Ха, хемоглобинът! - таласемия

  • 5 157
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, толкова за връзката между ниския хемоглобин и късното захранване.Пускам темата заради всички, които се страхуват да захранят късно поради недостиг на нещо си - желязо ли било, калций ли или каквото там опяват докторите.На 6 месеца, незахранен, синът ми имаше хемоглобин 115.Сега, на година и 3 месеца, яде месо всеки ден, жълтък, лук и всякакви зелении, и какво - хемоглобин 95 #CrazyПовторих веднага изследването - 86 #CrazyЕ, те това е работата ThinkingВърви дебелей в тез тесни гащи.....
Май пак ще минаваме само на кърма hahaha

Последна редакция: вт, 01 ное 2005, 18:43 от belinda

# 1
  • Мнения: 127
Подобна беше и ситуацията при нас, ама вече я разказвах в анкетата за хемоглобина, та да не се повтарям. Но по повод нашите изследвания една от майките в нашата градинка винаги казва "Ходи после вярвай на лаборатории!!!". Държа да отбележа, че девойката е медицинска сестра и работи в Медицинска академия - разказа ми за разни куриози от практиката си и ме успокои, че всъщност детето ми няма как да е анемично (което аз и сама си знаех, ама друго си е и друг да ти го каже  Laughing)
А по въпроса за връщането изцяло на кърма - давай, щом те влече  hahaha може пък това да е сигурният начин да си осигуриш кефа на плажното кърмене и догодина  Wink

# 2
  • Мнения: 7 106
Мдаа, Белинда, даже ти предлагам да наблегнеш на нощното кърмене Mr. Green Laughing

Абе тази голяма разлика на мен ми нашепва за голяма грешка. В една и съща лаборатория ли правихте двете изследвания? А как излежда Ники? Защото ако си има червени бузки, не е летаргичен и отпаднал, аз не бих се притеснявала.
Предписаха ли ви нещо?

# 3
  • Мнения: 980
Ох, ние ще го мерим утре. Мен тези цифри биха ме попритеснили. Какво казва вашият педиатър?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Нали и при мен като при Зори проблемът беше в грешните резултати от лабораторията, че в тази връзка снощи говорих с една понзата, която се занимава с оборудването на лабораториите и я попитах как е възможно да има такива разлики. Тя ми отговори, че причините за грешните показания може да са няколко, но най-вероятната била, че в лабораториите много си пестели реактивите или използвали такива с изтекъл срок на годност. Та въпроът с резултатите май си опира до късмет Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе грешни, грешни, ама все си е нисък SadИзследванията са правени в две различни лаборатории, така че ......Няма да ни се размине желязото допълнително...В понеделник ще говоря с лекаря на Ники, да видим Thinking
Странното е, че той изобщо няма вид на анемично дете.Аз цял живот съм анемична, но при мене си е очевидно - бледа съм, лесно се изморявам от физическа дейност, припадала съм няколко пъти.А той е като ракета - не се спира, много е силен, бузките ми са розови като ябълчици, изобщо....паднах, като му видях резултатите Shocked

# 6
  • Мнения: 6 243
Това с реактивите сигурно е 150% вероятната причина. Аз го отдавах досега на немарливост от стран ана лаборантките - т. е. на субективен фактор, но тия дни и на мен пи се случи подобно нещо. Правих си рентгенова снимка на зъба и се оказа, че е голям проблем да се намери лаборатория с читави плаки - излизат едни петна, дето ако са верни, зъбите ми трябва да са като швейцарско сирене. Та тогава се замислих и аз за консумативите.

Белинда, най-важното е че е жизнен, енергичен, тенът му е добър, има тонус. Тия изследвания, дето ги правим непрекъснато и това теглене и мерене повече проблеми създават на майките, отколкото ползи да носят. Сигурна съм, че твоят педиатър смята, че на ники всичко му е ок.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Връщам темата на първа страница, за да се оплача CryСега идвам от консултация с хематолог по повод ниския хемоглобин на Ники.Жената ме разпита надълго и широко за семейната история , ще правим още изследвания/микроскопски натривки/, но има много голяма вероятност да сме с таласемия  - и той, и аз.За баща му съм почти 100% сигурна, че не е носител.
Гадост!От всички средиземноморски хубави неща, ние най-гадното да сме прихванали smile3515Да си имам късмета Tired

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ей,много гадно Sad Но и така да се окаже,явно е в много лека форма - поне е малко успокоение.

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Това сигурно ли е? Ако си била с таласемия, си имала рискова бременност, ама кой да знае...  Rolling Eyes

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Ох, направо настръхвам като я чуя тази дума Sad

Какви ужасии изчетох докато се притеснявах за нашия ХБ...
Май не те успокоявам много, но силно се надявам да не е това проблема.
Дори да има нещо обаче ще е в най-леката форма - таласемия минорна, която не влияе на живота на болните. Имам познат с такава таласемия и си е напълно наред човека и по неговите думи няма проблеми.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Това сигурно ли е? Ако си била с таласемия, си имала рискова бременност, ама кой да знае...  Rolling Eyes
Именно!През цялата ми бременност ме наливаха с желязо, а то е противопоказно за носителите на таласемия, защото не се усвоява, а се отлага и трови!Да ги знам в лекарите #2gunfireДори и да се окаже, че не съм болна - поне да ме бяха изследвали аджеба за какава анемия става въпрос #2gunfireДа не говорим, че ако и двамата родители са с таласемия, се изследва плода и в определени случаи май е препоръчителен дори аборт..Абе, мани, така съм се ядосала #Cussing out

# 12
  • Мнения: 4 176
Връщам темата на първа страница, за да се оплача CryСега идвам от консултация с хематолог по повод ниския хемоглобин на Ники.Жената ме разпита надълго и широко за семейната история , ще правим още изследвания/микроскопски натривки/, но има много голяма вероятност да сме с таласемия  - и той, и аз.За баща му съм почти 100% сигурна, че не е носител.
Гадост!От всички средиземноморски хубави неща, ние най-гадното да сме прихванали smile3515Да си имам късмета Tired
Няма страшно. И моя син е таласемик, като баща си. Важното е, че не мажорна таласемия.
Аз затова споря с много майки, когато ми казват, че ниския хемоглобин обезателно означавал ниско желязо, което при таласемиците не е така.
Само за твое успокоение и за голямо съжаление на мамите тук, ще кажа, че около 20% от населението ни има таласемия и незнае. Но това е друга тема в която не искам да навлизам.
И пак за твое успокоение, ще кажа, че има нови изследвания според които таласемиците живеят по-дълго.

# 13
  • Мнения: 4 176
Това сигурно ли е? Ако си била с таласемия, си имала рискова бременност, ама кой да знае...  Rolling Eyes
Това не е вярно.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Само за твое успокоение и за голямо съжаление на мамите тук, ще кажа, че около 20% от населението ни има таласемия и незнае. Но това е друга тема в която не искам да навлизам.
Това е абсолютна истина явно, защото и хелатоложката днес ми го каза.
А за бременността Зъхи е права, но в една друга насока.Бременността при майки-таласемички трябва да се  следи -  в смисъл, че ако и таткото е таласемик, бебето може да има сериозни проблеми - знаеш за "голямата" таласемия SadИначе самата таласемия по никакъв начин не влияе на бременността.
Олелее, какво четене ме чака ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт