Смяна на зъбите

  • 613
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Дъщеря ми е на 5г и малко и вече има едно клатещо се зъбче Grinning. До тук добре, но има и един проблем. Отзад е пробило ново зъбче, съвсем не на място Sad. Предполагам, че при всички случаи трябва да я заведа на зъболекар, но не ми се иска той да вади зъбчето, а то да си падне само т.к. имам лоши спомени от моя пръв изваден зъб, а и тя е страхотен инат и категорично отказва да ходи на зъболекар, въпреки че никога не е ходила Confused.
Въпросите ми са:
1. Как да помогна на зъба да падне безболезнено и вообще ще падне ли сам? Клатушка се вече от 3-4 дни /и кой знае още колко преди да го видя/
2. Колко спешно/неспешно трябва да отидем на зъболекар, за да види новия зъб? И къде?
3. Как се "вкарват" в правия път кривопоникноли постоянни зъбчета?
4. Приемам и идеи и предложения за подаръче от Зъбната фея Laughing

# 1
  • Мнения: 2 452
Заведи я на зъболекар! Те ще преценят какво да правят. Намери такъв, който няма да травматизира детето. Аз съм много доволна от този аспект на здравеопазването тук, че една от основните им грижи е да създадат позитивно отношение към ходенето на зъболекар - не насилват децата, дават им подаръчета - за тях ходенето на зъболекар е позитивна емоция. Sunglasses
А феята оставя парички под възглавницата.  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 2 274
Точно поради прорастналото зъбче трябва да я заведеш на зъболекар.
Сега почти всички деца сменят по този начин зъбите. Успех!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Заведи я на зъболекар. Той ще ти каже най-точно какво да правите. И ние имахме миналата година един зъб, израстнал зад другия, който дори не се клатеше. Извадиха го с упойка и зъболекарката каза да го избутва с език напред. Сега вече не личи, че е бил крив, много бързо се изправи.
Но наистина намери някой внимателен, зашото аз оше си нося последствията (и белега от пробитата устна) от една некадърна уилищна зъболекарка.
Успех.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси на всички. Вече си нямаме един зъб Grinning Сестрата в детската градина на Цвети го е извадила много лесно Grinning През ноща намина и Зъбната феичка и донесе ластичета и фибички Grinning Ще поизчакам да видя дали новият зъб ще започне от самосебе си да се намества и ще проверявам по-честичко за нови зъби.

Общи условия

Активация на акаунт