МАРМАРИС, ТУРЦИЯ- съвети, препоръки

  • 11 517
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 879
Здравейте, не успях да намеря подобна тема, а тази, която е за Турция е главно за Анталия, а мен ме интересува специално Мармарис. ще се радвам, ако някой се включи   bouquet
С коя агенция сте пътували? Доволни ли останахте от организацията? С автобус или самолет? В кой хотел сте били?
Някакви препоръки какво да посетим и какво да видим?
Много се вълнувам и искам тази почивка да е незабравима за нас!   bouquet

# 1
  • Мнения: 124
Пътувахме с "Емералд травел" през август 2008 със самолет-нямам забележки за агенцията. Заблежките са ми към посрещащата агенция-Ривиера, не им се доверявай за допълнителните екскурзии, ако ще ходите някъде. Не са коректни, цените също са високи, ние си намерихме на място друга агенция. Избрахме Ичмелер-много прехвален квартал, много зелено, тихо, спокойно и т.н.  Честно да ти кажа-нищо особено, освен че наистина е тихо. Малки семейни хотелчета, повечето от тях с градини и малки басейнчета, поне не е такава лудница като в самия Мармарис. Бяхме в "S Hotel"- категорично НЕ препоръчвам-не можеш да сколасаш за място нито на басейна, нито на т.нар. "собствен плаж", ако отидеш след 9часа. Пълно е с нахални руснаци и българи. Кухнята и хигиената бяха ОК за цената, но в стаите миришеше на нафталин-слагаха таблетки по каналите ooooh! Както и да е-за тази цена останахме доволни, защото ходихме до Ефес и Родос.-не ги пропускайте, макар че тогава бяха най-скъпите екскурзии. Ние заради тях избрахме Турция. Ако ходите на тези екскурзии, по-добре избери англоезична група, там поне ти разясняват всичко.  Препоръки...какво да ти кажа...малко като в БГ е, ако не сте на ол инкл.- измамници на всяка крачка, така че внимавайте. Пример-в чейнджбюрата има скрити такси /също като у нас/ и друго-никъде няма цени, така че питайте за всичко. Ако питаш колко струва дюнера и ти кажат 3 лири, не забравяй да питаш колко е и айрана, защото така може за двете да платиш 10 CrazyКато цяло единствения плюс на почивката в Турция за нас беше, че не бяхме в България и видяхме Ефес и Родос.

# 2
  • Мнения: 1 902
Ние бяхме в Мармарис миналата есен.Пътувахме с Алфа тур с автобус.Бяхме в този хотелhttp://www.hotelgreennature.com/ и останахме много доволни.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 67
Към местата бих добавила Памуккале и разходка с яхта  Peace
За обмяната на валута - освен турски лири, друга валута няма да ти трябва. Има хубаво чейндж бюро в търговския център на главната улица - не си спомням името, но там не лъжат и курса е добър  Peace
Нещо, което можете да си спестите е Турска вечер. На мен поне не ми допадна. Храната не беше вкусна и състезанието по кючек (след рискините-кючекчийки) ми дойде прекалено  Peace

П.П. Между другото аз бях там през пролетта и беше много топло, ставаше за плаж, но там пясъкът е малко...като кал, затова избрахме различки екскурзии и обикаляне по магазините  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Преди няколко години бяхме в Мармарис, хотелът беше Grand Pasa, със самолет. Хотелът беше току що отворен, съвършено нов и нямам забележки. С автобус е дълго пътуване, аз лично не бих го предприела. Ако искате след това да ходите до Ефес, ще се върнете значително нагоре (можеш да видиш на картата). От Мармарис ходихме до Родос (което беше и целта на нашата почивка) и до устието на р. Далян, което е приятно като разходка. Пътуванията се букват на място. Мармарис няма хубав плаж, има нощни заведения.
Пари обменям от България. Препоръки нямам, защото не е пътуване в някаква кой знае каква страна, за да има особености.

# 5
  • Мнения: 327
Ние също ще ходим в Мармарис.Имам едно питане ,сами ли си организирате ходенето до Родос?Или ползвате фирма.
Ние смятаме да пътуваме с колата.Има ли ферибот,който да ползваме до Родос с колата?

# 6
  • София
  • Мнения: 7 980
Мисля, че имаше някакъв ферибот, но е по-рядко. Има корабчета, тип старовремските комети по нашето черноморие. За около 1 час си там и струваше около 50-тина евро на човек. Ние купихме билетите от някаква туристическа агенцийка. Цената включваше само билета отиване и връщане и някаква пристанищна такса. Самият Родос е много приятен остров, но няма как да се разгледа за 1 ден, така че си набележете "цели".

# 7
  • Мнения: X
И аз да се включа. Преди 3 г. бяхме в Мармарис, Ичмелер в хотел Аква. На първа линия е.
http://www.hotelaqua.com/

Ичмелер е значително по тих и зелен от самият Мармарис. Намира се на няколко километра от Мармарис на следващия залив по - красив залив. Определено повече ми хареса от Мармарис, който малко ми заприлича на нашите Китен и Приморско  Mr. Green Много сме доволни от хотела. Определено беше с най-зелената и красива градина и в Ичмелер и в Мармарис. Бяхме на HB защото смятахме доста да попътуваме и определено това беше сполучлив избор. Храната беше невероятна и много разнообразна и изобилна. 
Когато проучвах хотелите търсих такъв на първа линия със собствен плаж и който не е много популярен сред руснаците. Е руснаци имаше, но бяха пренебрежимо малко.
Местата на басейна не стигаха, но на плажа винаги имаше. Ние предпочитахме морето.
Бяхме в Ефес и Памуккале. Препоръчвам и двете дестинации, макар че се пътува доста. Бяхме и на Родос. До Родос се пътува с много бърза комета, доколкото си спомням около 40 мин. Острова също си заслужава. Не се лъжете на турската вечер и вечер на яхта. До устието на Далян не успяхме да отидем, но доколкото разбрах не е нищо особенно.

# 8
  • Мнения: 198
Здравейте !
ние също пътувахме с Емералд, със самолет-2009.По организацията им нямам забележки. номерът с партньорските им фирми с екскурзиите трябва вече да го знаете
хотелът е приличен-чистеха, сменяха бельо и кърпи.
храната беше разнообразна и изобилна.
Бяхме  в Паша Бийч .След вечеря тръгвахме към 23 ч по крайбрежната алея  пеша. Осеяно е със заведения, даже са залепени едно до друго.Препоръчвам Караокето на ъгъла и Бийч клуб мисля че беше/момчетата танцуват страхотно и става голямо шоу с бенгалския огън/. Изборът на заведение зависи от музикалните предпочитания ,разбира се.
Като се стигне в стария град си има цяла улица със заведения-Бар стрийт.Жестоко е.Бяхме в Текила бар и един друг бар с маси и наргилета отвън.Горе на крепостта също е готино,най-вече заради гледката, но там купон не става.Една вечер бяхме в Р-т Фелини .Пред всяко заведение стои полицай, не видях проблем, но дори за респект, е добре.
Екскурзии
Що се отнася до екскурзиите-Родос-55Евро-заслужава си.
Ние ходихме на рафтинг по река Далян-невероятно преживяване-35 Евро.
Турска баня посетихме още първия ден /заради тена е добре пилинга да е в началото на престоя/в хотела-15 Евро.
До Ичмелер ходихме един ден да разгледаме с корабче-цената беше ниска.
Дневния криуз е много традиционен за Турция и спокойно го пропуснахме.
Ходихме и вечерта на разходка с уж яхта по залива-организирано от посрещащата фирма/Сабри се казва момчето,Айлин момичето/, но беше адски тъпо-даже си позволиха да пуснат чалга музика и част от групата веднага скочиха на масите .Освен това никой не си поръча нищо, а явно си носеха някакви напитки ,които консумираха-Бай Ганьо в действие.

# 9
  • Мнения: 879
Препоръките са прекрасни! Благодаря! За Аквапарк имате ли предложения? намерих 1 в интернет- Атлантис- можем да си купим билети онлайн. Това ми хареса! Някой ходил ли е там?

Общи условия

Активация на акаунт