амниоцентеза

  • 973
  • 7
  •   1
Отговори
Привет на всички Simple Smile
интересува ме дали на някоя от вас и предстои амниоцентеза и имате ли страхове...от самата манипулация...
 #Crazyтъй като аз се ужасявам...а ако я направя поне ще живея спокойно до края на бременноста си.
Наскоро чух че има друг метод за определяне риска от синдрома на Даун, ако някой има инфо ще съм благодарна и за малкото информация
Приятно бременеене на всички ви Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 3 423
на мен ми правиха Sadти защо искаш да си я правиш-ако не си в рискова група или ако резултата ти от бхс е добър не е нужно да се подлагаш на амноцентезата ,защото тя носи не малък брой рискове и от аборт и от инфектиране на бебчето и от нараняване на бебето и плацентата и изобщо като подписвах декларацията колко рискове има бях на път да се откажа.освен това чакането на резултатите е толкова ужасен период  Praynig
ако все пак искаш да я правиш аз ти препоръчвам д-р Димитрова от МД -прекрасен лекар ,който е и човечен.скоро една приятелка ни разказа за неуспешна амниоцентеза ,която са и правили в Света София а в дир.бг бях чела за подобен неуспешен случай в Шейново(ако искаш потърси в дир.бг-темата за и против амниоцентезата от Бистра)
така ,че аз мисля ,че най добрия вариант е д-р Димитрова а самата манипулация извършена от такъв прекрасен лекар не боли хич .
според гинетиците в МД (правиха ми консуелтация след бхс) с фетална морфология неможело да се докаже липса на Даун ,но феталната морфология открива други проблеми-аз си я правя пак при Димитрова във Фемина.пусни търсачката и ще намериш много теми и за фемина и за Димитрова и за амниото.
УСПЕХ  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 478
Аз също много се интересувам от тази тема, надявам се да се включат повече майчета.

# 3
  • Мнения: 222
На мен също ми правиха и то точно в Шейново. Там само Велев ги прави амниоцентезите. Беше много внимателен и около него имаше още поне 3-4 доктори. Самата манипулация не е страшнар но както ти споменаха и по-горе има рисковете за бебока и за аборт, така че ако не си рискува въобще не се подлагай на това.
А за какви нуспешни амниота говорите,може ли малко повече подробности, Praynig

# 4
  • Мнения: 964
Здравейте и от мен,
От няколко дни и аз съм в отбора на майките с проблеми.Бременна съм 21г.с с близнаци,изследванията ми от скрининга показаха резултат 1:200 при норма 1:500 при близнаци за синдром на Даун.Занам че скриниг на многоплодна бременост в БГ изобщо не се прави но тук в САЩ го правя Shocked след полученият резултата двама лекари се изредиха да ми званят в къщи и да ми обясняват че това изследване при близнаци е много неточно и в 50% от случаите дава неточен резултат,защо ли го правят тогава господ знае newsm78
Та в петък са ми назначили преглед в центъра по пренатална диагностика за ултрасаунд ниво2,демек за такива с проблеми като мен.Та ако той покажел нещо съмнително ще ми правят амниоцентеза.Няколко дни преди да излезе резултата от скрининга обаче бях на редовният ултрасаун за месеца и докторката ми заяви че бебетата ми са перфектни и са в нормата за близнаци на 20г.с даже и с някои друг грам отгоре. Което ме навежда за пореден път на мисълта че скрининга е многооооооо неточно изследване, #2gunfire и в повечето случаи само плаши майките, вместо да ги успокои че,бебетата им са наред.
Амниоцентезата е малко рискована и неприятна ама какво да се прави ако трябва ще я изтърпим.
Пожелавам на всички леко бременеене,дано всичко да е само фалшива тревога и грешка в изследването.

# 5
  • Мнения: 8 459
И на мен ми правиха амниоцентеза.Бях при доктор Мазнейкова,която се справи перфектно.
Искам да окуража всички,на които по една или друга причина предстои тази манипулация,че не боли и минава буквално за 2 минути.
Всеки сам взема решение ,дали да се подложи на това,но за мен беше важно,че ще знам резултата и няма да прекарам още 5 месеца в неведение и притеснения.При мен рискът за синдром на Даун беше 1 към 168/нещо такова/Скринингът наистина е неточно изследване,още повече че при самото гледане на ехограф при мен стойностите се разминаваха с обичайните за седмиците на бебето и това неизбежно оказва влияние и върху скрининга.Доцент Кременски дори беше така любезен да ми предложи да направим наново ехография и да повторим скринига,но подчерта,че съмнението пак ще си остане,затова е по-добре да направя амниоцентеза.
Не съжалявам,макар че много ме беше страх,все пак има риск от спонтанен аборт,макар и минимален.
Според мен/а и не само/най-добри са в Майчин дом,защото там правят най-много манипулации.И то не всички,а определени лекари-най-вече Димитрова и Мазнейкова.Аз исках при Димитрова,но по това време тя беше в отпуск и затова ме насочиха към Мазнейкова.Информацията ми е от техен колега,който ме посъветва при никой друг лекар да не правя амниоцентеза освен при тях.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 907
И моят съвет е, в случай, че решиш да я правиш (защото това все пак е решение, което сама трябва да си вземеш - лекарите, с които се консултираш могат само да те посъветват и да ти кажат плюсовете, минусите и рисковете от манипулацията), да избереш Майчин Дом. Там се правят най - много такива манипулации годишно.
Аз имам няколко амниоцентези, или по - скоро опити за амнио. Първо ходих в Св. София, където ме боцкаха 4 пъти неуспешно. Една седмица след това ми я направих в МД от раз, независимо от това, че съм с предна плацента.
Манипулацията не е страшна, не се ужасявай от нея. Мисля, че с УЗ - то преди и след това отне около 15 минути, а болката е пренебрежимо малка. В този момент това е последното, което мен ме притесняваше. По - страшното е, както ти каза Прасенце, чакането на резултатите. В МД няма да те оставят да лежиш след това, а в Св. София, ако искаш може и да останеш няколко часа.
Успех от мен и късмет!!!  bouquet

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
защото тя носи не малък брой рискове и от аборт и от инфектиране на бебчето и от нараняване на бебето и плацентата и изобщо като подписвах декларацията колко рискове има бях на път да се откажа.освен това чакането на резултатите е толкова ужасен период  Praynig

Всъшност, рискът от аборт не е толкова голям. В декларацията може би са описани всички възможни рискове...но е действителност рядко се случва нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт