Силен сърбеж по цялото тяло. Моля споделете!

  • 45 600
  • 40
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 675
Мисля, че е от хормоните и от разтягането на кожата.

# 16
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз имах подобен проблем, но от 5-тия месец нататък.
Само че при мен имаше и ситен обрив по корема и гърдите.
След хиляда прегледа и консултации, се оказа, че се дължи на киселото мляко.
Нещо свързано с хистамина, непоносимост, натрупвания разни... не помня точно.
Хубавото бе, че мина след като родих. Ти, обаче, не чакай излишно. То и каква ли почивка е...  Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 2 132
Вземи си някакъв хидратиращ лосион или олио против стрии. Аз използвах на Икаров олиото и Перкуталфа против стрии. И двете не са лоши. Второто е емолиентен крем.

# 18
  • Мнения: 6
Към 8-мия месец от бременността и аз получих силен сърбеж по тялото, но беше придружен и от ситен обрив, особено по корема, но ме сърбяха много и ръцете и краката особено на свивките. Ходих на лекар (при генеколога, който ми следеше бременността) и ми казаха, че е от хормоните. Не мога да се сетя за колко време отшумя, но беше ужасно! Съветвам те и аз да отидеш на лекар за твое успокоение.

# 19
  • Мнения: 415
Имала ли си извън бременността подобен проблем?
Защото аз имам невродермит + алергия към влага и от хормоните през бременността като ми се комбинира всичко става това което описваш. Не знам къде си на почивка, но ако е влажно виж дали това не го влошава. А ако случайно се изпотя някъде, става ужас. А как забравих  Mr. Green имам и непоносимост към слънцето така че ако се излагам на слънце ме чака същото.
Както са ти казали - смени всички козметики - това че преди бременността са ти понасяли нищо не означава. Пробвай с козметика за бебета. Слънцезащитен лосион също за бебета (кремовете против стрии са ми противопоказни поне на мене, хидратиращи кремове също).
Храната за мене също е важна - подправки, пикантно, сладко и особено шоколад не трябва да ям освен ако не искам да си сваля кожата после.
И аз например не мога да отида на лекар защото кожната ми е на почивка, а останалите се оказа че дори не са чували за подобен проблем.
Не се отчайвай, а на мъжа ти кажи да прояви малко разбиране, защото който не го е преживял не знае какво е.

# 20
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
какво стана след толкова време?

# 21
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И аз това искам да питам. Драсни два реда.

# 22
  • Мнения: 629
И аз имах ужасни сърбежи по цялото тяло.Появиха ми се към 26 г.с. Изчезнаха веднага след раждането. Беше много неприятно вечер и през ноща ме сърбеше всичко- пети, уши глава.......

# 23
  • Мнения: 1
Ехо здравейте мамчета.Искам да ви споделя моя проблем.Дано да помотна на някое мамче.
 Моите сърбежи започнаха към 3 близо до 4 и малко месец.Ходих при личната при дерматолог един двама после при Аг -то.Да ви кажа заключението беше-ХОРМОНИ.Но има едно НО.Оказа се че развивам и алергична реакция към някои неща.Спрях ягоди под всякаква форма.Шоколада също.Не ядах мъхести плодове-киви праскови и т.н.Носех всичко само 100 процента памук.Махнах всички етикети от тениски гащи и т.н.Общо взето всичко спря от самосебе си.Спрях душ геловете и всякакви мазила.Използвах медицинската козметика на La Roche.Пожелавам късмет на всички и скоро ще ви мине.Трябва търпение.Аз ставах през ноща и ревях от сърбежи.Но заради това прекрасно нещо в мен издържах.

# 24
  • Мнения: 1 085
И аз имах проблем преди няколко дни, но поне разбрах на какво се дължи и вече съм по-добре.
Бях започнала да се мажа с едно бебешко олио на NIVEA, тъй като съм в петия месец и коремчето ми расте. Е, само два дни след това се получи ужасен сърбеж и много ситен обрив на местата които бях третирала. В комбинация със слъце стана направо ужасно!!!
Спрях веднага да се мажа с въпросното бебешко олио и кожата ми отново се успокои...

# 25
  • Мнения: 914
Има олио за бременни на Хип,аз го ползвах и съм доволна понеже и аз получавах няколко пъти обрив от душ гелове и лосиони.

# 26
  • Мнения: 1
Може да се дължи на проблеми с черния дроб и злъчката, в следствие на хормонални проблеми през бременността.
Извинявай, но намерих тази информацията само на английски.
http://www.americanpregnancy.org/pregnancycomplications/cholestasispregnancy.html

# 27
  • Мнения: 9 429
Ох,а мен не спират да ме сърбят ходилата Tired През нощта няма заспиване.Облекчава ме единствено хладката вода.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 199
Привет на всички!!  Hug
Ние се завърнахме от почивка и вече ходих на лекар. Обясних на доктора за проблема. Каза ми, че той е сравнително често срещан при бременните и се дължал най- вече на хормоните. Каза ми обаче, че е възможно и да е от черния дроб. Пусна ми изследване за хепатит, което се оказа отрицателно. Разбрах също, че при подобен проблем се пускат и някакви допълнителни изследвания и се гледат някои други показатели на черния дроб. Докторът обаче реши да ми пусне само за хепатит. Още тогава го попитах "ами ако не е хепатит?", а той ми отговори, че тогава ще му мисли, но първо се проверявало това. Иначе кръвната ми картина като цяло е добре, само дето RUE-то е доста високо. Сега вече не знам какво да си мисля. Лошото е, че доктора ми излезе в отпуск и ще се върне чак след месец.  Tired

# 29
  • Мнения: 281
РУЕ-то е високо при бременност, не се шашкай. Моето по спомен беше 25.

Общи условия

Активация на акаунт