илиада

  • 1 674
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 865
не мога да намеря читаво издание на омировата илиада. откакто виктория гледа троя все мрънка, че иска да прочете илиада. ами по интернетските книжарници не я открих. днес заедно с месечната поръчка на книги поръчах някаква илиада - ученическо издание, но пише, че е преразказано на достъпен за децата език. не знам доколко ще е близко с онова, което ние сме чели.
вече съм съгласна и да го сваля от нета, само да е "истинската" илиада.

# 1
  • Мнения: 62
Мисля, че го имам на файл в къщи, ако не е заминало при последната преинсталация, но не съм сигурна дали е пълно и изобщо не мога да се сетя от къде съм го сваляла. Ще видя дали я пазя и ако да, ще пробвам да ти пратя файла.

Но е много вероятно да се разочарова, поне аз като дете изобщо не обичах да чета в стихове. Принципно цялата Илиада с доста големи подробности е много хубаво преразказана в една дебела книга, старо издание(не знам дали има ново) - Старогръцки легенди и митове. Хубавото там е, че се разглеждат не само частите от Троянската война, която е описана в Илиада, а и тези, които са описани в по-късно произведения и нещата са дадени хронологично (според сюжетната линия), а не разбъркано, както в оригинала.
Ако намериш тази книга, ще е най-добре, поне на мен ми беше адски любима като дете.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
о, тя е чела старогръцките легенди и митове (детско издание, защото моето красиво издание е потънало някъде при многобройните местения), гледала е филма, т.е. наясно е със сюжетната линия. наумила си е, че иска да го прочете в оригинална форма (не помня чий беше преводът).

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Едва ли ще й се чете "истинската" Илиада, тя е огромна и в стихове. Аз също много обичах "Старогръцки легенди и митове". Опитай да я заемеш от някоя библиотека. Аз съм я виждала често да се продава по сергиите за стари книги.

# 4
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Ако виждаш Датата, я свали от ТУК. Има я и ТУК. Но според мен е доста трудна за четене в оригинал.
Успех  Grinning.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
благодаря за нет-ската илиада. на втория линк попаднах, докато бях в офиса, но оттам не можах да го отворя. вече съм я запазила в домашния компютър.

Общи условия

Активация на акаунт