Изтръпват ми ръцете на сън!

  • 22 731
  • 5
  •   2
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте!!!От две години и нещо ми изтръпват ръцете от китките към пръстите нощем и се будя по няколко пъти. На някой случвало ли му се и как се оправихте. Казахами, че е на нервна почва. newsm78

# 1
  • Мнения: 544
На мен ми се е случвало да се будя от болка-лявата ми ръката се вдървяваше.Ходих на лекар и ми каза 4е е от липса на витамини и пих невробекс 1мес.При мен бе така,но мисля че е добре и ти да се консултираш с лекар! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
  Да на мен. И в момента съм така. Будя се по няколко пъти на нощ за да ги раздвижвам и гледам да висят надолу от спалнята за да има по-добро оросяване.
  Проблема ми започна след един грандиозен скандал със свеки(сега се чудя защо толкова го взех навътре). Започнаха да ми изтръпват ръцете, да отичат леко, после по-силно. После се прехвърли и на краката. До такава степен, че влязох в болница и майка ми взе да гледа дъщерята(тогава беше на 1,6г.). Преди да вляза в болницата обаче имах един период от 8-9 мес. с ходене по различни "светила". Всеки казваше различно, пих колтикостероиди за ревматоиден артрит и напълнях с 15 кг за 6 месеца.После пък други професори казаха, че въобще нямам такова заболяване и напразно съм пила тези лекарства.
 Като влязох в болница (МА) ми правиха изследвания цял месец и накрая ме изписаха без диагноза newsm78 .Били ми направили всички световноизвестни изследвания(вярно, че ме пращаха къде ли не и за какво ли не, всяка сутрин ми вземаха кръв). Като дойдеха на визитация, моята лекарка ме представяше така-Това е най-интересният случай в момента(пратиха ме в алергология, че не знаеха къде да ме пратят)
 Започнах работа и явно постепенно се успокоих, защото проблема постепенно изчезна.
 Сега пак голям стрес-наш приятел почина внезапно и ето ти същите симптоми налице.
 Моят съвет е повече спокойствие и ако ходиш на лекар винаги търси контролен преглед, не се доверявай на един. Не бързай да пиеш силни лекарства - може да си отшуми.
 Аз сега така се надявам да стане.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 185
На мен също ми изтръпват ръцете на сън. За първи път се появи това изтръпване, когато бях в средата на бременността. И до днес не е отшумяло. Почти всяка нощ ми изтръпват. По никакви доктори не съм ходила и никакви лекарства не съм пила. Чакам да минат от самосебеси(евентуално).

# 4
  • Мнения: 148
Мнооого ви благодаря на всички за отговорите  bouquet. На мен също ми предписаха от типа на невробекс-а - казва се милгама, а също магнезий и грандаксин - това е успокоително, което всъщност най-много ме притеснява. Казаха ми, че е сънно разстройство и ще изчезне както се е появило, ама вече доста време мина и не изчезва. От 3 дни пия милгама и за сега няма ефект. Много ме обнадежди, че на едната мама й е минало от невробекс.

# 5
  • Мнения: 5 183
За първи път се появи това изтръпване, когато бях в средата на бременността.
И аз бях така. Ходих на лекар тогава и той ми го обясни с това 4е плода притиска някакъв нерв... Премина. Пове4е не се е появявал този симптом, но беше доста неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт