Майчинство и детски

  • 644
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Може ли някой да ми каже от кога имам право на детски и майчинство при положение, че съм родила на 1 Септември? Подадох си всички необходими документи и очаквах този месец да ми бъдат преведени в картата детските и за двете деца и майчинството. Преди няколко дни си проверих наличността и се оказва, че са ми превели само 18 лева- детските на голямото дете?! Обадих се на една от социалните девойки и тя ми казва, че имам право на детски и майчинство на малкото дете от Октомври и ми затвори телефона  #2gunfire Какво обаче беше това??? Имам право да получавам парите от м. Октомври или имам право през Ноември да започна да получавам парите, стартирайки от Октомври?? Дали по-късно този месец ще ми ги преведат, понеже документите са подадени на 4-то число този месец? Аз исках да ги подам още миналия месец ама ми казаха, че трябва да дойда в началото на този, както и направих.
Май съм много объркана, а обърках и вас Simple Smile Ако може някой да ме разобърка ще съм много благодарна!!! Grinning

Поздрави
Лора Г.

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Лора, при нас в социалните клон Слатина поне е така-  ако подадеш да 20-то число на месеца ги получаваш следващия ,ако е след 20-то след 2 месеца.Значи щом си подала в началото на октомври ще чакаш към 15-20 ноември.
Аз също родих на 1 септември , но опнеже си подадох документите на 21 октомври Mr. Green и ще чакам доооооооооо 20 декември #Crazy

# 2
Аз съм от Пловдив,но мисля ,че навсякъде е еднакво:45дни преди и 45дни след раждането се водиш в болнични,след това започват да ти се водят детски и майчинство.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Така е.Другите са ти го обяснили точно Peace

# 4
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
За октомври парите не ги губиш - ще ти ги преведат ноември.

# 5
  • Мнения: 498
На мен ми обясниха,че имам право на 135 дни болнични-45 дни преди раждането и останалите 90,т.е. три месеца след раждането.След това вече се дава майчинство.Проучи си нещата,май по-на сметка е да си в болнични Simple Smile

# 6
  • Мнения: 337
Po zakon ima6 pravo na bolni4ni 45 dni predi termina i 90 dni sled termina, ili ob6to 135 dni no tova e samo ako predi tova si rabotila. Sled tova trqbva da ti se pla6ta mai4instvoto. Dokolkoto razbiram ne si rabotila predi tova. Znam 4e v tezi slu4ai maikite bez trudov staj imat pravo na 1 godina plateno mai4instvo. newsm78

# 7
  • Мнения: 396
Po zakon ima6 pravo na bolni4ni 45 dni predi termina i 90 dni sled termina, ili ob6to 135 dni no tova e samo ako predi tova si rabotila. Sled tova trqbva da ti se pla6ta mai4instvoto. Dokolkoto razbiram ne si rabotila predi tova. Znam 4e v tezi slu4ai maikite bez trudov staj imat pravo na 1 godina plateno mai4instvo. newsm78
Ами аз работих до седмия месец и после напуснах, по-скоро ме "напуснаха", понеже съм имала наглостта да забременея... както и да е. Сега си губя правото на 2 години майчинство ама важното е, че с емахнах от онази гадна фирма!
Мен сега ме интересува дали за Септември ми се плащат детски и майчинство.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 123
LoraG ако имаш поне 6 месеца трудов стаж можеш и да не си загубиш двете години майчинство. Трябва само да си намериш фирма(най-добре познати) която да те назначи на работа и след 1 ден можеш да си излезеш в майчинството.
Детските за второто ти дете започват да се изплащат от октомври(т.е. ще ти ги преведат в края на ноември)

# 9
  • Мнения: 228
В отпуск за бременост и раждане си общо 135 дни и през това време получаваш болнични,които са 100% от трудовото ти възнаграждение или 80% - не знам точно, но върху тези пари не дължиш ДОД, след това трябвада започнеш да получаваш пари за майчинство, но трябва да си подадеш документитепри социалните.  В Красно село ми обясниха, че за да получавам детски доходът на семейството ми трябва да е до 400 лева, ако получавамеповече значи сме богати и нямам право на детски  Sad все пак живеем в България

Общи условия

Активация на акаунт