Къса юздичка на горната устна - какво и къде се прави?

  • 18 571
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 348
На нас ни обясниха,че ако първо я срежат,после имало възможност пак да се раздалечат зъбките.

# 16
  • Мнения: 4 187
Днес установих, че Рая е с къса горна юздичка ! Говори много правилно , няма проблем с произнасянето на нито един звук ! Ще следя темата обаче.
Мисля да се посъветвам и с ортодонт  Rolling Eyes !

Преди две години съм правила консултация с такъв, тъй като предните и зъби са леко разделени, а и има леко дълбока захапка ! Сега си обяснявам защо е така . Ортодонт тогава нищо не ни каза  Tired, трябвало да излязат постоянните зъби, и тогава да се видело има ли нужда от някакви корекции ....

# 17
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Запис, че и това ми дойде до главата  ooooh! Ние се посъветвахме с ортодонт, но той каза да изчакаме до 2-годишна възраст, че можело и сама да се оправи, та тогава ще решава дали да я реже.

# 18
  • Мнения: 15 379
Синът ми е с къс френулум на горната устна.
Преди време бях пускала тема именно за това.
Ако ви е интересно, може да я прочетете: Корекция на френулум - моля за мнения!


П.П. Най-важното - френулумът не бива да се срязва преди да са налице първите постоянни зъби!!!
А консултацията с добър ортодонт е повече от задължителна.

# 19
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Sourcherry, а как се справяте с миенето на предните зъбки сега? И още един въпрос - колко е къса при вас юздичката? При нас направо устничката е почти прилепена до зъбките. Стоматологът каза, че в началото ще цепне съвсем мъничко, а по-късно ще го оправи изцяло.

Ох, и още един - къде в София използват лазер за процедурата?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 907
Sourcherry, благодаря за линка към твоята тема. Останах с впечатление, че си доволна от ортодонта, при когото си водила детето си за консултация. Може ли някакви координати?

# 21
  • Мнения: 15 379
Рися, нещата постепенно се оправиха, когато на 2 години и 2 месеца се раздели с биберон-залъгалката си.
Постепенно юздичката поддаде и зъбките вече се виждат и мият без проблем.
Иначе се усмихваше и зъбките не му се виждаха. Дори са ме питали дали предните зъбки не са му избити.
Всъщност ортодонтът ме предупреди, че е повече от задължително бибката да бъде махната, защото тя усложнява нещата.
Така и се оказа.

honey_bee,
ортодонтът при който ходихме е д-р. Владимир Петрунов.
Млад, изключително любезен, внимателен, можещ и знаещ Peace.
Преподава в катедрата по Ортодонтия към Стоматологичния факултет в София, приема в частния си кабинет на бул. Гурко.
Страшно съм доволна, препоръчвам го със сто ръце!
Ето и неговия телефон, ако прецениш да му се довериш:  Д-р Владимир Петрунов 0888609784

И пак да повторя нещо, което е много, много важно: юздичката не бива да се цепи, срязва и пр. преди да е направена индивидуална консултация с добър ортодонт.
Много често проблемът се решава от само себе си и се изисква единствено и само наблюдение.

Преди консултацията с ортодонт водих Тео и при лицево-челюстен хирург. Беше така добър да ми обясни, че при рязане със скалпел остават белези, затова е най-добре да се използва лазер, но едва тогава, когато е съвсем ясно, че това се налага.
Той също ме посъветва да бъде изчакан пробивът на постоянните зъби и чак тогава да се прецени дали се налага срязване.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 907
Sourcherry , много ти благодаря за координатите и за подробната информация   bouquet.

# 23
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Sourcherry, огромно благодаря! Това за залъгалката ме изненада - аз бях останала с впечатление, че тя го облекчава. Но явно ще трябва да започваме борбата по махането й...

# 24
  • Мнения: 8 924
И мен ме изненада, това със залъгалката. Още вчера я срязах, но за сега не заспива без нея. Надявам се до няколко дни да "изчезне" и да заспива без нея.

Hug

# 25
  • Мнения: 15 379
Ортодонтът ме предупреди, че залъгалката влошава проблема и че бибката трябва да я забрави възможно най-скоро.
Нямам представа защо, но е факт, че премахването при детето ми имаше 100% ефект.
При усмивка се виждат предните зъбки почти изцяло, напълно достъпни са за миене.

П.П. Срязах биберонът на половина. Казах му, че някаква мишка е дошла и е изяла бибката му.
Повече не я пожела, а беше много пристрастен.
Всъщност реших, че е по-добре да се раздели с биберона, отколкото проблемът с френулума да се влоши.

# 26
  • Мнения: 1
Дъщеря ми е на 7 г. имаше също скъсена юздичка, ортодонтката ни препоръча да я махнем защото ние също имахме разстояние между зъбките, освен това бяха криви. Също носим и шини тъй като имаме проблем със захапката.лекуваме се във В.Търново и за сега лечението върви много добре. След като направиха корекция на юздичката на горнете устна, зъбките и се събраха и изравниха.

# 27
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Дъщеря ми е на 7 г. имаше също скъсена юздичка, ортодонтката ни препоръча да я махнем защото ние също имахме разстояние между зъбките, освен това бяха криви. Също носим и шини тъй като имаме проблем със захапката.лекуваме се във В.Търново и за сега лечението върви много добре. След като направиха корекция на юздичката на горнете устна, зъбките и се събраха и изравниха.

Имахте ли вече постоянни зъбки при корекцията или я направихте още при млечните?

Общи условия

Активация на акаунт