за кърменето- кое е по-добре според вас

  • 1 876
  • 45
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
за бебето:

да го кърмиш много време и да пушиш цигари или да не си го кърмил и един ден?!

питам от чисто любопитсто, не се опитвам да предизвикам кавга!

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 02:10 от Скарлет О'Хара

# 1
  • Мнения: 805
Да го кърмиш и да пафкаш фасове. Все пак кърмата си е кърма  Peace

# 2
  • Мнения: 7 837
Пуша по цигара с кафето сутрин и все още кърмя  Confused

Под пафкане разбирам системно и много пушене. Не вярвам някоя майка да реши да злоупотребява по този начин със здравето на детето си  Thinking

# 3
  • Мнения: 7 430
Да го кърмиш и да пафкаш фасове. Все пак кърмата си е кърма  Peace

Съгласна съм Wink
Харичке, ти защо не спиш newsm78

# 4
  • Мнения: 579
питам от чисто любопитсто, не се опитвам да предизвикам кавга!

Предполагам,че все пак кърменето,дори и така(с една-две цигари) е по-добро за детето.

Гледай сега какви сейри пак ще има с тази тема....

Вместо всеки да си отговори,то ще има това,онова,трето,пето и накрая темата сигурно пак ще се заключи.

Дайте поне една тема за кърменето да изкараме без заяждане....

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
дидонке бонбонке, чакам да ми изсъхне косата и лягам

Casey- добре де, ще заменя глаголчето с "пушиш", аз под "пафкане" нямам предвид чак ядене на цигари. то е ясно, че фасовете не могат да се пафкат, освен ако не правиш с уста пуф-паф!

# 6
  • Мнения: 464
За мен е по- добре да не кърмиш изобщо, отколкото да кърмиш и пушиш. Peace

Редактирах си постинга, за да не провокирам! Мир да има  Hug

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 03:42 от lucky_bdd

# 7
  • Мнения: 3 550

И аз редактирам моя. Мир!

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 04:12 от Steisi

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да го кърмиш Peaceкато естествено се пушат не повече от 1-2 цигари.Аз и толкова не съм пушила,но в минутата когато спрях да кърмя отидох и с най-голям кеф си запалих цигарка Wink

# 9
  • Мнения: 3 550
Смятам, че по-добре е за бебето да бъде кърмено, макар и от майка-пушачка. Повече по темата - тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1417.0

# 10
  • Мнения: 4 629
По-добре е да кърмиш и да пушиш, отколкото да не кърмиш Peace

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма да добавя нищо съществено към горните мнения - по-добре е за детето да бъде кърмено,дори и от майка-пушачка,като естествено,майката бъде окуражавана да пуши възможно най-малко и в никакъв случай около детето. Чак вече при системното пушене на 20-тина или повече цигари всеки ден ползата става съмнителна,защото може да се появят симптоми на интоксикация при детето. Но такива теми имаше вече няколко в кърмаческия форум,за който се интересува да прочете купища мнения.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Да го кърмиш и да пафкаш фасове. Все пак кърмата си е кърма Peace
Определено. Също има изследвания, които показват, че до определено количество цигари не пречат, в смисъл, преминават в кърмата в по-малки количества и до това количество е за предпочитане майката да кърми, дори и да пуши; ако пуши повече, бебето може да стане нервно, да не наддава добре и всякакви други 'екстри' от никотина и катрана, когато вече е по-разумно майката или да намали цигарите, или да храни другояче. А сега, не че нещо, но докторските изследвания са си докторски изследвания, въпросното количество е 20 цигари, но колко тежки - не знам...вероятно става дума за леки цигари, т.к. количеството е голямо.
Ако за майката е много трудно и непосилно да откаже цигарите, се препоръчва да пуши минималното й възможно количество, щом кърми.

Въпросът с бебе и цигари за мен обаче има основно друго измерение - цигари и СВДС (Синдром на Внезапна Детска Смърт), т.к. тютюнопушенето е доказано пряко свързано със СВДС. Така че, кърми или не, и майката и бащата трябва да спазват някои неща, за да се сведе до минимум въпросният риск от СВДС, щом в къщата има пушачи.

За СВДС на английски: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15670.msg290815#msg290815

# 13
  • Мнения: 8 459
Аз съм изказвала и ще изкажа по-различно мнение.Ако пушех,нямаше да кърмя.Не говоря за 1 цигара на ден,макар че дори и толкова не пуша.
Аз съм си чешит и наУчни доказателства не могат да ме убедят,че не е вредно.

# 14
  • Мнения: 5 577
Ако пушех,нямаше да кърмя.
 наУчни доказателства не могат да ме убедят,че не е вредно.

И аз мисля така.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт