Как да давам Нестле-Джуниър?

  • 1 285
  • 15
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Малкия другия месец/живот и здраве/става на годинка,сега сме на НАН2 вечер 140мл. и супичка от ДК по 100гр.Обаче смятам след годинката да давам изцяло супичката вечер,но не искам да спирам адаптето,а кис.мляко категорично ми отказва да яде,та се чудя как да давам млякото м/у храненията ли?
Нали след годинката се минава на Нестле-Джуниър?И по колко милилитра?
Приемам всякакви съвети Hug

# 1
  • Мнения: 6 315
Ами Йоан си вечеря Нестле Джуниър по около 200 мл към 8 часа. Супа надали ще му стигне за вечеря. Лично според мен супата е за разяждане и възбуждане на апетита, а не за нахранване. Вече е голям и се храни като голямо човече Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 1 734
След годинка давам Нестле Джуниър по едни път на ден сутрин по 180гр. вече почти 6 месеца. Много го обича и го пие с голямо удоволствие, нямам никакво намерение да го спирам.
Сигурна съм, че и твоето детенце ще го хареса когато и да решиш да го даваш

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Margarita супа+3 надробени сухара според мен ще го заситят  Thinking

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
След годинка давам Нестле Джуниър по едни път на ден сутрин по 180гр. вече почти 6 месеца. Много го обича и го пие с голямо удоволствие, нямам никакво намерение да го спирам.
Сигурна съм, че и твоето детенце ще го хареса когато и да решиш да го даваш





Сутрин като основна храна ли?

# 5
  • Мнения: 1 734
Сутрин като основна храна ли?

Не. Малко след като се събуди му давам шишето и той в полусънено състояние го изпива за секунди. Така се разсънява един вид  Wink
Основната закуска е малко по-късно

# 6
  • Мнения: 46 437
София яде в 23 ч. 240 мл. и сутрин в 7-8 ч. 210 мл. Нестле джуниър.
Отделно има обяд, но ако стане по-рано закусва овесени ядки.
Следобедна закуска плод.
Вечеря.
Млякото не го смята към основните хранения, то й е за преди сън и за сутрин, когато го изпива, без да се буди.

# 7
  • Мнения: 1 194
Лятото в Бг давах Несле Джуниър-по 240 мл сутрин към 9 часа. Това и беше основната закуска, по-късно изяждаше някой плод.

# 8
  • Мнения: 5 713
Ще ти кажа в Гърция как правят с децата на 1-2год, защото това са ми преките наблюдения от гледането ми на деца там /засега аз не успявам така да правя /.
7.30-8 мляко 200гр
към 10- закуска / филия намазана с масло и кашкавал, мед...; плодове с бисквити или там каквото решиш за закуска /
около 13- основно ядене
16-16.30- кисело мляко с плод най-4есто, нещо леко общо взето
около 20- ве4еря / супа както ти си решила или някакво друго ястие, най-4есто постно /
Къпане и към 21-21.30 мляко 200гр преди заспиване в леглото.
Аз все още ве4еря не давам, а и млякото сутрин нещо го преска4аме.

# 9
  • Мнения: 8 505
След вечерята пиеше колкото иска мляко (обикновено между 50 и 150 мл).В момента почти го е отказала-или изпива много малко,или изобщо не близва.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Работата е там че малкия се събужда към 8:30 и закусва в 9:00-попара или кус кус
в 13:00-обядва,17:00-следобедно кремче или каша и 21:00-вечеря
Та мисълта ми е дали да давам Нестле-Джуниър вечер/само мляко,без супа/или да го давам сутрин като закуска/дали ще го засити до обед Thinking/

# 11
  • Мнения: 5 713
Ами в такъв слу4ай според мен по-добрия вариант е ве4ер само мляко и да му оставиш закуската, защото тя е по-важна. Ако мислиш, 4е няма да се засити само с мляко, слагаш 1-2 бисквитки. Пък като поотрастне малко ще можеш да вклю4иш и ве4еря, може и да откаже млякото и да остане само на твърдата храна.

# 12
  • Мнения: 1 734
...... може и да откаже млякото и да остане само на твърдата храна.

Целта не е да откаже млякото. Все пак в него се съдържат много ценни вещества (не само калций), необходими за правилното израстване. Зщо да го отказва? Колкото по-дълго го приема, толкова по-добре. За това, ако го дава рано сутрин, преди или вместо закуска (зависи от детето) или вечер след вечеря не виждам да има някакъв проблем. Твърдата храна не се губи

# 13
  • София
  • Мнения: 6 522
Нашето меню е:
7.30 - 8.00 - 210 мл Нестле Джуниър
10.00 -  Плод /плодово пюре/пуделино/його
12.00 - второто от кухнята
16.00 - десерта от кухнята/ попара/ каша
19.30 - по половин супа т.е. 100 мл
къпане
20.00 - 20.30 - 210 м. Нестле Джуниър

# 14
  • Мнения: 5 713
...... може и да откаже млякото и да остане само на твърдата храна.
Целта не е да откаже млякото.
Да, права си, целта не е това. Може би аз не съм се изразила правилно. Доколкото разбрах doniboni не дава мляко и иска съвет кога да бъде това. А изказването ми за отказването беше продиктувано от примера, който даде reflex. Мисълта ми беше, 4е ако се дава ве4еря на този етап, детето може да е сито и да откаже млякото, но може и да не е. То само ще си покаже.

Общи условия

Активация на акаунт