имуностимулант за ДГ

  • 12 213
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Мислили ли сте да давате нещо на децата си, на които предстои да посещават  ДГ. Аз никога не съм давала нещо подобно, дъщеря ми е боледувала два пъти, никога не е пила антибиотици ... опасявам се, че сега ще бъде по-податлива. Много майки дават коластра , но след споровете около нея вече съм с резерви..... Моля, да споделите своя избор...
  bouquet

# 1
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
И дъщеря ми не беше боледувала почти година, но с тръгването на яслата нещата се промениха. За 3 месеца(ходи от 1 юни) незнам колко пъти боледува и изпи 4 АБ. Преди давах коластра,но мисля че няма ефект. Сега давам Изопринозин, след това мисля да пробвам с Герисан, но ако някои родители продължават да си водят децата сополиви и гореливи на ясла(но това е друга тема) май няма да има смисъл от нищо.

# 2
  • Мнения: 66
Скоро един лекар УНГ ми каза да давам за укрепване на имунната система клеева тинктура - по 5 капки на ден, разтворени във водата или чая на детето (за малката, която е на 2,8 г.). Също така при хрема страхотно действие имат 5 капки клеева тинктура, разтворени в 10 капки дестилирана вода, които се капят в нослето 3 пъти на ден. Това и аз го пробвах, пресича веднага секретите от носа. Ужасно е гадно, но много ефикасно. Понеже моите и двете ходят на "заведения", постоянно се борим със сополи и кашлица, съжалявам, че не съм разбрала по-рано за тази клеева тинктура. Дано да има ефект и за имунната система, защото сега за първи път ще им давам. 

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е на 6 г. и вече не боледува толкова в градината, но мисля да започна да й давам рибено масло.

# 4
  • Мнения: 208
И аз мисля да пробвам Изопринозин...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 106
На дъщеря ми давам Есберитокс,обикновенно започвам септември 10 дена давам-20 почива,профилактично и така изкарваме зимата почти без боледуване.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 097
Мислили ли сте да давате нещо на децата си, на които предстои да посещават  ДГ. Аз никога не съм давала нещо подобно, дъщеря ми е боледувала два пъти, никога не е пила антибиотици ... опасявам се, че сега ще бъде по-податлива. Много майки дават коластра , но след споровете около нея вече съм с резерви..... Моля, да споделите своя избор...
  bouquet

Явно нещо съм пропуснала и това е спора около коластрата.  Laughing Не знам какви са коментарите и къкво е писано, но знам, че бебета, които се кърмят боледуват по-малко и по-рядко. А коластрата е първата течност преди кърмата и е наситена с антитела.  Simple Smile И лично аз съм доволна. Предпочитам я пред химията.

Знам, че има няколко фирми, които предлагат. Може пък там да е проблема.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 541
izwinete za latinicata  Praynig 6te buda kradka 1
iskah da dawam kolastra , no na6ata lekarka kaza , 4e ne q preporu4wa i se obosnowi , 4e... ne se znae to4no ot kakvi kravi e vzeta kolastrata , a pri nali4ieto i na luda krava ... i az ostanah s rezervi kum tozi produkt

# 8
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Не зная кравите дали са луди,ама със сигурност са стимулирани хормонално. Аз давам респивакс.

# 9
  • Мнения: 125
Репивакс е много добър препарат.

# 10
  • във фурната
  • Мнения: 596
Като по-добра алтернатива на кравешката коластра е препарата Биозин,съдържащ лактоферин,инозитол,ехинацея и цинк.Около 30 лв е ,канадски продукт,намира се в аптеките.Става и за малки деца.

# 11
  • София
  • Мнения: 125
На мен ми се наложи да дам Изопринозин след безкрайни хреми и кашлици пролетта. Не знам дали беше стечение на обстоятелствата или действително подейства, но малкият цели 2 месеца беше здрав. Сега се разболя още преди да тръгне на ясла и док предписа Биозин. Давам го, но все още нямам впечатления.
Само да поясня, че като тръгваше пролетта на ясла бях много против даването на имуностимуланти, а вижте ме сега  ooooh!.

# 12
  • Мнения: 649
Аз съм давала Изопринозин , но без никакъв ефект. Също така съм пробвала със Саностол и ФорКидс, но пак без резултат.

Но по препоръка на моя близка лекарка започнах да давам Имунобор Кидс и не знам дали беше съвпадение с това, че времето се постопли , но от тогава детето ми не е боледувало.

Всяко дете е индивидуално и различните препарати /имуностимулатори или витамини/ им действат по-различен начин.

# 13
  • Мнения: 573
Като по-добра алтернатива на кравешката коластра е препарата Биозин,съдържащ лактоферин,инозитол,ехинацея и цинк.Около 30 лв е ,канадски продукт,намира се в аптеките.Става и за малки деца.




Как може да се даде на 5 годишно диване като моето ,което даже и витамин ц на хапче не може да глънтне.
пс иначе 2 пъти съм пила биозин и съм много доволна Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 097
izwinete za latinicata  Praynig 6te buda kradka 1
iskah da dawam kolastra , no na6ata lekarka kaza , 4e ne q preporu4wa i se obosnowi , 4e... ne se znae to4no ot kakvi kravi e vzeta kolastrata , a pri nali4ieto i na luda krava ... i az ostanah s rezervi kum tozi produkt

Производителя гарантира качеството на продуктите. То по тази логика и млякото дето го пием не е ясно дали не е от луда крава. Като не я познаваме!  Laughing Laughing Laughing

За коластрата знам, че е внос от Нова зеландия, а там няма луда крава и е екологичен район. И досега никой не е полудял.  Simple Smile Както и да е! Всеки може да избере.

# 15
  • Мнения: 657
Започнах да давам инфлуцид 3х1 за 1 месец, след това рибено масло.Предстои ни ходене на градина.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 541
izwinete za latinicata  Praynig 6te buda kradka 1
iskah da dawam kolastra , no na6ata lekarka kaza , 4e ne q preporu4wa i se obosnowi , 4e... ne se znae to4no ot kakvi kravi e vzeta kolastrata , a pri nali4ieto i na luda krava ... i az ostanah s rezervi kum tozi produkt

Производителя гарантира качеството на продуктите. То по тази логика и млякото дето го пием не е ясно дали не е от луда крава. Като не я познаваме!  Laughing Laughing Laughing

За коластрата знам, че е внос от Нова зеландия, а там няма луда крава и е екологичен район. И досега никой не е полудял.  Simple Smile Както и да е! Всеки може да избере.

tuk vseki izkazwa mnenie i az kazah kakvo e mnenieto na na6ata doktorka otnosno tozi medikament - ne iskam da vlizam v spor - da vseki sam izbira   bouquet

# 17
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Малката ми дъщеря ще е първа група. Настроила съм се, че ще хване някои вирози, докато посвикне с вирусите в градината. Голямата ще е трета група и от пролетта не се е разболявала.
От първата им година давам Цитросепт, веднъж по 8-10 капки. От миналата година клеева тинктура профилактично 1 по 2-3 капки. Правя почивки между двете. Сега съм купила и рибено масло. Като усетя около нас вирус (някои близък болен) започвам с Инфлуцид 3 по 1 . Малката ми е с трета сливица. Не нея съм започнала профилактика с Тонзилотрен 3 по 1.
Ами това е. За справка - голямата е пила веднъж АБ (на 3 години), малката още не е.
Предписвали са им и Изопринозин и Бронховаксон. Но аз след прочетеното в нета, прецених, че не са за мойте деца.

# 18
  • Мнения: 3 410
Давала съм най-различни продукти на малката/след като лекарите направо отровиха голямата с антибиотици/, най много съм доволна от пчелния прашец и от едни капки с алое за нослето.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Клеева тинктура  Peace

# 20
  • Canada
  • Мнения: 649
Тази година ни изписаха за каката Бронховаксом. Още не сме решили дали ще й даваме, но след прочетено тук определено мисля да пробваме клеевата тинктура...
Иначе като се започне някакво вирусче й даваме веднага Цитросепт и като цяло доста помага. о като цяло каката ни е здраво дете. Не боледува много. Пила е АБ два пъти досега.

# 21
  • Мнения: 63
Моята дъщеричка е на 2г и 2 месеца и след два дена тръгва на ясла. От днес и давам имунобор кидс +вит.С (бях много доволна от него с баткото). Мисля и за някакви витамини в месеца по 10 дена, но се чудя още какви. Някой ако знае витамини за малки деца с по-малко химия да са на билкова основа или нещо такова, моля да пише.
Когато почива от имунобора мисля да й давам клеева.
Чай от лайка всекидневно. А имало и чайове от ехинацея.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
В момента давам витамини на "Вижън". Като усетя, че има признаци на разболяване давам "Умкалор". Клеевата тинктура също вече е на дневен ред Wink.

# 23
  • Мнения: 1 883
Миналата година давах клеева тинктура ,рибено масло,  вигантол,много фрешове ,моркови,ябълки,банани,балансирано хранене.И всеки ден разходки на вън.Ефект имаше и то доста добър.
Тази година ще повторя, пък ще видим.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
 Рибено масло за деца!Давайте само по 1 от изброените неща!Като са много организма се обърква и става каша с нулев ефект!!!

# 25
  • Мнения: 3 410
Рибено масло за деца!Давайте само по 1 от изброените неща!Като са много организма се обърква и става каша с нулев ефект!!!

Много глупаво изказване Naughty

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Какво лошо виждаш в даването на рибено масло на деца?
Аз също давам и не виждам причина да спра. Зехтин не ползвам, нито ядем много риба, още повече мазна, така че предозиране няма как да стане.

# 27
  • Мнения: 657
Рибено масло аз също давам.По препоръка на детски УНГ. Давам 15-20 дена и после толкова дни почивка.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Рибено масло за деца!Давайте само по 1 от изброените неща!Като са много организма се обърква и става каша с нулев ефект!!!

Много глупаво изказване Naughty




И защо????Значи е по-добре да тъпчеш детето с всякакви витамини и...а не е по.добре да даваш 1 и то точното,а??????????? Crossing Arms
Май твоето излезе глупаво!!!!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Рибено масло аз също давам.По препоръка на детски УНГ. Давам 15-20 дена и после толкова дни почивка.


На колко годинки е твоето детенце?За да знам и аз как да процедирам? Peace

# 30
  • Мнения: 657
На 5г и 8 месеца.
По принцип съм против даването на витамини, без причина.Гледам да яде разнообразни плодове и уж да се набавят от там.Но детския УНГ ,на който много вярвам настоява за даване на рибено масло,особено пролет и есен.

# 31
  • Мнения: 376
На 5г и 8 месеца.
По принцип съм против даването на витамини, без причина.Гледам да яде разнообразни плодове и уж да се набавят от там.Но детския УНГ ,на който много вярвам настоява за даване на рибено масло,особено пролет и есен.
PeaceПодкрепям, обаче рибеното масло е толкова гадно. Как успявате да го давате без да повърнат?

# 32
  • Мнения: 657
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.

# 33
  • Мнения: 1 883
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.

И го дръжте в хладилник. Sunglasses

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.

Аз давам по 1перличка сутрин и по 1 вечер/ние сме на 4г./Поглъща ги без проблем и не миришат така лошо.И да-съхранявам на вратата на хладилника! Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Привет,мамчета!
Аз съм доволна от Ескимо кидс/Омега-3 и Омега-6/Давах го пролетта,сега започвам пак да го давам.Ох,имам голям проблем.Дали някои от вас са го имали.Става въпрос за следното-на 1 септември синът ми тръгна на градина и оттогава нямаме мира в къщи.3 дни е на градина,после боледува 1 седмица,пак на градина-докарахме до 4 дни тоя път  и изведнъж една отвратителна кашлица,даже сигаме до инхалации,защото кашлицата е ларингиална.Това боледуване нормално ли е?От доста отдавна давам клеева тинктура,започнах Респивакс,има и витамини.Споделете вашия опит!

# 36
  • Мнения: 1 883
А, третата сливица как ви е ?
При дъщеря ми го има този проблем.Когато се възпали третата сливица се възпалява и ларингса и става страшно,сега мислим да я вадим.

# 37
  • Мнения: 1 059
victoria76970 , разкажи моля те за Ескимото, как го даваш, има ли мирис, може ли да се маскира в чаша сок?
И аз миналата година се бях видяла в чудо, дъщеря ми беше постоянно болна, има месеци с 3-5 присъствени дни в градината. Отделно от това отслабна доста, там въобще не се храни. Сега започва втора група в понеделник, дано тази година е по-добре. Това лято давах някакви витамини Вигор с форма на животинки и се пооправи с яденето, а и през цялото време без градина от юни до сега, не е кихнала дори. Повечето дечица около нас прекараха летни вируси, а тя си остана незасегната. Сега естествено се притеснявам като тръгне пак дали ще боледува много. Връщам се да ви чета.

# 38
  • Мнения: 0
 На нас личната лекарка ни беше изписала ЦИГАПАН. Пихме го миналата и поминалата години и нямахме проблеми. Пие се от август за три месеца после се почива, за да хванеш период когато е здраво детето. Тогава беше във втора и трета група. Тази година не сме и ще видим.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Досега не е ставало въпрос за третата сливица и не знам дали е от нея,но никой лекар не е акцентирал върху нея.
Vennie,Ескимото го давам сутрин точно преди попарата.Има мирис на плодове/искам да кажа,че не е отблъскващ/,на вкус е мазно,но не мисля че е чак толкова неприятно.Моя син пие много трудно лекарства,и аз не знам как го накарах да го пие това.Иначе се храни абсолютно еднообразно-сутрин само и единствино попара/то това му е и най-качественото ядене/,на обяд и вечер редуваме кебапче,риба пържена и някаква шунка/гледам да е от най-безвредните уж,макар че такива няма/.Никакви зеленчуци,никакви плодове/само плодови сокове/,никакви манджи.В чудо съм се видяла с него,в градината стои по цял ден гладен,ако хапне малко хляб е добре.Много съм притеснена как ще я караме така...  Sad

# 40
  • Мнения: 743
Да ви попитам нещо за клеевата тинктура. С мъжът ми имаме сенна хрема, лекатите ни казаха, че дъщеря ни /на 4 години е/ носи алергиятъа генетично в себе си. Дали е добре в такъв случай да давам клеева тинктура? Благодаря за отговорите предварително  bouquet
Само да допълня, че миналата година по препоръка на педиатър давахме Бронховаксом по схемата - 3 последователни месеца по 10 дни.

# 41
  • Мнения: 15 379
Синът ми ще бъде първа група в ДГ. Не е ходил на ясла.
Ще започна по схема Ад Ликуид фор кидс и Ескимо Кидс.
Силно се надявам да се размине само с хреми.

# 42
  • софия
  • Мнения: 2 542
Да ви попитам нещо за клеевата тинктура. С мъжът ми имаме сенна хрема, лекатите ни казаха, че дъщеря ни /на 4 години е/ носи алергиятъа генетично в себе си. Дали е добре в такъв случай да давам клеева тинктура? Благодаря за отговорите предварително  bouquet
Само да допълня, че миналата година по препоръка на педиатър давахме Бронховаксом по схемата - 3 последователни месеца по 10 дни.
И аз не смея да давам клеева тинктура заради алергии. Правих един опит миналата есен - направи ларингиална кашлица за пръв път . Давам бронховаксон по същата схема от 5 години, бактериална инфекция не е имала.

# 43
  • Мнения: 12
здравейте и на нас ни предстой да ходим на ДГ.Моля за отзиви за АД ЛИкуид  фор кидц сироп.Смятам с него да по4на по схема.Благодаря ви. Grinning

# 44
  • Мнения: 15 379
здравейте и на нас ни предстой да ходим на ДГ.Моля за отзиви за АД ЛИкуид  фор кидц сироп.Смятам с него да по4на по схема.Благодаря ви. Grinning

Давах го миналата есен, по схема за 2 месеца.
Доволна съм, много.
Изцяло растителен произход - и да не помогне, няма да навреди.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-200-Softgels/323?at=0

Какво мислите за това рибно масло?Някой ползвал ли го е?

# 46
  • Мнения: 63
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.

Аз давам по 1перличка сутрин и по 1 вечер/ние сме на 4г./Поглъща ги без проблем и не миришат така лошо.И да-съхранявам на вратата на хладилника! Peace

Какъв продукт ползваш.

В момента на малкта давам Ескимо течно, но е ужасно. Бърках го със сока и сега не ще да види и сок. Накрая пробвах директно една лъжица в устата с награда бонбон. Така е по-склонна. Да видим до кога.
Баткото като беше малък му давах АД ЛИкуид  фор кидц сироп. Бях изключително доволна, но цената му беше много висока. Пробвах с Имунобор кидс (една капсула разтварях в данонино всяка сутрин) и имаше същия ефект, а и цената си беше доста по-приемлива.  Peace

# 47
  • Мнения: 376
И ние сме на течно Ескимо, но  не мога да накарам децата да го погълнат по никакъв начин. Опитвам се аз да го изпия, но ми се повръща от него и май ще се наложи да го изхвърля. На капсули или перли  рибеното масло  излиза 3-4 пъти по-скъпо, но явно е за предпочитане. На вкус прилича на рициново масло...просто няма по-гадно нещо. Дали пък да не го прибавям към шопската салата вместо слънчогледово олио. newsm78

# 48
  • Мнения: 63
Какви са тези перлички. Аз все се натъквам на едни огромни капсули.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ако децата мога да гълтат хапчета с големина на антибиотичните капсули, може да опитате да вземете Омега 3 на капсули. В началото давах на сина си по 2 перлички от Омега 3 на "АБО фарма"(по 500мг. е капсулата), сега даже пие и по-големите капсули на "Фортекс"(по 1000мг. капсула).  Сравних съдържанието на перлите и това на 5мл. от течното на Ескимо и така излезе, че трябва да пие по 2 перли на АБО фарма или по 1 от Фортекс. Като цена излиза по-изгодно според мен и се избягва неприятния вкус на сиропа. Стига детето да може да пие капсулите де. Иначе има и едни малки перлички, съдържанието на рибено масло в тях е нищожно и не знам колко трябва да пие на ден за да достигне това в 5мл. сироп Ескимо.

Сега като гледам и "Ескимо 3" на капсули би могло да се даде на детето, пак по 2 на ден. Малки трябва да са щом са по 500мг.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 11:09 от Solar Wind

# 50
  • Мнения: 668
Неприятно сигурно ако е течно, но аз давам по 2 перли и няма проблем при гълтането.
Две прерлички от по 150мг. едната ли? Понеже се чудя по колко мг. да давам на големия и по колко на малкия. Това което взех днес едната перличка е по 37,5мг. На опаковката пише 3*3, Преди месец бях купувала едно друго, едната капсула беше по 150мг.  Thinking

# 51
  • Мнения: 2 011
Аз от  няколко дни давам " Цигапан " - детския вариант!
За първи път давам на сина си ( на 9г  е ) от този имуностимулатор!  newsm78

# 52
  • Мнения: 657
Аз давам от това рибено масло.Течно изключено да накарам да пие.
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … b55b9e1b3e31cb8d2

# 53
  • Мнения: 668
Аз давам от това рибено масло.Течно изключено да накарам да пие.
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … b55b9e1b3e31cb8d2
Да и аз от това взех. По колко перлички даваш?

# 54
  • Мнения: 657
Давам 2 перли сутрин след храна 15 дена, после 15 почивка.

# 55
  • Мнения: 668
Давам 2 перли сутрин след храна 15 дена, после 15 почивка.
Благодаря.   bouquet

# 56
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ако давате витамини Центрум, имайте в предвид това.

# 57
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Давам 3 години вече Бронховаксон и Есберитокс по 10 дни и 20 почива. Тази година педиатърката каза че вече е голяма /5г. и 8м./ смени схемата- целият октомври 1Бронховаксон и 2 Есберитокса , почива 10 дни 20 дни също - 20 почивка и още 10 дни да пие.

# 58
  • Мнения: 2 732
nia 7 би ли споделила кой УНГ ви го препоръча и защо ?

# 59
  • Мнения: 801
По- добро от естествено придобития имунитет няма. Първоначално ми беше трудно и ми се обръщаше сърцето, но пък е за доброто на децата.

След изписването, малкия го водя в група с други бебета и деца. Сополи три реда. В къщи умишлено пода се мие мнооого рядко, нищо гадно не му измъквам от ръката, ръце не се мият.

Вече сме и една седмица на ясла, а там е мнооооооого мръсно. Бебетата лазят по коридорите, големите и възрастните газят с обувки, а и улиците минирани със сочни кучешки лайна (ако не ги виждам, знам че са размити от дъжда и покриват 100 от тротоара). Пускат ги в локвите навън, кой лапнал клон, друг пясък. Навън е 8 градуса, а вратата вечно отворена.

Не знам дали ще има вирус, който да го тръшне. Големия не е боледувал, най- много нослето да потече за ден два.

Практиката показва, че най- добрия имуностимулатор е мръсотията, боклука и чревните бактерии.

# 60
  • Мнения: 657
VL7, незнам дали ще ти е от полза, аз съм от Русе и д-р е Наков.Бяхме при него преди години по повод подути лимфни възли по вратлето и главата.Беше изкарала поредния ларингит.Тогава той ме посъветва да оставя детето на мира и да давам единствено рибено масло и да не се шашкам,че гарантира че ще отшумят.На тръгване ми каза, че и пролет и есен мога да правя по 1-2 курса с него за подсилване на организма.И от тогава редувам рибено с инфлуцид.
Преди няколко дена изкара вируса с повръщане.За няколко часа повърна 8 пъти.Не вдигна температура.На другия ден все едно нищо й е нямало.Само 1-2 изхождания и спряха и те.Незнам дали от инфлуцида или просто съвпадение, че се възстанови толкова бързо.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
VL7, незнам дали ще ти е от полза, аз съм от Русе и д-р е Наков.Бяхме при него преди години по повод подути лимфни възли по вратлето и главата.Беше изкарала поредния ларингит.Тогава той ме посъветва да оставя детето на мира и да давам единствено рибено масло и да не се шашкам,че гарантира че ще отшумят.На тръгване ми каза, че и пролет и есен мога да правя по 1-2 курса с него за подсилване на организма.И от тогава редувам рибено с инфлуцид.
Преди няколко дена изкара вируса с повръщане.За няколко часа повърна 8 пъти.Не вдигна температура.На другия ден все едно нищо й е нямало.Само 1-2 изхождания и спряха и те.Незнам дали от инфлуцида или просто съвпадение, че се възстанови толкова бързо.

А какво рибено масло даваш?
 Peace

# 62
# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
И аз бях взела такова,на в една др.тема споделиха,че е прекалено малко като количество р.масло/демек  даваш нещо,а получаваш - нищо/,също не е обогатено с Омега 3 и 6 мастни киселини,които са мн.полезни за развитието на децата.Та затова го зарязах и купих Ескимо кидс - на сиропче.Давам сега него!

# 64
  • Мнения: 239
Тандонова, как даваш Ескимото ?Питам те,защото в листовката пише по време на ядене,а като е на детска трябва да му давам на гладно или след обяд.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Тандонова, как даваш Ескимото ?Питам те,защото в листовката пише по време на ядене,а като е на детска трябва да му давам на гладно или след обяд.


Ами вечер като вечеряме...или малко след това,ако забравя! Wink

# 66
  • Мнения: 54
По- добро от естествено придобития имунитет няма. Първоначално ми беше трудно и ми се обръщаше сърцето, но пък е за доброто на децата.

След изписването, малкия го водя в група с други бебета и деца. Сополи три реда. В къщи умишлено пода се мие мнооого рядко, нищо гадно не му измъквам от ръката, ръце не се мият.

Вече сме и една седмица на ясла, а там е мнооооооого мръсно. Бебетата лазят по коридорите, големите и възрастните газят с обувки, а и улиците минирани със сочни кучешки лайна (ако не ги виждам, знам че са размити от дъжда и покриват 100 от тротоара). Пускат ги в локвите навън, кой лапнал клон, друг пясък. Навън е 8 градуса, а вратата вечно отворена.

Не знам дали ще има вирус, който да го тръшне. Големия не е боледувал, най- много нослето да потече за ден два.

Практиката показва, че най- добрия имуностимулатор е мръсотията, боклука и чревните бактерии.


Рила, това в Германия ли? Shocked

# 67
  • Мнения: 2 732
благодаря nia7

# 68
  • Мнения: 6 164
Аз писах в другата тема вече, но и тук ще препоръчам коластра в комбинация със зелени водорасли. Една година вече няма такова спокойствие. Като знам колко беше зле и само да кихне веднъж, цяла нощ не спях от ужас, че ще му стане нещо сериозно и го слушах и треперех. Толкова болнаво дете беше, само антибиотици, антиобиотици, а откакто давам тези двете - н и щ о !

# 69
  • Мнения: 7 388
А ние точно от коластра и зелена енергия на дете 2 год. откачихме.Детето престана да заспива спокойно а от 20 часа не е спало и щурее като демон из нас.Направо се шашнахме и нощес го заведохме в Токуда -решиха че е от тези продукти-давам ги от 2 седмици.Такава енергия такъв бяс че не може да се укроти направо незнам къде да го водя.

# 70
  • Мнения: 1 484
Личната ме посъветва да започвам Саностол по една чаена лъжичка на ден.На другите вяра не можело да им се има.

# 71
  • Мнения: 556
В момента давам АД Ликуд фор кидс. Дано да има ефект Praynig!

# 72
  • Мнения: 52
здравейте мами!
да ви попитам някой ползвал ли е имунокинд?нашата педистърка го препоръча,но в момента сме болни и мисля като оздравеем да започнем да пием нещо

# 73
  • Мнения: 6 164
А ние точно от коластра и зелена енергия на дете 2 год. откачихме. Детето престана да заспива спокойно а от 20 часа не е спало и щурее като демон из нас.Направо се шашнахме и нощес го заведохме в Токуда -решиха че е от тези продукти-давам ги от 2 седмици.Такава енергия такъв бяс че не може да се укроти направо незнам къде да го водя.

 Shocked

Това не може да е от коластрата и водораслите. Изобщо няма нищо, което да тонизира или влияе на нервната система в тях. А в Токуда да са заключили това изобщо пък не ми се вярва. Такива идиоти за лекари не вярвам да са назначили. Децата имат различни промени в настроението и държанието поне до 3 години. Това е част от развитието и растежа. Съвпадение е и не може да има каквато и да било връзка между двете неща.

# 74
  • Мнения: 7 388
първо аз няма да си измислям а тази теза я потвърди и личната лекарка.Вече ги спрях и детето се поуправи много по спокойно е- на нас така ни действат просто.

# 75
  • Мнения: 3 410
Познавам много деца , на които коластрата е подействала точно така - превърбуждащо. Ама все пак коластрата на кравите е предназначена за едно 100 килограмово теле, а не за 15 килограмово детенце. За възрастни може и да е добър продукт, но не и за малки деца.

# 76
  • Мнения: 2 011
Познавам много деца , на които коластрата е подействала точно така - превърбуждащо. Ама все пак коластрата на кравите е предназначена за едно 100 килограмово теле, а не за 15 килограмово детенце. За възрастни може и да е добър продукт, но не и за малки деца.
Ако детето няма къде да изразходи натрупаната енергия, наистина ще му действа по този начин коластрата.  Peace

# 77
  • Мнения: 376
Коластрата не става дори и за възрастни. Тя е само за теленцата. Тези , които купуват ампули с коластра, трябва добре да знаят, че заради тях някое теленце някъде е останало недохранено  без  коластра.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много съм доволна от цитросепт. Давам го 3 години вече.

# 79
  • Мнения: 657
И аз съм давала цитросепт, даже съм лекувала с него, но като по малко и по лесно я залъгвах.Слагах с прясно мляко да се усеща възможно най малко.Признавам си и аз трудно го изпивам това чудо.Сега има и детски вариант на Цитросепт, но незнам как е на вкус.

# 80
  • Мнения: 169
писах в 1 друга тема, но да питам и тук за ЦИТРОСЕПТ-а, каква му е цената, за колко време ви стига 1 опаковка и каква доза давате , четох че се дава и за профилактика и за лечение, колко дълго може да се дава за профилактика?
аз сега давам ехинацея на малката -лекарката каза че мога да я давам и 2 месеца, но на мен и се иска след 1 месец даване да я сменя с нещо друго.
и мнение за ГЕРИСАН ако някой даде ще съм мн благодарна.  Praynig Praynig

вече купих опаковка цитросепт от 20мл за 22лв, сега ми остава въпроса за дозировката  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 17:58 от kika_86

# 81
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
вече купих опаковка цитросепт от 20мл за 22лв, сега ми остава въпроса за дозировката  Rolling Eyes
За малки деца дозировката е - профилактично по формулата на Фуше - капка на кг. телесно тегло, разпределено по 3 приема на ден. Пример, ако детето е 10 кг., значи 10 капки на ден, разпределени на 3 приема по 3, 4 капки. Аз давам веднъж дневно по 10 капки в млякото вечер, профилактично, когато са здрави. Когато са болни не им давам, защото четох за взаимодействието на грейпфрута с други лекарства и  не ми се рискува. Ето два линка: http://www.citroseptbg.com/
http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=11240

# 82
  • Мнения: 169
barfly мерси за отговора. тази информация че не се дава със лекарства не я бях срещнала, малко се обърках защото в официалния сайт на цитосепт пише това:
... Цитросепт не предизвиква подобен ефект и може да се приема едновременно с всякакви лекарствени препарати и хранителни добавки....
но за всеки случай няма да го давам когато пие лекарства.

# 83
# 84
  • Мнения: 169
момичета мерси, то че няма да го давам с лекарства е ясно, но да ви питам понеже правим още инхалации само с физиологичен разтвор, това дали е проблем ? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт