Гърдите ми са залъгалки

  • 374
  • 3
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
От 10дни моето бебче,което е на 44 дни ,иска непрекъснато нещо да смуче,особено като заспива.Проблема е ,че не желае биберон/пробвах всички видове/,не може да си засмуче пръстите и аз подавам гърдата си-засуква 5мин. и е заспала.Обаче след 10 мин.пак се събужда и аз пак давам гърда и тя пак се унася,но не за дълго.И така цял ден,че и цяла нощ!Храним се на поискване и аз вече не мога да разбера кога е гладна и кога иска да заспи!Има ли някой с подобен проблем?Как да се справя????

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем нормално поведение за бебенце на тази възраст Grinning
Но ще го израстне,не се притеснявай - само че не може да се каже точно кога.Евентуално след някоя и друга седмица ще си открие палчето и ще се успива с него.Ако се притесняваш,че ще я прехраниш - няма,защото когато иска само да заспи,не суче по същия начин,както когато е гладна и съответно в повечето случаи въобще не задейства рефлекса за потичане на млякото или само за кратко.ПОнеже виждам,че имаш и друго детенце и сигурно ти се налага доста работи да вършиш,може би слинг,в който бебето да спи и да суче,докато ти си вършиш работата,би ти помогнал докато премине този период.

# 2
  • Мнения: 35 891
хм, това и при нас често се случва, макар че май е време да излизаме от тази възраст  newsm78
да не те отчайвам  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 586
Има ли някой с подобен проблем?Как да се справя????

Това не е проблем, а нормално поведение за бебенце Simple Smile Приеми го като естествено нещо и всичко ще се оправи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт