Защо може да плаче само вечер

  • 2 048
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 529
Rolling Eyes

Момичета, много ама много ми е странно и не знам дали да се притеснявам Neutral Face
Емил на почти 3 месеца от известно време след 5 часа следобед до 20ч (тогава заспива до яденето в 23 ч) става много капризен и плаче. Какво ли не правя, ако не сме на разходка - слагам го в столчето за кола и го люлея, разнасям го на ръце из цялата къща, пея и т.н., а той ту мрънка, ту спира и се смее, ту реве пронизително, пълен ужас Shocked Ако сме на разходка пък е горе-долу по-добре, но пак си мрънка в количката. През другото време на деня и нощта е истински ангел иначе...

Някой има ли подобен проблем? Израства ли се това нещо?

Педиатърката ми е в отпуск в момента и не ми се ще да й звъня за това... Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 517
да не би да са колики Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 529
Абе и аз си го помислих, но не свива краката и там другите неща, които съм чела за коликите, а и до сега от раждането не е имал...Знам ли Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 8 163
Най-вероятно са колики, щом се появяват по едно и също време всеки ден.

# 4
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Abadjieva
Най-вероятно са колики, щом се появяват по едно и също време всеки ден.


Ох, ужас Shocked

Ще мисля за някакъв чай, че не ми се дават капки Sad

# 5
  • Мнения: 503
Може и да не са колики, 4ела съм, 4е много деца се изнервят ве4ер, и дъщеря ми беше така. Гушкай го, успокоявай го, ще го израсте! Laughing Аз не всеки път гушках дъщеря си Embarassed , но ми е първо дете и все ми разправяха, как ще я разглезя.... Сега определено съжалявам за това. Та да знаеш, 4е не се глези, може да е уморен от дългия ден, да има нужда от внимание, и т.н. Нормално е да се усмихва и после пак да мрънка, ако примерно е сънен, но като му говориш, се разсейва.
А може и да са колики  Laughing , ти го наблюдавай, а статия за коликите има на сайта в подписа ми, може и нея да погледнеш!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 311
Оххх, и ние сме така Confused
Цял ден весели и усмяни, а вечер си плачем докато не мине банята и неналапаме шишето с мляко. Сега тук от няколко дена ми се струва че вече не плачем толкова много вечер. Явно е някакав период и отминава...дано,дано Laughing
 И ние вечер излизаме на вън и така си решаваме проблема с вечерния рев. Ако са колики вече ни минават, ако е просто период вече го израстваме Laughing
 Успех на вас и повече търпение. Виждам ,че бебоците ни са горе доло на една възраст така, че сигурно скоро ще го минете и това.
 Ние вечер като сме в къщи много си говорим, смеем се и така се развличаме защото като я оставим сама тогава започва плаченето.
 Аиде и скоро да се похвалиш ,че сте много послушни и усмихнати Laughing

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Или са колики или е т.нар. раздразнителен плач. и ние сме така, но не ме притеснява, защото ми е второ и по каката знам, че се израства този период. малко е дразнещо наистина, но търпение му майката. Отвличай му вниманието, говори му, гали го изобщо каквото правиш до сега. Но винаги пробвай и да го уригнеш: поне моят хлапак има често нужда от уригване.
Дано премине по- бързо! Grinning

# 8
  • Мнения: 2 529
Мили момичета, успокоихте ме, че е нещо нормално този плач и сега се чувствам много по-добре Grinning

Благодаря ви, че ви има Heart Eyes   bouquet

Много му се плаша на този моя син, ако ви кажа, че всеки път като му сменям памперса (6 пъти дневно) му гледам аките, а като върне малко мляко се разтрепервам, ще разберете, че съвсем съм полудяла Cry
Дано и аз, а ко имам второ детенце, да съм по-спокойна!

# 9
  • Мнения: 6 206
Кики, и аз мисля, че този плач е някакво нервно напрежение, което с времето отминава. Аз се бях примирила, че от 21,30 до 23,30 ще се тръшкаме, дори бях пуснала тема дали мога да го оставя в леглото да си плаче, понеже разлика къде е много нямаше, пък най-вече ме беше страх да не свикне. Обаче, от една седмица някъде как се наядем и хоп заспиваме. Аз търкам очите, не мога да повярвам. Ще отмине и при вас, просто малкия е в такъв период. Не си само ти да се притесняваш и за най-малкото нещо, и аз каква картинка съм. И акито гледам обстойно, анализирам цвета, и хълцанията броя, въобще хубаво, че вкъщи сме си сами двамата, че направо щяха да ми се присмиват.

# 10
  • Мнения: 7 106
И аз да те успокоя Simple Smile Мойто маймунче точно по същото време,между втория и третия месец дойдеше ли 19:30 часа ставаше нервна,започваше да мрънка и нищо не я отвличаше докато дойдеше време за банята.Сега вече няма и помен от тези изпълнения.Всичко е въпрос на време,скоро и при вас ще мине Simple Smile  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 414
Ния беше същата - от 19 до към 21 -12.30 голямо мрънкане и рев падаше...сега като се замисля точно на вашата възраст бяхме. Това продължи около месец /май нямаше и толкова/ и сега и се случва само от време на време, примерно когато е имало много нови хора около нея...Татко и и постави диагноза "вечерен киселаж" Laughing  Така че не се притеснявай - нормално е и преминава:)

# 12
  • Мнения: 1 975
Цитат на: karla
да не би да са колики Rolling Eyes


Da.. i az mislq che e koliki!
Opitaj da go urigvash i da mu davash podsladena voda!

# 13
  • Мнения: 1 341
Катрин е по същия начин. Цял ден е весела и засмяна. Събужда се обикновенно към 17:30, яде в 18:00 и от там до банята е невероятен рев. Даже излизам с количката на разходка, но помага само за малко. В крайна сметка открих, че ако бодърства повече от 2 часа става много плачлива и викаща (моето бебе много силно крещи). Сега пак е плачлива вечерно време, но като че ли е по-търпимо. Казаха ми,че бебетата вечерно време ставали такива,когато изпускали напрежението натрупано през деня. Но какво напрежеие, каот аз не й давам въобще а плаче и си играя с нея, говоря й, пея й песнички и т.н.

# 14
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат
Но какво напрежеие, каот аз не й давам въобще а плаче и си играя с нея, говоря й, пея й песнички и т.н.
.

Е, и аз така правя, но скоро прочетох някъде, че може да плаче и защото е "стимулирано" повече отколкото трябва. Тоест,  сигурно съм прекалила с песните и танците и срещите с хора и затова киселее. Затова сега се опитвам (начални опити правя) да го оставям сам през деня да си работи върху характерчето и да си се развива. Но вечерното киселеене си е класика в жанра според мен и затова Кики, хич не му се притеснявай. Sunglasses . Целувки на киселяка от нас с другия киселяк, който придремва  до мен.

Общи условия

Активация на акаунт