Пешеходен туризъм във Витоша

  • 44 882
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 930
Срам, не срам, живея в София повече от 25 години, но не познавам Витоша. Отгледах си децата и сега искам малко да обърна внимание на себе си. Искам да опозная Витоша пътечка по пътечка.
Моля да ми предложите маршрути за пешеходен туризъм. За сега мога да разчитам само на градски транспорт, но в определени случаи, може да отида до Витоша и с кола. Значи, мятам се на някакъв автобус (от Дървеница или от Хладилника) и след като се кача на Витоша искам да ходя по пътеките и после с лифт или с автобус пак да се върна в града. Опишете ми не много дълги и трудни маршрути, защото съм начинаещ планинар и леко обездвижен от хапване и гледане на телевизия  Laughing.

# 1
  • Мнения: 116
Мелина, и аз съм като теб! Peace
Дано се включат с инфо мами-планинарки! Simple Smile
Ще следя с интерес! Hug

# 2
  • Мнения: 735
Купете си карта на планината.  Wink
Разгледайте маршрутите из интернет. Например тук http://www.park-vitosha.org/?act=content&rec=15&img=n
Най-лесният вариант като за начало е - да се качите на драгалевския лифт до Голи връх, откъдето можете да отидете до Алеко /10 мин./, или до Черни връх /1,5-2ч/ или просто да направите няколко тегела в околността.
Разбира се, класиката в жанра са Златните мостове, откъдето при добро желание може да се продължи по пътеките нагоре, или да се плажува в навалицата по морените... 

# 3
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Педи години ходехме до Алеко с лифт или автобус, и от там до Златни мостове. Маршрута не е труден, но не помня колко отнемаше като време Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 930
Благодаря за сайта с маршрутите. Ще си ги принтна и ще си ги приготвя за покоряване.
Вече си избрах първия маршрут: с Драгалевския лифт се качвам до Голи връх (това последната станция ли е?) и оттам отивам до Златните мостове пеша. Някой има ли актуална информация с кой автобус да отида до Драгалевския лифт и с кой автобус мога да се върна от Златните мостове в София? Нещо с автобусите е голяма каша - разбрах, че от Хладилника вече няма автобус за Витоша, а от Дървеница има ли, не знам?!
Благодаря на отзовалите се със съвети мами - планинарки.

# 5
  • Мнения: 375
Мелина,виж тук .Не знам още кой от автобусите ходи.Има закрити линии.
http://www.skivitosha.com/index?id=1679&lang=bg

# 6
  • Мнения: 158
ние много често ходим по пътеката Бистрица- Железница, до Бистрица има градски транспорт мисля че и той се взема от Дървеница, слизаш на площада в Бистрица и от там ще питаш някой, лесно се стига до пътеката пеша.. много е приятно има си и столчета за посядане като се умориш, не е стръмно ние сме ходили и с бебшката количка, може да похапнеш, близо до Железница имало и място за плаж май река някаква не сме стигали до там че прехода си е дълаг.Но важното е че си над Софийския смок пелената над града ясно се вижда, гледката е хубава...
Ако си с кола е още по лесно защото се стига почти до гората с колата.. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 273
Много маршрути има от Златните мостове нагоре. Може с децата да отидете до Момина скала - в хижата ще хапнете, има голяма поляна за игра. Наскоро ние пробвахме маршрут до хижа "Еделвайс" - също много ми хареса.

# 8
  • София
  • Мнения: 930
Ей, златни сте!  bouquet Тези два сайта ми вършат добра работа, в комбинация с разписанието на градския транспорт.  Аз опитах чрез Гугъл, но нещо не ми извади добри резултати. Понякога си мисля, че Гугълът не е много съвършен, но друго си е човек да попита тук, във форума.
Айде, ще се видим горе в планината, като спре да вали. Hug

# 9
  • Мнения: 735
Аз лично, ползвам автобус №64 - начална спирка Център по хигиена /крайна - Хладилника/. Слизам на площада в Драгалевци и оттам до долна лифтова са 15-20 мин. пеша. През площада минава и нещо като 93  newsm78, който отива до станцията на лифта.
А иначе - маршрути много. Слизането от Алеко през Бистришкото бранище също е много любимо. Или към Железница.
Южната страна на Витоша е адски интересна, но е по-лошо маркирана и по-дива /което не е зле по принцип  Laughing, стига да не те шашкат следите от мечки и глигани/.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 779
Точно автобус № 93 отива до Драгалевският лифт. Оттам вместо да се качваш на лифта, може да се спуснеш пеша надолу по пътечката и да стигнеш до т.нар. плаж на Драгалевци. Това е едно каменно басейнче, преди имаше дървени шезлонги, но вече ги няма. Та оттам тръгва една много приятна, полегата пътечка към Бояна. Аз не съм стигала до края й, но сме правили доста разходки там. Стигайки в Бояна оттам може да си хванеш някой автобус до Сф.

Южната страна на Витоша е адски интересна, но е по-лошо маркирана и по-дива /което не е зле по принцип  Laughing, стига да не те шашкат следите от мечки и глигани/.

Аа, аз и от Северната страна съм виждала и то не следи, ами истински глиган  Shocked и то много близо до цивилизацията- под Драгалевския манастир. Беше полумрак и добре, че бяхме с колата   #Crazy  Но не се пУашете, това беше преди 10-12г., сега вече го няма, може да са го изяли  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 1 283
Чудна тема! Дано се задържи! Аз напоследък съм много запалена, но ходим всички заедно.

Иска ми се да се включат и по-опитни туристи. Ето едно предложение и от мен. Най-лесния (според мен) начин да се стигне до Боянския водопад е от Копитото. Не сме се катерили от Бояна, нито сме се спускали от Момина скала. Случайно отидохме до хотела на Копитото по-миналата дъждовна Неделя. Оттам има широка алея през гората около колометър. Излиза се на дървен мост над Боянската река. Оттам се спуснахме надолу по маркираната пътека от Момина скала за водопада. Общо разстоянието от Копитото до водопада е 2км. Ние посла се върнахме при колата, но може да се спуснете и към Бояна, така няма никакво изкачване.

Сетих се още нещо. Знам, че алеята Симеоново - Драгалевци е класика, но точно сега реката, която минава през средата и (не знам как се казва) е пълноводна и могат да се видят красивите Алекови водопади. Не са като Боянския, но са чудна гледка точно по това време. Пътеката е хоризонтална, ако е само между Симеоново и Драгалевци е около 3км.

Включвайте се с идеи, Витоша е толкова красива и ни е под носа.

# 12
  • Мнения: X
Знам, че алеята Симеоново - Драгалевци е класика, но точно сега реката, която минава през средата и (не знам как се казва) е пълноводна и могат да се видят красивите Алекови водопади. Не са като Боянския, но са чудна гледка точно по това време. Пътеката е хоризонтална, ако е само между Симеоново и Драгалевци е около 3км.

Класика, класика, ама... има и невежи по темата  Embarassed
Можеш ли да обясниш по-подробно за тази алея - къде може да се спре с кола и как да се ориентираме откъде да тръгнем? Този преход Симеоново-Драгалевци и обратно става ли за малки деца?

# 13
  • Мнения: 735
Боянски водопад - още една класика. От Бояна може по полегатия /и прясно маркиран/, по-дълъг маршрут, може и по реката, който е по-екстремен /на мен повече ми допада за изкачване/.
Има също един приятен и лек маршрут, който се каня да направя с детето - от Бояна до Княжево. Почти изцяло хоризонтален. Минусът е, че е почти изцяло през гората и няма много варианти за полянки за игра. Разстоянието се минаваше за около 2 часа.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 779
Знам, че алеята Симеоново - Драгалевци е класика, но точно сега реката, която минава през средата и (не знам как се казва) е пълноводна и могат да се видят красивите Алекови водопади. Не са като Боянския, но са чудна гледка точно по това време. Пътеката е хоризонтална, ако е само между Симеоново и Драгалевци е около 3км.

Класика, класика, ама... има и невежи по темата  Embarassed
Можеш ли да обясниш по-подробно за тази алея - къде може да се спре с кола и как да се ориентираме откъде да тръгнем? Този преход Симеоново-Драгалевци и обратно става ли за малки деца?

Аз мога да ти обясня  Peace  Автобус №93 има крайна спирка- болница-санаториум по белодробни болести. Там има голям паркинг, спокойно може да си спрете и с колата. Срещу входа на болницата започва пътечката и отначало е по-стръмна/но не много/, а после става по-полегата. Имаше някакво разклонение по едно време, но вие ще тръгнете на ляво. Зависи колко са големи децата и дали са свикнали на такива разходки, според мен 5-6 годишни ще издържат. По-малките може би ще искат някой да ги носи по някое време  Laughing

# 15
  • Мнения: X
Аз мога да ти обясня  Peace  Автобус №93 има крайна спирка- болница-санаториум по белодробни болести. Там има голям паркинг, спокойно може да си спрете и с колата. Срещу входа на болницата започва пътечката и отначало е по-стръмна/но не много/, а после става по-полегата. Имаше някакво разклонение по едно време, но вие ще тръгнете на ляво. Зависи колко са големи децата и дали са свикнали на такива разходки, според мен 5-6 годишни ще издържат. По-малките може би ще искат някой да ги носи по някое време  Laughing

Благодаря!   bouquet

Ще търсим по-лек маршрут като за начало Blush

# 16
  • София
  • Мнения: 1 283
Извинение за късния отговор. Моята Теа няма 3г. и издържа прехода Симеоново-Драгалевци. Пътеката е хоризонтална и е доста лесно. От Драгалевци предлагам следния вариант: автобус 93 или автомобил до колелото на лифтената станция. Оттам пеша покрай реката до табели за кв. Симеоново или Симеоновски езера, или си питате къде да се отклоните наляво. Точно при отклонението има две дървени маси с пейки и малка чешма (но не чак голямата чешма със заслона и масите, тя се води Паша бунар). Ние паркирахме колата чак на паркинга на Драгалевския манастир, защото покрай реката сме играли много пъти. Оттам си има табели за Симеоново.


От тази седмица предлагам маршрут :с кола до х.Боерица (Планинарска песен), оттам до х. Кумата, по широка каменна алея до река преди Конярника, след Конярника към Звездица и х.Еделвайс и от Еделвайс по хоризонтална пътека обратно на Кумата. Не успяхме да го минем, защото на реката ни заваля и затрещя, и на бегом обратно на Кумата, но пак ще опитваме. Винаги може да се мине и само част от маршрута, ако децата не искат или не мигат целия.

Хубава и хоризонтална е и пътеката от х. Планинарска песен до х. Бор, но сега е много влажно има мочурливи участъци и доста комари. Но пък има и хубави морени, а и една чудна гледка надолу към Люлин планина и околните села.


# 17
  • Мнения: 4 406
И на Бай Кръстьо е приятно, по-добре лифта до там, Кикиш и Златните, оттам маршрутка може да се хване. Или обрано Златните - Момина скала-Кикиш-Бай Кръстьо, там да се хапне  Joy И с лифта, после автобуса.
Много ми харесва този преход, но ми е мъничко далеко.

Май описах по-дълъг маршрут, не е за много малко дете

# 18
  • София
  • Мнения: 1 283
Дълъг, но е супер, сравнително хоризонтален. Отдавна не съм го минавала. Качвала съм се от Драгалевци до х. Камен дял, но сега май само по хоризонталата. Ще ми се да ги заведа от Бай Кръстьо до Кикиш и на лифт ще се возят, и гледка ще видят.

# 19
# 20
  • Мнения: 735
Това последното ястребче ли е, или соколче?

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 5 170
Водих хора, които не живеят в БГ на Витоша и според всичките ми проучвания нито един лифт НЕ РАБОТИ.

Вярно ли е?

# 23
  • Мнения: 4 406
В неделя кабинковият работеше, поне няколко кабини ми минаха над главата  Wink

# 24
  • Мнения: 1 783
 Laughing Laughing LaughingНякои го бяха помислили че е лястовица Shocked Shocked Shocked....
По моему е соколче,но не претендирам за достоверност.
Бачкаха си лифтовете вчера,не успяхме да стигнем обаче до Черни връх поради комплексни прични.

# 25
  • София
  • Мнения: 930
Много хубави снимки Hug. Искам и аз да съм там. Но през седмицата съм на работа, а за събота и неделя са ми приготвили да правя ремонти. Та ходенето на Витоша малко ще ми се поотложи. Нищо, вие разказвайте за маршрутите си, а аз ще им се "точа". Laughing

# 26
  • Мнения: 4 406
Утре дали ще работи лифт "Романски"  newsm78 по разписание би трябвало
Мисля от Бистрица да се качим пеш до първата му станция, после с него до Черни връх  newsm78

Мелина, май ще трябва да бягаш от работа  Joy Hug

# 27
  • Мнения: 198


Аз ходя,но мога само по равно.Последния път от Драгалевци до Бай Кръстьо ми беше трудно и не се чувствувах хич добре.Иначе Златни мостове-Кикиш-Бай Кръстьо е добър маршрут,който съм минавала многократно с децата-не е натоварващо, а  и е  много красиво.
Приятели ме поканиха за събота на следния маршрут-златни мостове-х.Острец-х.селимица.колебая се обаче да няма голямо изкачване,че сърцето ми не го издържа.Аз ходя  иначе,но мога само по равно.Последния път от Драгалевци до Бай Кръстьо изкачването  ми беше трудно и не се чувствувах хич добре.
Някой минавал ли е по този маршрут -златни мостове-х.Острец-х.селимица-да даде отзиви?

# 28
  • Мнения: 2 821
Радвам се, че намерих темата Grinning ...Имам желание за покоряване на Черни връх. Досега намерих само един маршрут - Златни мостове - х.Кумата - Черни връх - Алеко...Има ли и други пътища до върха? И какво времетраене са общо? Благодаря предварително Grinning и се извинявам за евентуално неправилните въпроси, но не познавам Витоша.

# 29
  • Мнения: 735
МамиБлю, първо бих те посъветвала да не се опитваш да "покоряваш" върховете  Wink.
На въпроса ти - до Черни връх се стига буквално от всякъде. Най-лесно е през Алеко - там можеш да ползваш лифтове, можеш да минеш през Стената, или по нормалния път - зависи доколко ти се ходи и какви терени предпочиташ.

# 30
  • Мнения: 2 821
МамиБлю, първо бих те посъветвала да не се опитваш да "покоряваш" върховете  Wink.
На въпроса ти - до Черни връх се стига буквално от всякъде. Най-лесно е през Алеко - там можеш да ползваш лифтове, можеш да минеш през Стената, или по нормалния път - зависи доколко ти се ходи и какви терени предпочиташ.
Най-вероятно ще имаме ден време, за това и така поставих въпроса. Най-лесно добре, а откъде е най-красиво и да могат да се видят повечето красоти на планината Grinning. Но може да помислим и върху възможността да се съчетаят преходи така, щото да се обхване по-голям терен с едно преспиване в планината напр., на някоя хижа.

# 31
  • Мнения: 735
Маршрутът, който си намерила, се прави за 1 ден. Общо взето е добър вариант, макар че аз лично предпочитам да го правя в обратен ред - Алеко - Ч. връх - Зл. мостове. Ако оставате с преспиване, можеш да помислиш за слизане през Железница.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 444
Пак е лято и пак  планината ни примамва със своята свежест.Най-близката за нас софиянци си е Витоша.Признавам че не я познавам добре, но  имам желание.Мъжът ми  не си пада по нея, защото  си я гледаме от балкона и  това текучество като в парка не му допада.Подновявам темата в търсене на  маршрути, подходящи за полудневно бягство на семейство с деца.ОГлеждам по-кратки маршрути с живописни гледки, които да нямат голяма денивелация.
Някой може ли да помогне с упътване за маршрута Копитото- момина скала например? Също така продължавам да не уцелвам  точната пътека за нископланинската обиколна между драгалевци и симеоново през Алековите водопади ooooh! Хайде мами-планинарки- вие сте на ход Hug

# 33
  • Мнения: 1 274
Драгалевският лифт само в събота и неделя ли работи?

# 34
  • Мнения: 41
Здравейте!   bouquet Търся как се стига до Копитото.  Embarassed  Rolling Eyes Четох, че събота и неделя имало безплатни автобуси, организирани от Лидл, до Златните мостове. И прехода от там до Копитото е около 1 час и 30 мин. Някой ходил ли е с тези автобуси? Знаете ли други маршрути до там с градски транспорт? Нямам кола, а с такси четох в най-добрия вариант излизало 30 лв.?  newsm78

# 35
  • Мнения: 1 274
По принцип до Зл. мостове има маршрутка от Руски паметник, не знам кой номер.
В събота и неделя от Хладилника има рейс 66 до хотел Морени (станция Голи връх на Драгалевския лифт) От там също се стига до Копитото. Разписанието на рейса е на сайта на Софийски градски транспорт. Много е нарядко.
Взех си карта на Витоша от БТС в подлеза при Спортната палата. Много помага като ориентир.

# 36
  • софия
  • Мнения: 386
Mаршрутките са спрени.Транспорт е автобус 63 до последната спирка.От там пеша до Тихия кът по пътеката към Златни мостове.От Т.КЪТ се отделя пътека в ляво покрай поляната с беседката.По нея бързо се излиза към Планинец и Копитото,но е добре да питате някой турист,защото не е обозначена с табели.

# 37
  • Мнения: 41
Благодаря много за отговорите!  Hug  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 1 283
Късно видях запитването, може би информацията ти е трябвала за днес, но все пак.

Мисля, че с градски транспорт, ако има автобус до Златните мостове, е по-добре да се слезе на Дендрариума. Оттам тръгва пътека за хижа Планинец. Разбира се, оттам тръгва и асфалтовия път за Копитото, както си избереш. По пътеката точно след 1км изкачване се стига до Планинец. Там е чудесно за почивка, после се тръгва отново нагоре към Момина скала. По пътеката за Момина скала (отново е изкачване) се стига до отбивка за Копитото и се тръгва вляво. Тази част от прехода вече е хоризонтална, дори леко се слиза надолу, върви се през поляни, южен слон е, т.е. много е приятно и за есен, че и за зима. Общо дължината на маршрута е около 3 км. Не съм минавала лично точно този маршрут, но околността на Планинец е чудно място. Друг е въпроса какво точно му е хубаво на Копитото, но все пак е разходката си е хубава.

За километрите съм сигурна, меря ги на карта в момента.

Успех!

# 39
  • Мнения: 781
Благодаря за страхотните идеи в темата. Вече имаме програма за другата седмица   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 6 779
Другата неделя-31.08 е празникът на Черни връх, нещо като събор... Ако е хубаво времето ще го изкачим откъм Голи връх  Sunglasses

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 23:02 от elix

# 41
  • Мнения: 4 406
Има маршрутка за Златните мостове. Тръгва от Руски паметник. Само че вече не е 10 номер. 12 е и билетчето вече е 2,50. Първата е в 8.00. Празнични дни се движи.

# 42
  • Мнения: 1 274
И аз се чудех как така ще е спряна, като преди 2 седмици срещнах при Златните мостове един човек, който ми каза че използва тази маршрутка, понеже живее на Руски паметник.

# 43
  • Мнения: 3 094
Хубава тема! Преди години почти всеки уикенд ходих, нещо занемарих, но се следя темата с оглед промените в транспортните връзки до подстъпите на планината.

# 44
  • софия
  • Мнения: 386
Супер!Около месец липсваше маршрутка.А дали спира пак на Павлово и пак ли е толкова претъпкана?

# 45
  • Мнения: 4 934
Скоро бяхме с кола на Витоша - до ТВ кула и Копитото - ресторанта. Направи ми впечатление, че има много отбивки и много маркировки, но не зная коя пътека до къде води и какъв е маршрута.
Още в началото на пътя - мисля, че пишеше "тихия кът" на табелата или да е било под него - имаша много спрели коли около пътя - явно от там започва някакъв маршрут - може ли малко повече упътвания и указания - по този път какви пътеки - по полегатите ме интересуват - и за колко време и до къде ходят?

# 46
  • Мнения: X
"Тихия кът" е заведение/мотел. От него се стига до чешмата "Бялата вода" над Княжево, по сенчеста алея, за около 30 минути (може и по-малко да са).

# 47
  • София
  • Мнения: 9 879
Само този ли лифт работи в момента?
Коя е цената за най-високата точка?
Този до Алеко активен ли е?

https://www.vitoshaski.com/summer/lifts/prices

# 48
  • Мнения: X
Кабинковият е до Алеко (Симеоновски лифт), седалковият е Драгалевският лифт. Не съм чула да не работи някой от тях.

# 49
  • София
  • Мнения: 9 879
Ахаа, ясно, а да споделите идеи за връщане не по същия път , но да не се слиза много по стръмно?

# 50
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Препоръчвам пътечката от Алеко до х. Физкултурник. На 2-3 места има снежни езици, но се минава. Скоро сигурно и те ще се стопят. Почти равно, а гледката е уникална. Ние после хванахме на обратно към Черни връх по колчетата и слезнахме по пътя на ратрака . Иначе от Алеко се тръгва по алеята зад барачките и въжената градина. Жълта е маркировката. Не може да се сбърка - само на едно място се разделя и трябва да тръгнете на дясно и да вървите под Резньовете. Като се достопи снегът става и за малки деца. Около два часа с небързо ходене е до хълмчето над Физкултурник. Гледката наистина си заслужава! Sunglasses

# 51
  • София
  • Мнения: 5 170
Има ли актуални маршрути за екскурзионно летуване с деца на Витоша? Всеки ден преход, всяка нощувка в различна хижа, с хранене.

# 52
  • Мнения: X
Може ли с количка да се разходим над Княжево? Ходила съм като дете и не помня много...

# 53
  • София
  • Мнения: 9 879
Идеи за маршрут с минимална денивелация? С обществен транспорт.

# 54
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
До Златните мостове с рейс, после до х Момина скала около 30 минутки май  newsm78, и после тръгва една пътечка зад поляната, през гора, почти равна, към х. Камен дел - още около 40 мин. Времето е ориентировъчно. Същата пътечка продължава към заслон Кикиш и по-натам към едни много приятни морени с изглед към Софийското поле. И май стига до Бай Кръстьо, но аз съм ходила само до морените. Иначе от Алеко до връх Камен Дел, също е почти равно по платото. А гледката горе си заслужава.
Може и от Алеко към хижа Физкултурник. Пак е страхотна панорамна високопланинска обиколна пътека, без особено изкачване. Peace

# 55
  • Мнения: X
Лека пътека е Симеоновски езера - Драгалевски манастир. Както и панорамната пътека Железница - Бистрица.
От Голи връх за Златните мостове, през пл
Платото, също.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 170
Има ли актуални маршрути за екскурзионно летуване с деца на Витоша? Всеки ден преход, всяка нощувка в различна хижа, с хранене.

Трябва вече да тръгваме, а такава информация не намирам.

# 57
  • Мнения: 1
Темата е стара но ето нещо свежо - https://develop.bg/, има няколко пътеки.

# 58
  • София
  • Мнения: 371
Здравейте ,
Някой може ли да ме упъти за Драгалевското "езеро "( плажът  му се казваше от местните преди години ) .
Ходила съм преди 20 години , дали е близо до спирката на лифта в Драгалевци???
Сега сигурно е доста западнало ,но ми се иска да го посетя ,имаше дървени шезлонги едно време
Благодаря !

# 59
  • София
  • Мнения: 9 879
Идеи за къси разходки от линия 64 (Драгалевци, Симеоново) с минимална денивелация?

# 60
  • Мнения: 357
https://svetogled.com/category/planina-2/vitosha/

Много полезни пътеписи. И аз бях като теб, на благодарение на дамата от Светоглед - започнах за опознавам Витоша. Така наречените маршрути за деца са с малка денивилация и са много приятни! Препоръчвам!

# 61
  • София
  • Мнения: 6 779
Здравейте ,
Някой може ли да ме упъти за Драгалевското "езеро "( плажът  му се казваше от местните преди години ) .
Ходила съм преди 20 години , дали е близо до спирката на лифта в Драгалевци???
Сега сигурно е доста западнало ,но ми се иска да го посетя ,имаше дървени шезлонги едно време
Благодаря !
Най-лесно ще е да напишеш на навигацията Драгалевци ул.Крайречна 56 и малко след това си пред езерцето. Може и от лифта надолу, но имай предвид че лифта не работи, трябва от последната спирка на 93 да се слезе надолу по пътеката, може да ви упъти някой.

# 62
  • София
  • Мнения: 371
ELIX  Много благодаря, ! Супер информация  ,много ми помогна .Ще отидем в най -скоро време !
Последно бяхме до манастира .

Хубав ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт