Субфебрилна температура?!!!!

  • 15 505
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
 Здравейте,


моля ви,дайте идеи на какво може да се дължи субфебрилната температура и какви изследвания бих могла да си направя. Правила съм доста. Вдигам такава температура /от 37 до 37,5 / от 7-8 месеца и не се чувствам добре, а до момента никой нищо не може да ми каже /от лекарите/.
Мисля си най-лошото,побърквам се и вече наистина не знам към какъв лекар да се обърна и какви изследвания да си правя...

Помагайте със съвети,опит и някакви предположения....    Confused Sad

# 1
  • Мнения: 118
За начало пусни кръв и урина. Ако има нещо, би трябвало да има отклонение някакво. Зъболекар, гинеколог-това е най-честото. Аз бях така около половин година, но с температура 37,1-37,2. Ходих на всички възможни доктори, включително снимки на бял дроб и синуси, алерголог, вътрешни болести. Нищо не излезе. Имах леки отклонения в показателите, говорещи за някаква инфекция, но така и не я откриха. Една сутрин станах и нямах температура и бях добре. Не разбрах какво беше това чудо. Пий нещо за подсилване на имунната система, витамини. ДР. се се сещам.

# 2
  • Мнения: 7
Пускала съм кръв,урина,ендокринолог,невролог,гастроентеролог- гастроскопия,ЕЕГ,ревматолог,....по доста лекари ходих. Нищо и нищо, май по-скоро не им се занимава. На периоди съм,сега съм с температура и ми е зле. Има периоди в които един ден съм добре без температура на следващия пак съм с температура. А има и периоди в които нямам и такива в които цяла седмица съм с температура и се чувствам като парцал като сега .....

Пия постоянно някакви имуностимулатори ......

# 3
  • Мнения: 801
Това си е нормална температура, но ако спреш имуностимулаторите сигурно ще падне.

# 4
  • Мнения: 7
Мне,за мен не е нормална- чувствам се като парцал,очите ми парят и болят,лошо ми е. Имуностимулаторите - дали ги пия или не - не се влияе температурата. Тоест не съм забелязала да има връзка.
Според мен правя някакво вътрешно възпаление, но не знам как да го открия какво е .... Close Sad

# 5
  • Мнения: 800
От кръвната картина виж утайка ESR и С-реактивен протеин CRP дали са в норма. Това са първите индисатори на възпаление. Следват левкоцити и т.н.

# 6
  • Мнения: 923
А какво ще кажеш за нервно вегетативна дистония newsm78, аз вдигам до 37.8 , когато се притесня  ooooh!

# 7
  • В.Търново
  • Мнения: 6 662
Това си е нормална температура, но ако спреш имуностимулаторите сигурно ще падне.

Извинявай,ама 37,5 градуса не е нормална температура.Аз имах такъв период през 2007г.Май месец изкарах пневмония,не си бях дълго вкъщи и се върнах на работа,но температурата така и не изчезна напълно.Остана  на 37,2-37,3 градуса денем и вечер или нощем изчезваше,но се чувствах зле.През юли месец изведнъж ме почна чревно разстройство,и так ту ми минаваше,ту се появяваше това разстройство няколко пъти до към септември месец,но....температурата не изчезваше.През целия този период заради пневмонията,после заради разстройствата ми изписваха куп антибиотици и др.лекарства.И така вече през есента все още с температура,която понякога достигаше и до 37,8 градуса,с куп изследвания,които между впрочем единствено левкоцитите ми бяха твърде ниски-достигаха до 2,5 при норма най-малко 3,5.И да изпиех един аналгин и получавах разстройство,което траеше с дни.Отслабнах на килограми,беше ми отпаднало,пребледнявах,пожълтявах,всякакви цветове смених,изпотявах се,а това не е характерно за мен.Отидох накрая в Плевен и ме приеха за няколко дни в болница за изследвания.Казаха,че съм получила токсикоза от многото лекарства и поставиха диагноза колон иритабиле.Казаха,че и калия и натрия са били понижени в кръвта и ми вливаха системи.Изписаха ми едни хапчета и след около 1-2 месеца се позакрепих,спрях да отслабвам,температурата се появяваше много рядко,докато не изчезна напълно.
Така че след куп изследвания и грешни диагнози попаднах на може би най-удачното място.Трябва добър доктор,който да знае какво да направи,не само да пуска изследвания и да предполага.При мен всичко това продължи общо 10 месеца.Кошмарно беше.Тук в моя град никой не можа да ми помогне.Дано се оправиш бързо и намерите правилното лечение! Peace

# 8
  • Мнения: 7
Това си е нормална температура, но ако спреш имуностимулаторите сигурно ще падне.

Извинявай,ама 37,5 градуса не е нормална температура.Аз имах такъв период през 2007г.Май месец изкарах пневмония,не си бях дълго вкъщи и се върнах на работа,но температурата така и не изчезна напълно.Остана  на 37,2-37,3 градуса денем и вечер или нощем изчезваше,но се чувствах зле.През юли месец изведнъж ме почна чревно разстройство,и так ту ми минаваше,ту се появяваше това разстройство няколко пъти до към септември месец,но....температурата не изчезваше.През целия този период заради пневмонията,после заради разстройствата ми изписваха куп антибиотици и др.лекарства.И така вече през есента все още с температура,която понякога достигаше и до 37,8 градуса,с куп изследвания,които между впрочем единствено левкоцитите ми бяха твърде ниски-достигаха до 2,5 при норма най-малко 3,5.И да изпиех един аналгин и получавах разстройство,което траеше с дни.Отслабнах на килограми,беше ми отпаднало,пребледнявах,пожълтявах,всякакви цветове смених,изпотявах се,а това не е характерно за мен.Отидох накрая в Плевен и ме приеха за няколко дни в болница за изследвания.Казаха,че съм получила токсикоза от многото лекарства и поставиха диагноза колон иритабиле.Казаха,че и калия и натрия са били понижени в кръвта и ми вливаха системи.Изписаха ми едни хапчета и след около 1-2 месеца се позакрепих,спрях да отслабвам,температурата се появяваше много рядко,докато не изчезна напълно.
Така че след куп изследвания и грешни диагнози попаднах на може би най-удачното място.Трябва добър доктор,който да знае какво да направи,не само да пуска изследвания и да предполага.При мен всичко това продължи общо 10 месеца.Кошмарно беше.Тук в моя град никой не можа да ми помогне.Дано се оправиш бързо и намерите правилното лечение! Peace

И аз това искам. Благодаря,че сподели. Наистина е ужасно.... Но как да вляза в болница ??? Аз съм във Варна и тук мога, но към кого да се обърна не знам ...

# 9
  • Мнения: 194
Имаш ли някакви обриви по тялото, проблем със зъбите (посивяване или петна), косопад, боли във ставите- потърси мнението на ендокринолог или имунолог, да не е  нещо от рода на автоимунните заболявания  (дано не е разбира се Praynig), но трябва да се открие причината Peace
Стискам палци, бързо да се разбере от какво е Т и да се предприеме адекватно лечение Peace
Пиши как се развиват нещата Peace

# 10
  • Мнения: 923
Norel ако изследванията които си направила до сега са нормални, а доколкото разбрах те никак не са малко, би трябвало да няма физиологична причина за температурата и ти да си здрава.
Затова предположих, че може да е дистония, особено ако си била подложена на стрес в последно време.

# 11
  • Мнения: 7
Norel ако изследванията които си направила до сега са нормални, а доколкото разбрах те никак не са малко, би трябвало да няма физиологична причина за температурата и ти да си здрава.
Затова предположих, че може да е дистония, особено ако си била подложена на стрес в последно време.

Толкова съм объркана,че вече наистина не знам какво може и какво не може да е . За това се обърнах към вас за да чуя съветите ви. Определено трябва да направя нещо,защото изобщо не се чувствам добре, но не знам какво ...........

# 12
  • В.Търново
  • Мнения: 6 662
И аз ходех при всякакви доктори и при хематолог,гастроентеролози,вътрешни специалисти и всякакви диагнози от колит,гастрит,автоимунно заболяване,бактерии в червата Rolling Eyes,бактерията Хеликобактер,болен зъб,вторична пневмония,туберколоза Shocked и др. измислени.Пръстите и вените ми бяха набодени дълго време от многото вземане на кръв за изследване.Просто попаднах на доктор,който знаеше къде да се насочи и какво да търси.Отидох на преглед при тях в Плевен и се разбрахме на еди коя си дата да постъпя в болницата и при първият ми ден там имахме доста дълъг разговор с двамата доктори от отделението,може би към половин час,на дълго и широко ме разпитва как е започнало всичко,как е протичало,обясни ми след това какви изследвания мислят да ми направят.
Не познавам клиниките и докторите във Варна и не мога да те посъветвам къде да отидеш.Но ако искаш мога да ти кажа аз къде бях. Peace

# 13
  • Мнения: 7
Да,ще съм ти много благодарна ако ми дадеш координати.
Както и ако споделиш по-детайлно какви по-точно изследвания ти правиха в болницата и как установиха какво ти имаше?
Ти как се свърза с тях ?
Благодаря ти предварително!!!   bouquet

# 14
  • Мнения: 478
Пускала съм кръв,урина,ендокринолог,невролог,гастроентеролог- гастроскопия,ЕЕГ,ревматолог,....по доста лекари ходих. Нищо и нищо, май по-скоро не им се занимава. На периоди съм,сега съм с температура и ми е зле. Има периоди в които един ден съм добре без температура на следващия пак съм с температура. А има и периоди в които нямам и такива в които цяла седмица съм с температура и се чувствам като парцал като сега .....

Пия постоянно някакви имуностимулатори ......
? а ехографии правени ли са ... шия .. гърди .. коремни органи?
Ревматолозите ви гледали ли са резултат от протеинограма и общи имуноглобулини?

Общи условия

Активация на акаунт