Забременяване и наднорменно тегло

  • 1 299
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Здравейте,моми4ета. Heart Eyes

Искам да ви питам,вярно ли е,4е при жени с надонормено тегло се zабременява по трудно и 4е теzи килца в пове4ко при жената биха навредили на бременността?
И смятате ли,4е е по добре първо да се подложа на лека диетка,а след това да се отдам на бебеправенето?
Да отбележа,4е имам 10 кила в пове4ко... Embarassed

6е се радвам,на всеки съвет  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 077
Ами Веси, то наднорменото тегло е малко относително нещо Thinking Зависи колко си висока, щото ако си 1.70, и си 60 кг, не ти е никак наднормено Laughing Значи, според мен е хубаво теглото да е в норма, или поне да не е наистина много наднормено. Има спорни мнения по въпроса, някои казват че не пречи, други казват че пречи...според мен, важното е да се чувстваш добре в тялото си,една бъдеща майка трябва преди всичко да е здрава, ако ти пречат килограмите- мини на здравословен режим,разделно хранене, имаш варианти, но не прилагай драстични диети- нека да правим разлика между диета и здравословно хранене. А ако си се чувстваш добре така, значи няма проблем.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Наднорменото тегло никога не е добро Naughty Казва ти го дебела и приказлива жена Mr. Green За бремеността....килограмите водят и до високо кръвно, което не е добре за плода.
Лично аз надебелях доста след сватбата и цикъла започна да ми се измества. От началото на годината до сега съм свалила 15кг. които на общото ми телосложение са нищожни...искам още и продължавам със същото бавно темпо. Цикълът ми от 35-37 дена се нормализира на 30 дена. Фиданка, че няма да стана е ясно....но искам стартовите ми килограми да са възможно най-ниски Blush Лично аз нямам проблем със кръвното си. Диети резки и гладувания за мен са противопоказни за жена искаща да забременее. Ако малко ограничиш яденето и се движиш повече ще видиш, че ще имаш ефект.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Веси ето същата тема . Ами ползвай търсачката .

# 4
  • Мнения: 1 768
Аz в последните две години ка4их 10 килограма,а преди това си бях малко zакръгленка дори..Поне тея 10 да сваля другите 6е ги преживея някак.А и не се 4увствам добре от туй пусто наднормено тегло..Задъхвам се,едни лениво ми е такова,все ми се спи и мърЗелува..Абе ужас,много се отпуснах..А и ло6ото е,4е ям не винаги когато ми се яде,а така или от стрес или от скука..Тъпкане с една дума,беz глад..и беz режим..
Бихте ли ми дали някоя схема zа раzделното хранене,4е не zнам най как се смесват храните..
6е споделите ли вие как редуцирате теглото си,когато имате нужда?какъв режим спаzвате?

# 5
  • Мнения: 9 077
В Красива мама има теми за ВМ-НВД, страхотен режим, малко е различен от разделното хранене,но е добро. чакай ще ти пусна още линкове "от извора" Simple Smile
http://spidersport.com/weight-control.php
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=681&start=0
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4&sid=3233897e0 … b7af36b802cb3fb59

Лично изпробвано е, гарантирам ти резултат-здравословно и ефективно, ако искаш можеш да се включиш в темите в Красива мама BlushУспех!

# 6
  • Мнения: 1 768
Мерси, Стефани Hug

Но аz не раzбрах,коя диета по то4но да си приложа от сви4ките и къде е таzи диета във форума "красива мама" Sad

# 7
  • Мнения: 9 077
Значи, режима,за който ти говоря е Високо мазнинна- ниско въглехидратна диета.
Ето ти линк  от Красива мама:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37432.0

# 8
  • Мнения: 526
Веси и според мен не е много добре да си с наднормрно тегло. А всъщност какви са ти мерките???
Преди известно време "майките" ме посъветваха да не свалям килограми, защото като забременея и започна да си ги качвам страшно много ще се депресирам. Било по-добре да си правя диети или режим след като родя.
Но да ти кажа от опит май по-лесно се забременява когато си по-малко килограми. Когато бях 170см и 66 кг, мъжът ми свършваше в мен преди почти всеки цикъл, защото тогава е най-малко вероятно да забременееш, но като станах с триста мъки, месеци работа и много лишения 60 кг, съм забременяла точно 3 дена преди да ми дойде.
Успех, каквото и да решиш!!!

# 9
  • Мнения: 1 768
Веси и според мен не е много добре да си с наднормрно тегло. А всъщност какви са ти мерките???
Преди известно време "майките" ме посъветваха да не свалям килограми, защото като забременея и започна да си ги качвам страшно много ще се депресирам. Било по-добре да си правя диети или режим след като родя.
Но да ти кажа от опит май по-лесно се забременява когато си по-малко килограми. Когато бях 170см и 66 кг, мъжът ми свършваше в мен преди почти всеки цикъл, защото тогава е най-малко вероятно да забременееш, но като станах с триста мъки, месеци работа и много лишения 60 кг, съм забременяла точно 3 дена преди да ми дойде.
Успех, каквото и да решиш!!!

Деска имам десет кила наднормено и сега се опитвам да ги свале с нискокалори4ната диета..Искам до края на годината да ги сваля,поне теЗи десет кила.ИЗклу4ила съм от менуто си хляба,сладки6ите,картофите и ориЗа.Мислите ли,4е ако продължавам така и повремето на една евентуална бременост 6е е проблем?

# 10
  • Мнения: 311
Момичета реших и аз да се включа тъй като и аз съм с наднормено тегло  Embarassed при мен обаче не килограмите пречеха а хормоните.В момента в който те ми влезнаха в норми бебето стана отраз.Не съм вдигала кръвно не са ми отичали краката и разни такива праблеми даже гаденето го нямаше при мен Simple Smile Иначе съм съгласна че е хубаво човек да не е затлъстял а повярвайте ми аз съм точно такава  Embarassed За съжаление нямам и волята да почна диета.Искам да ви кажа че за 5-те месеца през които бях бременна съм качила всичко на всичко 3кг което беше добре защото си мислех че ще стана подвижна каца Simple Smile Даже на последната консултация в 4м. бях свалила 1.5кг а повярвайте ми че съм си яла каквото ми душа е искала.За мен не килограмите играят някаква съществена роля в забременяването а други фактори.Само си помислете колко слаби момичета под или в нормите немогат да заченат аз поне познавам доста такива. Пращам ви хиляди    love001  и успехи в бебеправенето а най-вече по-малко черни мисли за килограмите    smile3503

Общи условия

Активация на акаунт