До мамите в Америка

  • 2 739
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Имаме огромен проблем с АЛИ. Вече е голяма и ходи напред назад. Рови навсякъде, пипа всичко,  Sadшкафовете и чекмеджетата са най-голямата и страст. Само, докато се обърна и всичко е изкарано.  CloseИмаме и големи бели.  Embarassed Cry Cry CryСчупи бутилката със зехтина, счупи три чифта очила и т.н. Cry
В TARGET бях гледала приспособления, за поставяне на шкафове и чекмеджета, за да не може детето да ги отваря.
Много МОЛЯ, ако някой ходи да пазарува там, да ми даде инфо:
Какви са?
 newsm78Приложими ли са в БГ?
Колко струват? /мисля, че са центове/
Тук нищо не успяхме да намерим, а проблемът нараства със всеки изминал ден. Shocked
МОЛЯ, ако някой ги е поставил вече в домакинството си, също да сподели дали е доволен.
И не на последно място да споделя, че ми е жал за мебелите всичко е ново и го прави съпругът ми малко по малко, а тя блъска и разбива всичко, но още не разбира, уви.  ThinkingСтрах ме е и от препаратите в банята и там пипа, това е любимото и място за игра. Налага се постояно да съм до нея. Shocked
Дано някой отговори. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 811
Тук също има такива предпазители.
Аз съм купувала на Чико.
То май и в ДаНет има  newsm78

# 2
# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
аз не съм в Америка, но поне в банята всичко е качено нависоко, половинката стъкми една огромна поставка - етажерка, в/у която стои всичко, що е химия. Иначе като гледам ДаНет - същите джиджавки ги има и тук, но освен предпазител за контакт, друго не съм ползвала (още)

# 4
  • Мнения: 2 452
Аз може и да имам някъде вкъщи неизползвани. Трябва да потърся. Ако искаш, мога да ти ги изпратя, ако ги намеря (помня, че купувахме най-различни, но в крайна сметка не ползвахме всички). Да търся ли?

# 5
  • Мнения: 7 837
Абсолютно същите предпазители продават и в БГ. Минете през детските магазини или в Практикер и Мосю Бриколаж.

# 6
  • Мнения: 2 655
Аз може и да имам някъде вкъщи неизползвани. Трябва да потърся. Ако искаш, мога да ти ги изпратя, ако ги намеря (помня, че купувахме най-различни, но в крайна сметка не ползвахме всички). Да търся ли?
ДА, ако не те затруднява.
Положението е отчаиващо. Embarassed

# 7
  • Мнения: 3 146
В повечето детски магазини в БГ има всевъзможен набор от такива предпазители.Не ти ли е по-просто да си ги купиш от Бг ?

# 8
  • Мнения: 1 399
Пела, може би, още не можете да се ориентирате на пазара в България. Оставам с такова впечатление /особено като прочетох днес и за чесъна на прах/
Не ми се е налагало да търся предпазители, но съм сигурна че не може във Варна да няма. Мяркала съм ги, но не помня къде точно Rolling Eyes
Но, ако все пак, не можеш да намериш, Мам-Ам е дала линк към Да-нет. Спокойно можеш да поръчаш.
Ето единия вариант
Ето втори
Тук също има
 ThinkingНезнам, но при толкова варианти в България, на мен ми се струва, меко казано, неудачно да се пращат чак от Канада newsm78
Извинявам се предварително на всички  bouquet Сигурно ще ви се стори нахална намесата ми, защото не познавам нито Пела, нито Лаура, нито пък ви знам отношенията на двете, нито мястото ми е в този форум....ама не се стърпях Mr. Green
Малко се подразних от темата /а и не само тази/, може би Thinking. Чак страна от Третия свят не сме Wink Пари да има само, магазините са си добре заредени bowuu

# 9
  • Мнения: 7 837
stella, няма за какво да се извиняваш  Grinning
Права си  Grinning

# 10
  • Мнения: 3 146
Стела, просто нямаш идея колко си права.Поздравления за куража да пишеш тук. Grinning
А към Пела - много пъти вече забелязвам, че имаш сериозен психологически проблем.Моят съвсем добронамерен съвет е да потърсиш своевременна помощ - все пак скоро ще раждаш и този проблем (не дай си боже) може още повече да се задълбочи. Успех и кураж ти желая.

# 11
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Нашите от Toys'R'Us не станаха на шкафчетата, бяха правени за по-приближени дръжки. Така че сме на яки всевъзможни и по няколко ластици за коса. И още, фурната ми е запечатана с индустриално тиксо за неопределено време, на предните котлони не се готви, всичко е вдигнато на над 110 см, хладилника е залостен, въпреки това не си позволявам да се обърна с гръб за повече от 2 минути. Примъква се стол, камионче, книги и т.н. и каквото е нарочено ще се достигне. В банята сам няма работа, тя е заключена at all times, вътре - само с мен. Ако аз влизам без него - вие отвън, е, щом така е решил ...
Пела, сигурно не е лесно с едно ходещо бебе и друго на път, но безопасността не трябва да страда. Не може ли някой да ти помага за малката, непосилно е да си след нея 24 часа в твоето положение.

# 12
  • Мнения: 3 161
Пела, не че не го знаеш, ама това, което преживяваш, му се вика културен шок - само че обратен, при завръщането. Нормално е и отминава, но в началото е трудно да свикнеш и да се ориентираш в средата; а и се връщаш в една по-зле организирана среда все пак и ще трябва време да се адаптираш към нея, да научиш къде се продава чесъна на прах, как се обезопасява къща за малко дете по български и как да понасяш простотиите родни, па макар и с канадски щемпел.

А към мама кенга - психологическият проблем е твой, миличка, и не е лошо да потърсиш своевременна помощ, най-добронамерено ти го казвам, защото предполагам, че не само във форума се вихриш и тормозиш хората, ами и в работата/училището, и в къщи също. Успех и кураж и на теб  Grinning.

# 13
  • Мнения: 7 091
Аз може и да имам някъде вкъщи неизползвани. Трябва да потърся. Ако искаш, мога да ти ги изпратя, ако ги намеря (помня, че купувахме най-различни, но в крайна сметка не ползвахме всички). Да търся ли?
ДА, ако не те затруднява.
Положението е отчаиващо. Embarassed

Аз малко със закъснение се включвам, но да кажа- Пела със сигурност има такива в магазин "Бебчо" с/у Окръжна болница. Когато бяхме в БГ си бях обезопасила навсякъде с такива, не са и твърде скъпи. Мисля че и в М.Бриколаж имаха до Пикадили в Младост.
А за чесъна на прах( не видях къде си питала, но момичетата са питали) има във всяко Пикадили щандове с подправки, там със сигурност има аз съм купувала много пъти. Има както чеснова сол, така и сол на прах.
Ако има нещо друго питай, аз също съм от Варна може да мога да помогна.

# 14
  • Мнения: 7 837
emem, не мога да се стърпя, защото за мен и двете теми са нелепи  Confused
Аз, както и няколко майки сме и казали откъде може да си набави АБСОЛЮТНО същите предпазители, а не как да експериментира по български и въпреки вси4ко тя не вижда нашите постинги. На това аз казвам - едно си баба знае или говори си, не ми пречиш  Confused

Другото което е, Пела е ве4е от доста време в БГ, за да може да се климатизира.
А и доколкото знам и сестра и пише във форума и може да й помогне да се ориентира поне за тези елементарни неща.

Не търсете под вола теле, за да се заяждате с мама Кенга.

И не можеш да получиш културен шок, ако те е нямало в страната около година или малко пове4е, повярвай ми  Wink

Последна редакция: нд, 06 ное 2005, 02:11 от Casey

Общи условия

Активация на акаунт