствително-аз лепя бактерии от въздуха едва ли не-че не бих експериментирала с нищо. От майки и баби не слушам-за това толкова страдам сега-защото слушах моите.

# 21
  • Мнения: 9 814
Ммм да, тук на дневен ред излиза въпросът, дали може да се измие вагината само с вода и да се премахне специфичната миризма?
При някои не става.

# 22
  • Мнения: 2 908
Ами аз съм на мнение,че не се ли отмива от вода-на лекар. Peace Прекалено си патих от бактерии, за да знам добре-никакви експерименти, особено с продукти от магазина-бебешки, соди, интимни гелове-и то за дете.

# 23
  • Мнения: 72
Ммм да, тук на дневен ред излиза въпросът, дали може да се измие вагината само с вода и да се премахне специфичната миризма?
При някои не става.
При дете определено мисля, че чистата вода е напълно достатъчна Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 426
Дъщеря ми е още малка да коментирам за миризмата,но темата ми е интересна.Включвам се относно това как да наричаме вагината.Една колежка и сега и вика :"пискулина" и на мен ми хареса това наименование,та по-нататък мисля така да и ние да наричаме въпросното място Grinning.

# 25
  • Мнения: 1 547
Най-уважително ви моля да не миете вагините на момиченцата си. Не ги и споменавайте даже, освен ако не въвеждате понятията "месечен цикъл" и "раждане". Дотогава изплаквайте с вода и без сапун вулвите, дудите, шушулките, шундите или каквото имат там, и толкоз.

# 26
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не ползвам интимни гелове, същото и при дъщерите ми - измиване само с топла водичка стига.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Чувала съм и друг път, но се чудя защо не е добре да се ползват мокри кърпички.

Първо, защото дразни кожата. Освен това се нарушава и естественото ph.

# 28
  • Мнения: 6
Moята майка казваше пУндрелника

# 29
  • Мнения: 1 128
И аз не мия с нищо, само с вода.
Аз усещам по-остра миризма, само когато ходи на градина, защото явно не се почиства достатъчно добре, като ходи да пишка, урината застоява и се вмирисва. Сега, когато си е в къщи и я чистя аз не мирише. А относно името - при нас си е просто дуда

# 30
  • Мнения: 5 173
Да добавя 1 наименование - буба.

# 31
  • Мнения: 15
Почиствам с тампонче памук и малко бебешко олио на него - по препоръка на педиатъра. Казваме и "пипи".

# 32
  • София
  • Мнения: 3 817
Мия само с вода, в много краен случай ползвам мокри кърпи.
Иначе и ние не сме измислили нещо подходящо за име и колкото и странно да звучи аз казвам "малко дупе" Mr. Green.

# 33
  • Мнения: 700
Детски АГ ми препоръча само вода, но на мен ми се вижда крайно недостатъчно. Използвам детски душ гел.
И при моята госпожица се получава това замърсяване когато е при бабата, защото бабата е твърдо убедена, че там не се пипа.
Определено е по-добре когато не слагам Бочко, защото иначе Бочкото задържа, а и после трябва да го бърша с мокра кърпа и даже се зачервява повече.
Иначе си има "шушка".

# 34
  • Мнения: 2 613
Само с вода се мият моите момичета(на 7 и на 4 г.)Аз съм си патила от интимни гелове и тем подобни измиващи и затова съм им казала да не използват сапун "там долу".
Подходящо наименование на половите органи не съм налучкала,просто им казвам нещо от рода-измийте си хубаво отдолу,дай да погледна зачервено ли ти е отдолу и така я караме засега.За момчета е къде по-просто,казваш пишка и край!

# 35
  • Мнения: 33
Само с вода е и моят съвет! Не използвам мокри кърпи, интимни гелове и прочие нито за себе си, нито за почти 5 годишната ми дъщеря, нито за малкия ми син. Всяка вечер минаваме всички под душа, а след всяко ходене по голяма нужда мием дупетата. Убедена съм, че подсечените дупета и прочие са следствие основно от ползването на този тип "помощни" средства.  Peace
За половите органи- дуда и чурка!  Peace

# 36
  • Мнения: 9 427
След смяната на всеки памперс,почиствам старателно интимните части с мокра кърпа.Вечер задължително я къпем цялостно,а сутрин измивам след като се събуди.
Малко преувеличено ми се вижда да миеш детето с интимен душ-гел и да я водиш на АГ. Peace
А,половия орган-буба Laughing

# 37
  • Мнения: 819
Аз пък не мога да си представя да се измия само с вода.Това за мен е мокрене, не измиване. Още от каката си ползваме бебешкият гел на Бюбхен, който го водят "от глава до пети", вкл. и за интимна хигиена.Вече 8-ма година го ползваме и съм супер доволна. Даже отскоро и аз него ползвам за измиване. Най-добре ми действа. Сапуните не ми понасят изобщо, дори да са бебешки, за това не съм ползвала нито за децата, нито за мен много отдавна( за интимна хигиена става въпрос). Иначе голямата като беше на 2-3 години някъде започна да се оплаква, че като я мия със сапун(бебешки), много я щипе и я боли.Бях се притеснила, но щом махнахме сапуна и минахме на гела, всичко приключи. Аз също наскоро използвах бебешки сапун, че беше свършил гела и се чувствах ужасно.Толкова е сухо, че чак скърца  Crazy.И то с бебешки сапун.

Иначе ми е ужасно смешно като всякакви безумни наименования за влагалището.Направо се чудя как са измислени  Crazy То вярно, че е малко сложно, ама ние още от каката си казваме "пишонка".Сега и с малката. Дори това ми звучи смешно, но поне е със същият корен.А и си мисля, че като порасне момиченцето и му остане навикът  за тази смешна дума и ще стане някъде за смях  Confused

# 38
  • Мнения: 1 547
Aз пък не мога да си представя да се измия само с вода

Е, то няма много за представяне, достатъчно е човек да се информира. Обърни се към Google, към книгите и учебниците, или към личния си гинеколог за адекватно разяснение. Не е необходимо миене със сапун там, освен ако не държиш да нарушиш естествената флора, разбира се. Колкото до прословутото влагалище... май трябва една закована тема да има, която в картинки да показва де е тоз орган и за какво служи. И че няма друг начин той да се измие, освен с дамския душ  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 473
Aз пък не мога да си представя да се измия само с вода

Е, то няма много за представяне, достатъчно е човек да се информира. Обърни се към Google, към книгите и учебниците, или към личния си гинеколог за адекватно разяснение. Не е необходимо миене със сапун там, освен ако не държиш да нарушиш естествената флора, разбира се. Колкото до прословутото влагалище... май трябва една закована тема да има, която в картинки да показва де е тоз орган и за какво служи. И че няма друг начин той да се измие, освен с дамския душ  Mr. Green

Ох, толкова добре си го казала, че този отговор, трябва да се закове!
Браво!
  bouquet

# 40
  • Мнения: 4 615
"Пиш" е корен на кое по-точно? Не се заяждам. Думата си е вагина да, но има време и нея да започна да употребявам. Като бях малка имах "мишле", но това изобщо не означава, че и сега наричам така вагината си. Не съм ставала за смях никъде. Просто отрано съм запозната с частите на тялото и правилното им наименование...

# 41
  • София
  • Мнения: 7 182
След изкарана вирусна инфекция, дъщея ми получи много леко течение.
И да - тогава личната лекарка ми каза да я мия именно с интимен сапун.
След два дни всичко беше наред.

Иначе по повод наименованията, аз не мога да възприема шунди, дуди и други производни.
Най-малкото защото наричаме крака крак, а ръката - ръка.
В този ред на мисли, мия "срамните устнички".

# 42
  • Мнения: 66
това което описваш се почиства добре с памук напоен с масло /ползвала съм и кокосово ,и зехтин и обикновено олио веднъж/ , аз когатоима  такова замърсяване  почиствам с памучето с маслото и после мия само с вода , по принцип я мия с вода , според моя гинеколог сапуна е противопоказен

# 43
  • Мнения: 819
Охххх, писах, писах и всичко се затри....нямам сили да пиша всичко пак подробно, ама ще пробвам накратко...

Raffaella Sanzio, корен е на глагола "пишкам" ? Някак по-приемливо ми звучи, когато има връзка с думата, а не се заменя с думи, нямащи нищо общо. То е ясно, че за 2-3 годишно дете например, няма да се употреби литературното название, но поне да е дума, която има нещо общо поне с действието, което се извършва. Както и да е, аз също не се заяждам, за разлика от някои други.

crazy chick , достатъчно съм се информирала по въпроса и за себе си, и за децата си. И този саркастично-назидателен тон ми се вижда доста неуместен в случая. Нямаше нужда от него. И да - пробвала съм да се измия само с вода - ами определено не е същото, няма го това усещане за чистота, както след измиване с гел. Голямата ми дъщеря също е имала такова бяло замърсяване, когато е пропускала да се измие. Когато я щипеше в началото бебешкият сапун, съм пробвала да я мия по 2-3 дена само с вода, но замърсяването не се измива. От както ползва този гел не се е оплаквала, а и всичко се измива идеално. За мен лично е доста по-неприемливо по-рядко миене от необходимото, от колкото по-често. При подходящ избор на измиващо средство, няма проблеми.А изказването ти за заковаването на темата и последвалото изречение пък изобщо не го разбрах  Crazy Какво общо има с написаното от мен?!? Или е просто за цвят, да допълни сърказма  Crazy
Колкото за дамските душове - до колкото разбрах, темата е за хигиената на външните полови органи, не на вътрешните ( да не говорим, че става дума за дете). Друг въпрос е, че ежедневната им употреба е абсурд, стига да няма някакъв проблем, но и това вече се отрича. Спирам, че вече много се отплесна темата.





# 44
  • Мнения: 6 713
В този ред на мисли, мия "срамните устнички".

Аз също мия със сапун, но само тези устнички и то външните. Вътрешните, където се събира бял секрет, мия с тампонче,напоено с вода, ако изобщо нещо се е насъбрало.

И аз не разбирам от тона на Крейзи, но тя явно си търси да стане въргал и в тази тема.  Thinking

# 45
  • Мнения: 4 615
Репликата беше предизвикана от това:

Иначе ми е ужасно смешно като всякакви безумни наименования за влагалището.


Колкото до прословутото влагалище... май трябва една закована тема да има, която в картинки да показва де е тоз орган и за какво служи. И че няма друг начин той да се измие, освен с дамския душ  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 989
И при дъщеря ми се е появявала така миризма няколко пъти, но само еднократно, без зачервявания, без секрет, без сърбеж и т.н. Иначе мия само с топла водичка сутрин и вечер и след ходене по голяма нужда. Наричаме я "шушка".

# 47
  • Мнения: 1 547
И аз не разбирам от тона на Крейзи, но тя явно си търси да стане въргал и в тази тема

Не го разбираш вероятно защото и ти смяташ, че вечерният детски тоалет включва измиване на влагалището, затова  Mr. Green

Стохилядната тема, в която големи и раждали жени обясняват на децата си идиотщини за миене на влагалища и в същото време се възмущават, че нещата не били наричани с истинските им имена. Срамота е. Дори входът на влагалището е недостъпен при малките момичета, заради девствената ципа. Това, което всъщност се мие, е вулвата. Или срамните устни, точно така - в случай, че действително държите децата да асоциират половите си органи с нещо срамно.

Преди години тонът ми по темата беше по-премерен, но прогресиращото невежество ме прави нервна, извинете.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 10:21 от crazy chick

# 48
  • София
  • Мнения: 7 182
Когато се използват неразделни словосъчетания, е много слабо вероятно едно дете да се фокусира само върху предиката.
В този ред на мисли, не се притеснявам, че "срамни" ще се асоциира със срам.

# 49
  • Мнения: 1 547
Когато се използват неразделни словосъчетания, е много слабо вероятно едно дете да се фокусира само върху предиката

Не знам какво точно означава "неразделно словосъчетание" /може би имаш предвид "устойчиво"?/, но за мен горепосоченото е свободно такова, с две напълно самостойни и еднозначни думи, които едно дете на 4-6 год. би разбрало чудесно. Не оспорвам твоето решение - то си е съвсем правилно - просто споделям личната си гледна точка.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 7 182
Устойчиво - да.
Ами не знам, ако ми бъде зададен въпрос "защо срамни", бих обяснила, че не са срамни по принцип, а само защото винаги ходим с гащички по улиците и пред другите хора.

# 51
  • Мнения: 1 547
Ами не знам, ако ми бъде зададен въпрос "защо срамни", бих обяснила, че не са срамни по принцип, а само защото винаги ходим с гащички по улиците и пред другите хора

Да, да, звучи логично. И съответства на възприетото в България официално название. Аз обаче го игнорирам, защото думата "срамни" е добавена вероятно от някой спечен роден комуняга през миналия век, изпълняващ политпоръчението да пази морала. По принцип такова прилагателно не присъства сред латинските анатомични названия - има просто вулва, пубис и малки и големи лабии /или устни/. Никъде не се споменава срам  Wink

# 52
  • Мнения: 6 713
Много добре правя разлика между влагалище и останалото.  Naughty И дори т.нар. девствената ципа се нарича така поради религиозни причини, промиващи хилядолетия мозъците - че това е девствена ципа. ooooh! Това е ципа, за да пази входа на влагалището, докато момичето достигне възраст само да се грижи за хигиената си, въобще докато достигне полова зрялост. Като чуя девствена ципа и се изприщвам просто! Sick

Крейзи, имах предвид тона ти, защото е някак назидателен и това е. От доста време чета във форума, и нещо не ме кефи вече постоянно отнякъде някой да ми дава пиперливи съвети какво и как. Как пък не се изморихте бе!?? ooooh!

# 53
  • Мнения: 1 547
От доста време чета във форума, и нещо не ме кефи вече постоянно отнякъде някой да ми дава пиперливи съвети какво и как

Нямам спомен да съм се обръщала персонално към теб със съвет. Това, че се разпознаваш в дадено мое мнение и реагираш лично, не е мой проблем. Колкото до девствената ципа, не разбрах каква е драмата и де е потресът - факт е, че докато ципата е налична, жената се води девица, тоест непроникната. Желателно е едно момиче да започне да се грижи самО за хигиената си доста преди да се прости с въпросната ципа, което прощаване обичайно съвпада с началото на половия живот. Като не искате назидания, не пишете глупости.

# 54
  • Мнения: 819
Репликата беше предизвикана от това:

Иначе ми е ужасно смешно като всякакви безумни наименования за влагалището.


Колкото до прословутото влагалище... май трябва една закована тема да има, която в картинки да показва де е тоз орган и за какво служи. И че няма друг начин той да се измие, освен с дамския душ  Mr. Green



Ок, тук излиза, че сме на едно мнение тогава, но предвид общият ти тон съм го разбрала пак като заяждане.



щИначе явно темата ти е някаква фикс идея или знам ли и аз вече.Няма да се обяснявам повече, явно е безсмислено. След всичките ти подробни обяснения пак не виждам връзка с това, което съм написала.Говорим за едно и също място, което е обект на спора, но ти пак обиждаш. Аз казах каквото мисля по темата, опитах се да запазя добрия тон(за разлика от теб) и спирам да пиша тук, защото целта ми не е да обиждам, а продължа ли да ти отговарям, ще стане много грозно вече.

# 55
  • Мнения: 324
За измиване ползвам интимен гел за момичета от 4 до 12 години, който в България все още не се намира - Saugella girl, pH 4,5. Препоръчва се да се ползва 1-2 пъти на ден, но ние го ползваме 1-2 пъти седмично, а през другите дни се мием само с вода. Ако се случи да има натрупване на бял секрет, ползвам тампончета, напоени с риванол. Ако има упорито зачервяване, мажа с гентамицин.
Интимният гел ми е препоръчан от лекари от Университетска педиатрична болница след една уроинфекция. Те бяха категорични, че за интимна хигиена обикновен сапун  не трябва да се ползва.
Иначе мием пиша. Момчетата имат пишка, а момичетата - пиша, това казваме. Като порасне достатъчно, ще й дам списък със синоними да си избере.

# 56
  • Мнения: 6 713
Като не искате назидания, не пишете глупости.

Изобщо не ми се прави на всезнаеща и не ми казвай какво да пиша, глупост ли е, не е ли. Айде със здраве и малко си смекчи тона, че не ме кефи нещо.

И да допълня, че изобщо не се разпознавам никъде в твоето мнение, не си чак толкова всеобхващаща всички хора, че да се намери всеки в твоето мнение. Какво самочувствие просто... ooooh!

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 14:29 от Лурдес

# 57
  • Мнения: 1 547
Айде със здраве и малко си смекчи тона, че не ме кефи нещо

Нямам навик да съобразявам тона си със случайни люде, нежели неграмотни. Целта на темата е не да се кефим, а да сме наясно с анатомията на децата си /че и със своята/. Надявам се, че съм била полезна, ако ли не - здраве да е, наистина.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 6 713
Най-уважително ви моля да не миете вагините на момиченцата си. Не ги и споменавайте даже, освен ако не въвеждате понятията "месечен цикъл" и "раждане". Дотогава изплаквайте с вода и без сапун вулвите, дудите, шушулките, шундите или каквото имат там, и толкоз.

Крейзи, нито целя, нито искам, нито търся или съм търсила конфликти някога във форума. Търся информация и сверявам с другите майки. Това твоето по-горно изказване е чиста проба желание да стане конфликт в темата. Остър, обиден тон, някакъв "пльос" сред други постове. Извинявай, но поне тука в "Нашите деца" си дръжте резкия и груб тон настрана, и там си го вейте в Клюкарника!
Това е! Peace

Хиляди извиненя на авторката за спама! Peace Embarassed Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 376
Дъщеря ми не  позволява аз да я мия, откакто е навършила 4 години. Белият секрет си го измива сама с ръка като аз само пускам водата, защото тя още не успява да я направи умерено топла. Тя е на 6 години и отскоро си мие и косата сама с шампоан и балсам. Но дупето само с вода го мие. Казвам  да си измие дупето и отпред, откъдето пишка. Не използвам други думи.

Общи условия

Активация на акаунт