Книгите, които не трябва да пропускаме да прочетем!

  • 93 102
  • 379
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Всеки има любими книги или поне такива, които са го впечатлили силно и са оставили трайна следа в съзнанието му. Някои може би ще кажат, че повечето книги оставят следа в нас, но аз говоря за по-специалните книги, които бихте препоръчали горещо и на други!

Аз имам много любими книги, но искрено ви препоръчвам Джон Кехоу-Подсъзнанието може всичко


Също и книгите на Петър Дънов са прекрасни.Изключително съм впечатлена от тази


Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 16:02 от Иренчетооо

# 1
  • Мнения: 1

Тази книга ме научи, че усмивката е много важно нещо при първо впечатление и още много други неща  Wink

# 2
  • Мнения: 2 401
По-добре прекръсти темата, за да привлече хора с твоите предпочитания. Популярна психология, самоусъвършенстване или нещо подобно. И аз ще се включа по-късно.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно такива книги /без Вежинов/ пропускам и съвсем съзнателно избягвам да чета.
Изобщо не обичам някой да ми казва как да се държа, какво да правя, какво е моето душевно състояние, как да познавам себе си. Никой друг не ме познава така както аз и не може да ми казва как и какво ще ми се случи, ако следвам съветите му.
Не бих съветвала някого кое не бива да пропуска, затова и не мога да дам примери с книги. Мога само да кажа какво аз съм видяла и разбрала от някоя книга, но за това има доста други теми.
Интересно ще ми бъде какво си разбрала от тези книги, как конкретно можеш да ме убедиш, че те трябва да бъдат прочетени?

# 4
  • Мнения: 7 837
Ако това е Иренчетооо на аватара, сигурно е ученичка, така че съвсем нормално си я вълнуват тези книги. На Карнеги и аз я имам, само че първото издание отпреди 15-16 г., четох го като ученичка. По-добре да ги чете сега, докато формира мироглед, отколкото след време.
Иренче, време ти е и за Кастанеда, за да не се налага да си припадаш по него на стари години. Тъкмо за тази възраст е  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1
Ако това е Иренчетооо на аватара, сигурно е ученичка, така че съвсем нормално си я вълнуват тези книги. На Карнеги и аз я имам, само че първото издание отпреди 15-16 г., четох го като ученичка. По-добре да ги чете сега, докато формира мироглед, отколкото след време.
Иренче, време ти е и за Кастанеда, за да не се налага да си припадаш по него на стари години. Тъкмо за тази възраст е  Simple Smile
Да това съм аз на аватара  Wink и наистина много ме вълнуват такива книги. Мислех, че не само аз се интересувам от такава литература, но може би не съм оцелила мястото. Иначе благодаря ти за препоръката. Ще се поитнересувам за този автор и за книгите му. Благодаря ти за отделеното време.  Grinning
И ще бъда много щастлива ако ми препоръчате и други подобни книги,  Simple Smile и ще се радвам ако има и други, които се интересуват от такива книги.

# 6
# 7
  • Мнения: 1
Когато бях по-малка прочетох всички книги "Хари Потър" и бях много запалена по тях, обаче сега като чели не ми влияе по същия начин "Здрач" поредицата. Дори вече като чуя думата вампир и се сещам за книгите, по които луднаха всички тинейджъри, но за мен са просто боза...

# 8
  • Мнения: 431
Класиката не трябва да се пропуска да се прочете. Според мен. Колкото повече, толкова по-добре. Веднъж в пубертета за откат, веднъж на дърти години, за да я разбереш.

 

# 9
  • Мнения: 30
Класиката не трябва да се пропуска да се прочете. Според мен. Колкото повече, толкова по-добре. Веднъж в пубертета за откат, веднъж на дърти години, за да я разбереш.

 

За бестселърите е нужно време и трябва да си готов да ги прочетеш. Щом не разбираш един бестселър, значи не си готов да го прочетеш. Един бестселър може да го препрочиташ  с години и пак да не го разбираш. След време пак ще го прочетеш и тогава, ако го разбереш значи си помъдрял и си вникнал във съдържанието на книгата. Бестселърите са точно такива книги, трябва да се подготвяш с години за да прочетеш поне една такава книга  и когато го направиш, разбираш, защо бестселърите са едни от най-хубавите книги.

# 10
  • Мнения: 431
Аз въобще не говоря за бестселъри. Бестселър може да е "Здрач" или 'Шифърът на Леонардо", но това не означава, че ще станат класика. newsm78

# 11
  • Мнения: 7 837
Аз пък си мислех, че говорим, за книги с психологическа насоченост.

# 12
  • Мнения: 30
Аз въобще не говоря за бестселъри. Бестселър може да е "Здрач" или 'Шифърът на Леонардо", но това не означава, че ще станат класика. newsm78
Но и за книгите се отнася! Както ти написа, на младини я четеш за кеф, на старини за да вникнеш във нея ; )
  Класиката са вид бестселъри на своето време и след него.

# 13
  • Мнения: 25 597
Както ти написа, на младини я четеш за кеф, на старини за да вникнеш във нея ; )

Напротив, точно обратното е. На младини четеш, за да вникнеш в нещата. На старини можеш да четеш и само за кеф.  Mr. Green

Аз предлагам тези:



"Законът на Мърфи", предполагам, сте я чели?

# 14
  • Мнения: 241

Интересно ще ми бъде какво си разбрала от тези книги, как конкретно можеш да ме убедиш, че те трябва да бъдат прочетени?

уви и аз не познавам някой на който да са преобърнали живота както иначе обещават. То ако не си си го научил досега от книги ли...



"Законът на Мърфи", предполагам, сте я чели?

чели, чели, че автора ми беше и преподавател в университета ако за Б. Минчев говорим. Пълно куку, ама забавен  Laughing

а пък на мен най близкия ми контакт с нещо такова беше

през истинската история на един умиращ човек се преоценяват неща като удоволствието от живота и вглеждането в малките работи...
и също: която я метнах в темата за дзен будизма - през очите на мечо Пух се обясняват принципите за спокойствие и прост живот заложени в будизма

Общи условия

Активация на акаунт