Мамография...възмутена съм от ...

  • 1 260
  • 7
  •   1
Отговори
Какъв прекрасен  бал за борбата срещу рака на гърдата...
В неделната вечер след седем дневната работна седмица - защото на всички е ясно че за да живееш добре в България трябва да работиш поне на три места.
Извинявам се за лиричното отклонение - та гледам новините и виждам водещата с гордост да уведомява зрителите за грандиозния бал срещу рака на гърдата.
Започвата репортажа - ах колко красиви жени видях - с финните вечерни рокли и прекрасни прически.Красиви маси с тежки покривки, някой нежно свири на цигулка изобщо почети като приказките.
В този момент изплуваха мойте неволи като ми откриха кисти в гърдите.Исках да си направя безплатна мамографска снимка и то не защото не мога да дам 15 лева, а защото се заинатих да видя аджеба с толкова много кампаний до къде е стигнало нашето здравеопазване!
Мили дами, искам да ви кажа че се оказа мисията невъзможна - то бе едно ходине до джипито за направления - после до болницата - а тм вече не приемали с тези талони.После джипито нямал направления и т.н.
Аз реших проблема си тъи като работя в голяма компания и имам допълнително здравно осигуряване - затова не ми е ясно защо отдържат 100 и няколко лева от заплатата ми за здравно осигуряване.
Е, мили дами - дали наистина вярвате,че нещо правите или важното е прекрасния бал - на който да покажем новата си рокля.Пожелавам Ви много такива балово ако това прави живота Ви смислен!

# 1
Napulno te podkrepiam :peace:I az go gledahttozi "BAL"po telewiziata.Az susto tezi dni se zbluskah s zlo6tastnata realnost na bulg.zdraweopazwane :twisted:Tui kato imah wzimane-dawane s lekarite ot onkologiata,kudeto na nikogo ne mu puka 4e mlad 4owek 4aka 54asa s o6te 20ina babi nad 70g.wuzrast.Pri towa sNomer4e za 4as!!! :2gunfire:Niama red...wseki si wliza kakto si iska...a da ne goworim za 6urobadjana6tinata.Ohhh,niamam dumi.Wsi4ko e edno LUSTRO i NI6TO POWE4E! #2gunfire

# 2
  • Мнения: 1 250
"Суета на суетите"... :  Confused

Вярно е че е твърде цинично да използваш чуждата мъка и болест за да си докараш дивиденти...
Аз много се дразня като видя във вестник публикувана снимка на някоя катастрофа или убийство, просто си мисля колко гадно е на близките на жертвите да видят такова нещо да е станало публично достояние. Някак личното трябва да се уважава.
Обаче репортерите мислят по друг начин, или просто поглеждат през погледа на професионалиста.

Хубава тема си засегнала, но по участието в нея се вижда колко болна е...

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Честно казано хич не ми се пишеше в тази тема. Моля, Боби да ме извини. Просто ми е писнало да ни правят на маимуни лекарите. Скоро една колежка на мъжа ми забременя извънматочно и лекаря й беше искал 500 лв. за консумативи за операцията, въпреки че е с направление. Тя отишла и казала това на личната си лекарка която й отговорила че "всички си плащат за лечението, даже и тя, така че да не се опъва а да си плати".
БЕЗ КОМЕНТАР!

# 4
  • Мнения: 25 441
Да не говорим, че за да отидеш на безплатен мамограф, трябва да се запишеш предварително и то с месеци... И ти определят ден и час, без значение дали точно тогава прегледът има смисъл изобщо. Защото на мамограф се ходи, както на гинеколог - до няколко дни след менструацията. В останалото време прегледът е безсмислен...
Но това няма значение, важно е да се усвоят едни пари и да се отчете дейност...
Пък после що толкова жени умирали... #Crazy

# 5
  • Мнения: 2 755
Баловете и показните акции, въобще няма да ги коментирам. Те са ясни.
Ще драсна няколко реда за мамографията. Миналата седмица си направих преглед при мамолог. Ето пътя, по който минах :
1 - талон от GP-то за преглед при гинеколог - без проблем - такса 1,50
2 - преглед при гинеколога - общ и цитонамазка - такса 1,50 + талон за мамография - без проблем.
3 - мамографски преглед - такса 1,50 - без предварително записан час. Чаках не повече от 20 минути.
Това е.

# 6
  • Мнения: 479
Баловете и показните акции, въобще няма да ги коментирам. Те са ясни.
Ще драсна няколко реда за мамографията. Миналата седмица си направих преглед при мамолог. Ето пътя, по който минах :
1 - талон от GP-то за преглед при гинеколог - без проблем - такса 1,50
2 - преглед при гинеколога - общ и цитонамазка - такса 1,50 + талон за мамография - без проблем.
3 - мамографски преглед - такса 1,50 - без предварително записан час. Чаках не повече от 20 минути.
Това е.
хей Тонита, може ли координатите на гинеколога и на клиниката, където си ходила за мамография. Т.е. по т.2 и т.3
Ако искаш - на лични
Предв.благодаря  Hug

# 7
  • Мнения: 2 755
Гинеколожката е д-р Мичева от 4 ДКЦ - бившата 4-та поликлиника на бул. "Христо Ботев", на кръстовището на "Хр.Ботев" и "А.Стамболийски" след магазина на Бързаков.
Мамографията я направих в 4-та градска - на бул. "Македония" до "Руски Паметник".
Дано съм ти била полезна  Hug

Общи условия

Активация на акаунт