Какъв хляб/сухари давате на децата си - бял, черен, пълнозърнест..?

  • 4 290
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 548
Мами,
вчера се замислих дали пълнозърнестият хляб (препечен на сухари), който давам на Косьо, не е по-трудно смилаем или усвоим за неговия организъм. По принцип откакто давам хляб и сухари, т.е. от около 2 месеца, давам само ръжен или пълнозърнест. Дали не пропускам нещо ценно в белия пшеничен хляб/сухари?

# 1
  • Мнения: 46 488
Нищо не пропускаш, аз пък не давам никакъв  Grinning

# 2
  • Мнения: 8 505
Не купувам хляб специално за нея.И тримата ядем Добруджа.

# 3
  • Мнения: 827
Аз купувам ръжено-пшеничен сухар, винаги това е ял. Незнам да е вреден, Дани добре си се чувства.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз му давам черен.Особено като е препечен го обожава.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Срга си яде от нашия хляб-бял.като започнахме попарите му ги правех със сухар  бял  въпреки,че педито беше казала да го оставя на диета,но аз не я послушах Wink

# 6
  • Мнения: 2 672
сухарите ,които давам са най-обикновени
хляб - коричка от бял хляб му давам да си гризка

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
Ние си купуваме ръжено-пшеничен, пълнозърнест , по-рядко бял.Най-често от този нарязания.На него му препичам филията.

# 8
  • Мнения: X
Какъвто вземам за нас, такъв яде и тя. Рядко бял, по-често пълнозърнест, ръжен. И аз, като StaM, вземам нарязан.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз както винаги я карам през просото:) Купувам една франзела (бял хляб) режа на филийки, препичам на слаба фурна и сухарите за месеца са готови. Пробвах с готови сухари, но не ги хареса. Не съм се замисляла, кое колко е полезно защото в адаптираното мляко, кашите и пюретата има толкова много витамини, минерали и прочие че хляба определено не е от решаващо значение за организма му.

# 10
  • Мнения: 3 537
Давам му бял,Добруджа

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 932
За нас купувам Добруджа.
Хляб яде само като яде филия, с манджа не се сещам да му давам, защото и аз не ям с манджа.

# 12
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Каквото има в къщи. Аз харесвам повече черни и пълнозъртести хлябове. Сухара е от бял хляб, а последния който купих е от бишкоти.

# 13
  • Мнения: 1 866
Нищо не пропускаш, аз пък не давам никакъв Grinning


Аз също

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Давам черен пълнозърнест, какъвто купуваме за нас, когато изобщо ядем хляб, в яслата яде Добруджа (май), у баба си - бял.
Като малка предпочиташе определено черния (бонукс-монукс нарязан на филии), защото се отхапваше и дъвчеше по-лесно от белия; на мен черния ми е вкусен, надявам се и на нея.

Общи условия

Активация на акаунт