Аутизъм

  • 10 732
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 032
Мами, имате ли директни наблюдения за първите симптоми на аутизъм? Имам една приятелка тука, българка е, дето нещо се притеснява, ама още и пред себе си не иска да изрече думата, за аутизъм; аз, от това, което прочетох, реших, за че нейното момченце няма основания за притеснения, ама тя ме разпитва (все едно аз нещо знам newsm78), та реших да питам. Значи детето е на 2г 6мес, не говори (но казва мами и може би още 4-5 думи), нааква се, не играе с други деца, обича да прави неща, които се повтарят много пъти. Както казах, това според моето дилетантско мнение не значи абсолютно нищо, но ако някой има директни наблюдения, ще са полезни за сравнение и контрастиране.

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
http://consult.speednetbg.net/SID/SID.htm
виж това , не сме го дописали, но може да ти помогне - това са симптоми, които с в същата група на генеративните разстройства
в офиса имам и координати на Асоциациатя по Аутизъм на баба Елизабет 2 в царството и може да имат и сайт, ама това утре

# 2
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Autism Initiatives
tel 0151-3309500
7 Chesterfield Road Crosby,
Liverpool l 23 9 XL

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Нина е достатъчно изчерпателна в сайта.
Ако приятелката ти забележи,че детето избягва да я гледа в очите,че си дава вид , че не чува това което му се говори, че не умее да се заиграва с други деца , тогава трябва да потърси лекарска помощ.

# 4
Имам син вече на 16 години с диагноза ранен детски аутизъм/ всъщност може да се нарече просто аутизъм/. Не съм специалист, но много богат опит имам с детето си. Въпреки това съветвам съмняващи се родители без колебания да отидат на специалист и дори на повече такива за консултации. Възможно е да се касае за обикновена особеност в развитието на детето , но ако има увреждане, то трябва да има много специално възпитание и обучение, а може и да се направят изследвания. Влезте в сайта www.autism.hit.bg, където има богата информация и линкове към чужди страници.
Моят син имаше особено отношение към играчките и само ги потупваше и въртеше колелцата на количките. Трудно и късно проговори и не можеше да говори в първо лице ед.ч. Повтаряше това, което му казаваха като папагал- ехолалия се нарича. Не отговаряше на повикване или опит за контакт и ред други неща. Но всяко дете е различно и в различна степен може да бъде увредено, дори някои могат да достигнат и до висше образование, а други едва да говорят.
Просто родителите трябва да не гадаят, а да се консултират със специалисти- в София има към Александровска болница Детско-юношеска психиатрична клиника "Св.Никола"- тел. 02/92 30 375 и 92 30 681 за информация, но в момента май- нещо се реструктурират.
За съжаление ние от преди 12 години само обикаляхме от място на място при психолози и психиатри, които дълго време не бяха сигурни каква диагноза точно да сложат. Големи трудности видяхме ,а и сега имаме.
Дано съм била полезна и бих желала да установя контакти с родители с тези проблеми за обмяна на опит.

# 5
  • Мнения: 2 032
Много ви благодаря!

# 6
  • Мнения: 3 491
Това дали детето те гледа в очите е много важен признак, доколкото знам. Затова още на ранните бебешки консултации педиатрите започват да задават този въпрос. Но е хубаво, разбира се, детето да бъде заведено на преглед от специалист. 2г.6м. е крехка възраст, много неща могат да бъдат корегирани. Понякога и родителите не знаят как да подхождат към нестандартни деца и им се нагала да се учат (то не си е и лесна работа, де  Simple Smile). Успех на твоята позната!

# 7
Имам син вече на 16 години с диагноза ранен детски аутизъм/ всъщност може да се нарече просто аутизъм/. Не съм специалист, но много богат опит имам с детето си. Въпреки това съветвам съмняващи се родители без колебания да отидат на специалист и дори на повече такива за консултации. Възможно е да се касае за обикновена особеност в развитието на детето , но ако има увреждане, то трябва да има много специално възпитание и обучение, а може и да се направят изследвания. Влезте в сайта www.autism.hit.bg, където има богата информация и линкове към чужди страници.
Моят син имаше особено отношение към играчките и само ги потупваше и въртеше колелцата на количките. Трудно и късно проговори и не можеше да говори в първо лице ед.ч. Повтаряше това, което му казаваха като папагал- ехолалия се нарича. Не отговаряше на повикване или опит за контакт и ред други неща. Но всяко дете е различно и в различна степен може да бъде увредено, дори някои могат да достигнат и до висше образование, а други едва да говорят.
Просто родителите трябва да не гадаят, а да се консултират със специалисти- в София има към Александровска болница Детско-юношеска психиатрична клиника "Св.Никола"- тел. 02/92 30 375 и 92 30 681 за информация, но в момента май- нещо се реструктурират.
За съжаление ние от преди 12 години само обикаляхме от място на място при психолози и психиатри, които дълго време не бяха сигурни каква диагноза точно да сложат. Големи трудности видяхме ,а и сега имаме.
Дано съм била полезна и бих желала да установя контакти с родители с тези проблеми за обмяна на опит.
Имам син вече на 16 години с диагноза ранен детски аутизъм/ всъщност може да се нарече просто аутизъм/. Не съм специалист, но много богат опит имам с детето си. Въпреки това съветвам съмняващи се родители без колебания да отидат на специалист и дори на повече такива за консултации. Възможно е да се касае за обикновена особеност в развитието на детето , но ако има увреждане, то трябва да има много специално възпитание и обучение, а може и да се направят изследвания. Влезте в сайта www.autism.hit.bg, където има богата информация и линкове към чужди страници.
Моят син имаше особено отношение към играчките и само ги потупваше и въртеше колелцата на количките. Трудно и късно проговори и не можеше да говори в първо лице ед.ч. Повтаряше това, което му казаваха като папагал- ехолалия се нарича. Не отговаряше на повикване или опит за контакт и ред други неща. Но всяко дете е различно и в различна степен може да бъде увредено, дори някои могат да достигнат и до висше образование, а други едва да говорят.
Просто родителите трябва да не гадаят, а да се консултират със специалисти- в София има към Александровска болница Детско-юношеска психиатрична клиника "Св.Никола"- тел. 02/92 30 375 и 92 30 681 за информация, но в момента май- нещо се реструктурират.
За съжаление ние от преди 12 години само обикаляхме от място на място при психолози и психиатри, които дълго време не бяха сигурни каква диагноза точно да сложат. Големи трудности видяхме ,а и сега имаме.
Дано съм била полезна и бих желала да установя контакти с родители с тези проблеми за обмяна на опит.
Бих искал да се свържа с Вас-fuxa@abv.bg

Общи условия

Активация на акаунт